Nechty - horizontalne ciary a jamky

RNG

Slaba kvalita nechtov je vnutorna zalezitost obvykle, pokial sa nejedna o nakazy(plesne a lebo rozne bakterialne).
Nechty aj vlasy potrebuju urcite vitaminy , mineraly a aminokyseliny na rast. Lamanie je malo kolagenu ci elastinu alebo nespravna vnutorna struktura.
Casto je to sposobene poruchou travenia , nespravnou dietou.
Rychla pomoc je brat zmes specificky na vlasy a nechty. Tam to mas vsetko pokope, vitaminy, mineraly, aminokyseliny.Oralne tj tabletky. Transdermalne som nic take na trhu nevidel, takze kremami a mastickami sa to odstranit neda.
Casto ale cyba len jedna latka, napr kremik(SI, , doplni sa napr praslickovym cajom.
Ked sa jedna o nakazu, treba adresovat prislusny patogen(vseobecne pomoze 2-5 % oreganovy olej alebo 0.1 a 1% GSE(3 kvapky do lyzice vody)
Samozrejme existuje aj plno inych vytazkov rastlinneho povodu, ale tieto su podla mna najucinnejsie-zo skusenosti.

Veve

pre: Denisa Cuchranova
Umele nechty ti uplne znicia tvoje prirodne. Ale keby si uz velmi chcela tak si daj radsej gelove. Su lepsie, dlhsie vydrzia,su tvrde a su krajsie. Alebo chod na japonsku manikuru. Ta ti pomoze spevnit nechty, je dobry pri stiepeni nechtov, a pri malo vyzivovanych nechtoch. Robia to za 350,- pozri kozmeticky salon www.janyvisage.sk

Denisa Čuchranová

Prosím poraďte mi strašne sa mi štiepia nechty, a mám problém aj zo zádermi.Mám problém aj s ich úprvou.
Sú podľa Vás vhodné aj umelé nechty ?
Ďakujem.

pepi

ja mam stale problemy,bol som u doktora a ten mi povedal,ze si mam kupit LAPIS (taka tycinka)a to si mam do rany pichat kazdy dena poriadne,lenze radsej to neskusajte pretoze je to velmi bolestive.a asi 1 hodinu po osetreni to strasne stipe.LAPIS to vlastne vypaluje,aj ked sa vam to zahoji,tak stale mate pod nechtom zapal,no proste o nicom.skore uzdravenie!

saana

takisto mam problemy s nechtami..jedine, co mi pomohlo, je kozmetika na nechty znacky oriflame, no najma zbavenie sa stresu..teraz sa mi ojedinele stiepia alebo lamu...
som spokojna..

anonym10

Ja som mala tiez problem so zarastanim nechtov a bola som ich aj tahat.Nastali vsak komplikacie a dlho sa mi necht hojil.Teraz pouzivam mast Baktroban.Je na predpis.Ked mi necht zarasta tak si dam mast a hnet to pomoze.

mac

pre Lenulu:
mala som ten isty problem ako ty, stahovanie nechtov nepomoze. Neviem ci ta trapia len palce na nohach alebo aj ostatne prsty? Skus si kupit v lekarni vodicku proti vrastaniu nechtov na nohach a pravidelne 2x denne si nou potieraj okolie bolavych nechtov, nie do rany.
Nechty by sa mali uvolnit bezbolestne z koze po nejakom case a dat vystrihnut. Celu proceduru som robila sama doma a vyslo to. Dnes mam hladke a ruzove nechty. Po vylieceni treba nechty strihat rovno! Ak sa chces porozpravat viac, kludne sa ozvi. Prajem (skore) uzdravenie, chce to cas.

lenula

Velmi dobry na nechty je zinok, posilnuje a tiez vapnik ten vyzivuje. Na problem so zltymi nechtami ktore hnisaju to ale nezaberie. Ale skus sa opytat v lekarni, viem, ze by mala existovat nejaka voda alebo roztok, ktory sposobi ze stare nechty zmaknu a rastie novy, neviem to presne opisat. K tomu davaju aj lieky, ale su drahsie. Odporucaju ale tento problem riesit aj v tejto kombinacii.