PRECO ????????

Príspevok v téme: PRECO ????????
zuzka :)

Ahojte vsetci. Mam jeden neprijemny problem, ktory ma stale zatazuje. Stale mam take neprijemne myslienky, ktore mi sposobuju depresiu :(. Takto je to kazdy den, stale sa mi v hlave objavuju, pocas skoro celeho dna. Trva mi to uz viac ako 3 tyzdne. Uvedomujem si, ze tie myslienky su uplne zbytocne, napriklad mi stale napada, ci este zijem alebo ci ma vobec moj zivot este bavi, neverim svojim pocitom, citim sa bezcenna a ine. Je to pre mna hrozne frustrujuce. Napiste prosim, co si o tom myslite :(((((

mimodavu

a ešte som chcel povedať, že keď si sama "diagnostikovala chorobu" podľa netu, to podľa mňa ešte nič neznamená, možno sa predsalen mýliš i keď príznaky sa zväčša zhodujú. lebo dnes poznáme nehorázne množstvo psych. chorôb, kt. sa často madzi verejnosťou zamieňajú !!
takže bez vyslovenia odborníka by som to len tak nezaškatulkoval.

mimodavu

fuf, to čo je za názvy?
pls. napíš sem tie príznaky, chcel by som si ich prečítať(aj tie, kt. sa ťa netýkajú)

inak ja neviem, ale rada typu: nemysli na skaredé a smutné veci a pod., to mi pripadá akoby to vyšlo z úst niekoho, kto nemá páru o veci...prepáčte, nech mi dotyční odpustia za horkokrvnosť, možno sa mýlim.

zuzka :)

Mimodavu ahoj. Myslim, ze trpim depersonalizaciou a derealizaciou. Nasla som si to na nete a ja mam take iste priznaky. Ale ktovie. Uz som z toho fakt blba. Snad to niekedy prejde.

gugie

Ahoj zuzi, kazdy clovek ma obcas tazku chvilku...ale neber si to tak, nemysli na skarede a smutne veci a radsej sa tes, ze si na svete a mas okolo seba ludi, ktori ta maju radi. Zivot je krasny tak si uzivaj vsetko co ti ponuka. Ak by ta to nepreslo navstiv psychologa, urcite ti pomoze, porozprava sa s tebou a mozno zisti nejaku pricinu. Neboj, bude to dobre.

johi

Vies,nauc sa bojovat proti myslienkam.Ja som to dkazala a stale je to boj,ale nevzdavam sa.Nie je to sice v tejto oblasti,ale ked som to jua zvladla,tak to urcite zvladnes aj TY!!Len si ver a bojuj,lebo bez boja nebude vitazstvo!! : ))

tapka

mimodavu ja som hudbu tiez uplne milovala.ked ja teraz uz nedokazem ani tu hudbu citit....vies tie grady a tak....................ti vravim ze ja som hudbu milovala avzne,ksakru aj to mi chyba

mimodavu

ach konečne som tú tému našiel :)

no je to s tebou zaujímavé. žiješ skôr vnútorný alebo takpovediac vonkajší život?
ja som mal tiež podobné obdobie, trvalo asi 2-3 roky. a teraz sa to zmenilo, ale len trochu. teraz skôr myslím na rôzne veci z filozofického hľadiska, hľadám otázky a potom sa snažím nájsť odpovede a tak to chodí so mnou.
ja som so svojimi myšlienkami tiež často končil pri tom aký som neschopný a tak, ale potom sam našiel chalana, kt. je skoro ako ja a veľmi si rozumieme, s ním si viem aj pokecať a depky postupne prešli. veľmi mi pomáha aj hudba, proste ju milujem.

asi máš veľa voľného času keď ťa obťažujú tie zlé myšlinky, skús ho dáko využiť, obmieňaj spôsob zábavy.

depkarka

Zuzka, ja mam take nalady uz asi 10 rokov a tiez si s tym neviem poradit.Uz sa ani neviem z nicoho tesit..napr. cez obdobie pripravy na statnice som myslela na to, aka budem stastna, ked ich spravim a ako mi odlahne a potom, ked som ich uspesne urobila, ...proste nic...ulava trochu mozno, ale radost nie..proste som urobila statnice a hned mi po rozume zacali chodit obavy z dalsich veci a tak stale dokola...pokial Ti to trva "len" 3 tyzdne, mozno je to len odozva na nieco konkretne, neprijemne , co si zazila...a snad to prejde :-}