Gastritida - zapal sliznice zaludka

RNG

pavca, aspirin, anopirin, salicylova kyselina a roane ine NSAID(nesteroidne protizapalove) su silne napadajuce zaludok a dvanastornik.
V USA umiera na nasledky vykrvacania sposobeneho aspirinom a jemu podobnymi derivatmi rozne 17 000 ludi a vyse 120 000 potrebuje sluzby lekarskej pohotovosti . Takze to je hola pravda tych "antireumatik".
Inac priroda poskytuje hromady protizapalovych latok, ktore nemaju ziadne zle ucinky na telo aj po dlhorocnom brani(curcumin, dumbier , vitamin C, bromelain,serrapeptaza, Boswelin, quercitin, rybacie oleje, GLA...)
To sice potlaci len symptomy=bolesti ale rozhodne je to uzitocnejsie ako chemikalie.
Inac vecsina reum je sposobena tym co lekari zatial prakticky vobec neregistruju, a to su nase vlastne virusy a hlavne vnutrobunecne parazity-mykoplazmy.

RNG

pavca, pouzivaj google na najdenie roznych zdrojov doplnkov. bBezne v lekarnach ich najdes primalo a pridraho.
Dobry je Google.sk alebo .cz, ale najlepsi je celosvetovy, google.com

pavča

RNG pekne ´dakujem za radu,len mi ešte poraď kde kúpim striebornú vodu, kokosový olej atď.,počujem to prvýkrát.Mama berie vela liekov 23 denne už roky,asi jej zápal žalúdka a gastritídu spôsobili silné antirevmatiká ale aj ostatné lieky atď. Ty si lekár, že ovládaš také odborné medicínske názvy aj dávkovanie,hmm?

RNG

pavca, zapal zaludka je od roznych infekcii v zaludku, to su mikroby tj treba brat antimikrobialne latky proti nim.
Normalne mikroby znici zaludovcna kyselina, ale ked sa ti jej nevytvori dost(vekom sa straca schopnost vytvarat dost kyselin a enzymov), treba si ju dodat vo forme doplnku. Zialbohu lekari robia presny opak, pri zaludocnych problemoch neutralizuju kyseliny....
Ja tu odporucam protizapalove(curcumin, bromelain, vitamin C(neutralny)), Branie 3nzymov a niecoho silne antimikrobialneho, napr 4x2 lyzice koloidnej striebornej vody, co by po 3-4 tyzdnoch malo vynicit pravdepodobne aj helikobaktera aj ine infekcie v zaludku.
Tiez odporucam brat kazdodenne selen, zinok,probiotika na noc, kym sa zaludok nevyhoji. Pomocne su aj aloe vera, DGL , kokosovy olej a ine, ktore napomozu hojeniu zaludka

Na cukrovku (DM2) pomoze len nizkosacharidova dieta, gymnena sylvestris, alfa lipoicka kyselina, sylimarin, skorica atd.Dlhe pravidelne prechadzky su nevyhnutne, lebo pri nich sa spali cast cukru v krvi. Hovorit o intenzivnom cviceni pre starsich je dost neprakticke, ale dlhe prechadzky s hlbokym branicnym dychanim prekrvia cele telo a tiez znizuju tlak(destresovanie)

pavča

Prosím poraďte, mama má helicobacter-silný zápal žalúdka aj gastritídu, ale
popri tom aj diabetes /cukrovku/ a vysoký krvný tlak. Ako jej možno pomôcť,
lekári si s ňou nevedia rady.Ďakujem

[zruseny12]

ale zasa si myslim,ze keby som nebrala tie TRAVIACE ENZYMY,tak BY TO TRVALO POMERNE DLHSIE,TA LIECBA...a hlavne mi pomohlo,ze prisli na tu ALERGIU...

[zruseny12]

vcera som prave bola na OSTEOPOROZE,lebo oni ma tam na to GASTRO POLSLALI,tratil sa mi VAPNIK...ATD.no a lekarka mi povedala,ze vysledky su lepsie ako 1x,tak podla toho znamena,ze sa travenie zacina obnovovat,lebo inak ani vcerajsie vysledky by neboli ok...
a na gastro,by som musela znovu...
ale nie som este uplne zdrava,zalezi to len na mne...
tu dietu uz musim dodrziavat...nemozem si robit,co chcem...a hlavne jest,co chcem...

ewka22

no a ty si sa uz vyliecila?
ja som tiez mala helikobaktera brala som antibiotika a uz ho nemam -len doktorka hovorila ze ten zapal zaludka je dost silny alebo ako to povedat.