zrelosť na dieťa

Príspevok v téme: zrelosť na dieťa
hmmmmmm

ahojte.. s partnerom sme spolu 3,5 roka, vieme obaja, ze spolu chceme zostat a mat rodinu. On ma 27 rokov, ja mam 21. Rozpravali sme sa, ze kedy by sme chceli mat dieta, on povedal, ze mu je to v podstate jedno,ze sa nan citi. a ked sa milujeme, tak sa ma zvykne pytat, ze ci s ochranou,alebo bez. Zatial som hovorila, ze s ochranou. No rozmyslala som nad tym, a dospela som k nazoru, ze chcem dieta a ze by sme sa uz mohli zacat pokusat oň. Tak pri jednom milovani som mu povedala, ze bez ochrany, a v pohode. Ale potom hovoril,ze sa citi tak cudne, ze mu to je take divne. Takto sme sa bez ochrany milovali 3x, a pri poslednom mi povedal, ze chce cas, ze jemu to je cele divne. Ze sa s tym musi nejako vnutorne vysporiadat. Vraj sa zatial budeme milovat s ochranou zase..
Tak ako podla mna ked sa uz raz niekto rozhodne mat dieta, tak nespekuluje, ze teraz bude ochrana, teraz zase nie a riadit to cele ako stroj. Ja chcem aby to slo plynulo, nenutene, proste uvolnene , nechcem nic silit, ani tlacit, naliehat. Tak sme sa rozpravali, a povedal mi,ze on necakal ze mu tak skoro dovolim ist bez ochrany. Ze on myslel ze sa zacneme pokusat o dieta o nejakych 4-5 mesiacov. Tak neni to jedno ci o dva, tri alebo pat mesiacov? keby sa jedna o roky, to je pochopitelne,ale mesiace?
Ja neviem co si o tom mysliet. Prosim napiste vase nazory, aj muzi aj zeny. Dufam ze som to napisala aspon trosku pochopitelne.. dakujem vam

lenuliatko

my sme boli s mnazelom natom tak ze ked sme sa vzali najprv sme si povedali ze pockame s babetkom.mala som aj nasadenu antikoncepciu.tak som ju vysadila a skusali sme ci sa nam babo podari.no nejako sa nedarilo.tak som si nasadila naspat antikoncepciu stym ze rok pockame kym nenastupin na medinu.no ale mala sa predrala aj cez antikoncepciu :) ale vobec to nelutujeme a sme obaja stastny.manzel zistil ze je maniak do nakupovania veci pre malu stale sa snou rozprava pusta jej hudbu :)niekedy vyzera ako saso ale stoji to zato.tie pocity su uzasne.keby vsetci mali premyslat nadtym ze kedy babo,kedy bude na najlepsia chvila tak by sme sa asi nedockali.pretoze nikdy nie je ten najidealnejsi cas :)

hmmmmmm

wwwww - suhlasim s tebou, to ci dvaja chcu dieta si treba prediskutovat a dobre sa rozhodnut, ved to sa uz potom zmazat neda. niet cesty spat. No je pravda ze s priatelom sme neni zosobaseni, ale chodime spolu 3 roky, pozname sa vyse 5 rokov a byvame spolu 2 roky. Naucili sme sa brat chyby toho druheho, presli sme si uz vselicim.. samozrejme este nas toho caka vela, nehovorim :) aj zleho aj dobreho,ale proste tema dieta u nas koluje uz davnejsie. Mozno to mnohym z vas pripada cudne ze tak teraz s ochranou,ci bez? no co uz.. kazdy ma ine praktiky :D nie? a teraz je to uz vsetko v poriadku, proste povedal, ze chce mat dieta a ze sa velmi tesi :) a ja spolu s nim

wwwww

Sarin, tvoj muz je asi velmi zodpovedny, pravda je, ze uz nikdy to nebude s dietatom take, ako bez neho, cely svet sa ti zmeni a on to tak chape. Ja som konzerva a som za to, aby ludia najprv okusili niekolkorocne manzelstvo a dieta mali preto, lebo je to dalsi krok, vacsia spatost s partnerom. Nie len tak, ze teraz draha s ochranou, ci bez? To mi pripada detinske. Treba o tom podiskutovat, dieta je navzdy a aj ked sa clovek rozvedie, s tym druhym bude navzdy prepojeny...Treba si to fakt dobre zvazit.

Sarin

juj tak to je tema jak pre mna :) ja chcem dieta uz 2 roky a moj muz sa stale neciti :( jak mu mam pomoct? On stale rozprava, ze on nechce do takehoto sveta (cico), ze co ak pride o pracu, co ak hento tamto... :( ja mam uz 25.. No co narobim nechcem to nasilu

hmmmmmm

ja len ze mi je cudne to, ze to bol prave on, kto o tom stale rozpraval, ze uz by sme aj mohli... asi si to este tak naplno neuvedomoval. ale v kazdom pripade dakujem za vase skusenosti a nazory

1eny1

aj my sme tým prešli, a myslím , že tým prechádza každý. tiež sme si rok dali bez a potom sme si povedali ideme dotoho. ale je to iný pocit. Vieš, čas už nevrátiš späť a s tým musíte rátať (hlavne on , keďže ty si rozhodnutá).Zrejme si ho trošku zaskočila, ale neboj všetko je v pohode.

venda

je to normálne, každý sa obáva niečoho nového a to niečo nové je zázrak. Vieš, také páry čo do toho vhupnú ani nevedia kedy a ako, tak "musia" byť pripravení. My sme na to boli tak ako vy. Najskôr že ideme do toho a potom som rozmýšľala či som urobila dobre... a teraz máme 2 krásne zdravé detičky a poviem ti, bez nich by som si nevedela predstaviť ŽIVOT.