Panicky strach z jedenia a pitia na verejnosti

martuš

tiež som nemohla jest v jedalni,lyzička mi skoro vypadla z ruky, tak sa mi triasli ruky,chodila so mnou kolegyna do jedalne na obedked tam bolo minimálane ludí-príserne,pritom som vychovávala deti,neskor mi vadili aj velké obchody,platenie,podpisovanie,z toho može clovek zblbnut,potom som pijavala pivo,nakoniec antidepresiva zoloft a mam po probleme,pretrpela som tým 9 rokov zivota,vadilo mi to riesit vtedy s psychiatrami,za jednou psycho..som bola,ale pripadala mi taka chudera,ze som fakt nevedela kto ma koho liecit,ja som tento problem vedela vzdy dobre kompenzovat,ale dnes viem,ze to ttreba riesit hned,ked vidím aké su choroby tak nejaká uzkost nie je až také hrozné a dnes po 20 rokoch,ked som uz kadeco prezila si poviem,ze to nic nie je,len aby nebolo horsie,nech si myslí kto chce čo chce-ludia robia horšie veci,tak vela sil..

strachoput

ano trpim sociofobiou a ta obnasa aj strach z jedenia a pitia a je to panicke!!! Uz ked ma kamosi volaju niekde sadnut uplne sa vystresujem a hladam zakazdym nejaku vyhovorku. Je mi to az trapne niekedy. Zbavili ste sa niekto toho? Pocula som o tom, ze to ma vela ludi, ale na ziadnych kamaratoch a ani spoluziakoch som to nezspozorovala. Preto sa citim tak zle z toho... Je to choreee

fialocka

Strachoput, je to druh fobie, neviem presne ako sa to vola... ma ju pomerne dost ludi, az by ste sa cudovali... skus si o tom nieco vyhladat na internete, da sa to pripadne konzultovat s psychologom. Pozitivne je, ze sa toho dokazes zbavit. Vsetko zavisi aj od toho, aky intenzivny ten strach je, ci ti je to "len" neprijemne, alebo ako pises v nazve az "panicke".

lieby

Ja tiez nedokazem jest na verejnosti. Robi mi to velke problemy. Strasne sa bojim a hambim. Myslim si,ze vsetci na mna zizaju a smeju sa mi,ze ako nechutne jem.Nestravujem sa ani v zavodnych jedalnach,lebo sa neviem tak najest.Proste to nedokazem mam v sebe nejaky blok.

detto

mam to aj ja. Neda sa to nazvat panicky strach, ale mam problem jest, ked je niekto v mojej pritomnosti. Mam pocit, ze ti druhi si o mne myslia, ze jem strasne vela a ze to vobec nepotrebujem :( je to nanic. Ja sa spolocnosti nevyhybam a ked je nejaka spolocenska akcia spojena s jedenim, jem naozaj velmi malo (vtedy ani nedokazem do seba natlacit vela) alebo sa vyhovorim na zaludok. Je to hrozne, lebo mam uz aj strach, ked ma pozve moj drahy na veceru...

poliewoocka

Ahoj strachoput, mohol by si nam opisat, ake mas pocity, ked jes alebo pijes na verejnosti? Kedy si zbadal tento problem?