CIN 1,2

Príspevok v téme: CIN 1,2
monika11111

Pekny den, prosim poradte mi, nemam ziadne skusenosti a preventivka mi zrazu odhalila zle cytologicke vysledky.
Na zaklade cytologie pri preventivke mi vyslo CIN 1-2 s odporucenim na histologiu, bola mi doporucena kyretaz s narkozou, no pocula som o kolkoskopickom vysetreni, ktore vraj moze predchadzat diagnostickej kyretazi, na ktorom som ale nebola, je nutna kyretaz bez kolkoskopickeho vysetrenia? Mam 38 rokov a okrem kyretu mi nebolo nic ine navrhnute,
moja otazka je, ci je kyret spolahlivejsia forma ako kolkoskopia, a ci sa nemam ziadat predsa len aj na kolkoskopicke vysetrenie?
Dakujem za kazdu radu

43

monika vysledky s oznacenim CIN su vysledky histologie,takze ti ju s najvacsou pravdepodobnostou robili pri kolkoskopii.pri klasickom jednoduchom odbere cytologie pridu vysledky s oznacenim PAP.spytaj s apreto svojho lekara lekarky na tieto vysledky a preco ti odporuca kyrataz.samozrejme že po kyretazž budeš mat vysledky na 100% iste a budes moct spokojnesie spavat pretoze s aberie vacsie mnozstvo epitelu a mozu ta pod narkozou ovela presnejsie vysetrit ako len pri kolkoskopii.daj na rady odbornika aj ked s apojdes spyatt est edalsieho,nakoniec ked pojdes do nemocnice pozrie ta este iny gynekolog a porozprava s a stebou.tu najdes len skusenosti zien,ktore to uz maju za sebou a an akolko sme kazda ina mame aj rozne skusenosti.

monika11111

Ja sa asi bojim vysetrenia pod narkozou - teda vysetrenie formou kyretaze, akto nie je nevyhnutne, preto som sa pytala, ci sa da histologia robit aj inou formou

monika11111

dakujem za odpoved, suhlasim s nazorom proti operacnym zakrokom formou prevencie a bojom proti virusom, neviem ale posudit, ci mozem riskovat predrakovinove stadium bez histologickeho vysetrenia?

RNG

ja neradim ani operacne zakroky ani ziadne vyskraby(kyretaz)ale boj proti virusom a poskodeniu, ktore sposobuju. V roznych temach je to cela rada antiviralnych a proti zmenam antioxidanty a hlavne v tomto pripade vytazky z kapustovin, I3C a DIM, z ktorych je na Slovensku liek-Indonal