stolica:(

Príspevok v téme: stolica:(
smutnaprincezna

prosim vas poradte mi ......mam strasne problemy so stolicou....zvykla som is asi na urcity ritual ...kava a cigareta za ranajkami tak este idem ale vzdy sa to ustrazit neda tym ze som na intraku tak vtedy mam cely cas zapchu teda nejdem na vecko ..bude to asi tym stresom alebo co no ja uz neviem ..nemyslim ze by som mala nejake spomalenen travenie alebo podobny problem ....len proste neviem ist na wc spontanne kedykolvek ..potrebovala by som nieco co by to dalo do poriadku ak o niecom takom viete pls dajte vediet ... skusala som uz vselico napr lanove semiacka v jogurte nehovorim ze to nepomohlo len si to moc nemozem dovolit kedze ak si to dam na ranajky tak za chvilu sa dostavi ucinok lenze to ja som uz vacsinou vtedy na ceste do skoly ...prave preto nepotrebujem mozno nieco na docasne liecenie skor nieco co zaposobi na trvalo a nebude to take drasticke dajme tomu vo forme prehanadla ...dakujem

mirka 23

Ja beriem každé ráno fytotonic a do pol hodiny sa tak vy...:)
Ale nie je to len na zápchu, sú to vitamíny, prírodné a sú dobré aj na iné veci. Ale upravia ti vylučovanie. Každý deň pôjdeš na vecko. Tu si prečítaj viac o tom. A chutí to dobre, ako jablkový džús.
www.missiva.cz

smutnaprincezna

no ja som psyllium uzivala dostdlho na chvilu mi to pomohloa potom uz nie a zbytocne ma prehanalo ..vlaknnu prijimamv podobe tabliet 2 krat denen a tiez jem vlakninu dost vela v podobe stravy cize to by bolo ok no aj pri vacsom mnozstve vlakniny nafukuje ....skusila som uz aj jablcny ocot ...ja by som skor potrebovala poradit nieco konkretne v podobe prasku tabliet hocicoho ..no nenavykove ....a cenovo vyhodne ..brala som uz aj biopron a pomohol lenze balenie stalo 50 korun plus som skusila aj zeleny jacmen len ja peniaze nevyrabam teda som si ho nemohla dovolit uzivat dlhodobejsie .....a vecinou veciktore som uzivala tak mali prehanacie ucinky co ja nepotrebujem len povzbudit crevo

RNG

spravne mnozstvo vlaknin v dennej strave je pre zeny okolo 25 gramov, co maloktora zena zje, zialbohu.
Hlavne po ppp su problemy s peristaltikou, ktora casom pri malo potravinach "zlenivela", tak ako sa strati svalstvo pri necviceni. Na "precvicovanie" peristaltiky treba nieco hutne-pevnejsie hybat a to su prave vlakniny.
Vlakniny prichadzaju v zeleninach, semenach dokonca aj v ovociach. Koncentraty vlaknin su psylium, pektiny,koren conjac a podobne .
Ak nedostanes dost vlaknin vo svojej kazdodennej strave, zrejme si to musis doplnovat.
Kazde jedlo to ma dnes napisane, mozes si to vyratat.
Alebo si zarad k veceri do jedla lyzicu kopcom psylia alebo jablcnych ci citrusovych pektinov s dostatkom vody, a vysledok by sa mal rano dostavit.

smutnaprincezna

vraj ??no jama taky zaludok ze som zvyknuta na cokolvek acidka jogurty hrusky teplu vodu na rano rozne druhy vlaknim ....v strave problem nebude len v mojej psychike asi ale neviem sa toho zbavit preto potrebujem nieco naozaj ucinne nenavykove ...

smutnaprincezna

chcem uz normalne existovat nechcem aby moja nalada celkovy stav a pocity zalezali od toho ci idem naq vecko alebo nie takto sa fakt neda zit ...a prakticky a ja som na tom zavisla uz na tej neustalej kontrole nad sebou tym ze som mala ppp ....a tak nejako ma deprimuje ked nemozem ist na vc normlane pretoze potom citim ako sa zvacsujem teda ze sa mi to vse uklada a som zbytocne nefuknuta ..preto naprava toho bymi mohla ulahcit zivot cize vase nazory a skusenosti su terz pre mna velmi dolezite