Mozem darovat krv?

Mirecek12345

Chcel by som sa opytat ci mozem darovat krv ked berem tabletky na znizenie tepu Metoprolol ratiopharm. Som niekolko nasobny darca krvy tabletky berem len dva mesaice odvtedy som nebol.

Mirecek12345

Chcel by som sa opytat ci mozem darovat krv ked berem tabletky na znizenie tepu Metoprolol ratiopharm. Som niekolko nasobny darca krvy tabletky berem len dva mesaice odvtedy som nebol.

hematolog

Najvzacnejsou krvnou skupinou,co sa tyka vyskytu u obyvatelstva je AB Rh negat.Najviac vyskytovanou je A Rh pozit,potom 0 Rh pozit,B Rh pozit atd.Ale kazda krv je vzacna,na to netreba zabudat.Univerzalnym darcom je 0 Rh negat v pripade vitalnej indikacie.

miluša

este k predchadzajucemu prispevku....kamratka mi totiz spominala ze vraj mozem ist aj s miernou bolestou hrdla.....akurat v pripade ze by sa to do 10 dni prejavilo ako choroba mam zavolat na danu transfuznu stanicu a ti moju odobratu krv vylucia........prosim co najrychleksie o dopoved....:D

miluša

mozem ist darovat krv ak ma tri dni pred planovanym darcovstvom zacalo boliet hrdlo no ine priznaky choroby necitim?? a v pripade ak mi bolest hrdla este v ten den prejde je daky problem s darovanim alebo mam radsej pockat dake dva tyzdne a ist az potom?????

melissa

takze jeden rok po operacii nie je mozne darovat krv. mysli sa tym aj vyber krcnych/nosnych mandli? moze clovek ktory mal caste zapaly mandli darovat krv?

n..

ahjte môžem darovať krv keď som chorá na štitnu žlazu,?? mám zníženú funkciu a beriem aj lieky na to euthyrox. ... dakujem za odpoved

mary-anne

joj, tak mi odlahlo!:-) super, tak hned najblizsie aj pojdem...tak sa tesiim. cely zivot mi z kazdej strany vraveli, ze nemozem. ako kazdy alergik...
a to mozem vlastne kde darovat?u obvodneho, ci niekde konkretne?absolutne netusim.. a mozem hocikedy, ci je na to nejaky den?

sajfina

práveže to je naopak,ale ako si povedala,je to jedno,len ide o to,že ak by sme to brali tak 0neg.môže dostať v podstate každý,tak v tom by bola jej vzácnosť...ale šak na nete si nájdi..a s celiakiou si nie som istá,či darovať môžeš