Ocny lekar v Presove

Príspevok v téme: Ocny lekar v Presove
majka_

Som skoro rok po laserovej operacii oci a lekar, ktory ma operoval hovoril, aby som navstevovala ocneho lekara dalej (som bola operovana pre kratkozrakost). Akeho ocneho lekara by ste mi odporucili? Chodila som ku dr. Hurtukovej (alebo tak nejak sa volala), ale s tou som vobec nebola spokojna. Pocula som, ze dr. Kmec je dobry, ale ma kus drzu sestricku, ktora, ked moja mama volala, povedala, ze dr. Kmec ma kopu pacientov. Ktoreho lekara mi odporucate? Prosim o rychlejsiu odpoved, ak to ide.

majka_

JABLONKA: ja som o inej kontaktologicke nevedela, tak preto som zobrala sosovky od dr. Hurtukovej. ale to som si myslela, ze ak sa vyskytne problem, tak je ta dr. schopna ho aj vyriesit (co sa nestalo). a ze bude ku mne drza som absolutne nevedela. proste vies, som typ, ktory sa s lekarom nepohada a ktory si vydiskutuje svoje v klude. a ked videla dr. Hurtukova, ze sa v klude pytam, spravam sa uplne kludne, nestresujem ani nic (a nebola tam mama pri mne, lebo tiez uz nie je prave najmladsia, hoci mam 20, mamka ma 59 a ma svoje zdravotne problemy, tak sa ku mne spravala ako ku psovi. takze taku lekarku mi fakticky ze netreba. a ta dr. Vanova som pocula ze je dobra. a prvy dojem zo sestricky dneska je tiez dost dobry.

jablonkaa

veru, nie je to prijemna skusenost u byvalej ociarky. ja chodim pre sosovky k pani lazorikovej, a pritom dr, hurtukova je aj kontaktologicka, len nechcem od nej brat sosovky. pani lazorikova ma na klientov ovela viac casu, ma dlhorocne skusenosti a je starostliva.
majka, ak ti nepovedala sestricka nic, tak zrejme oni si vyziadaju dokumentaciu, ak im je treba. ocny lekar nie je lekar prveho kontaktu a tak nemusis ukoncit "prislusnost" u jedneho, aby si mohla zmenit lekara.
treba sa vsak pytat, ak mas nejake otazky, priamo na mieste.

veronicqaaaa

majka-no tak to mas uplnu pravdu ze ta sestricka je otrasne drza..vrr ako som ju nemala rada !ale zase doktor bol velmi v pohode a dobry je lekar

majka_

a inak neviete mi povedat, ze ci musim zajst este ku Hurtukovej po nejaky vypis, ze uz k nej nechodim alebo nieco take? totiz ona nema moju kartu, len ma ma v pocitaci. ale co jej posle poistovna alebo co, ze uz k nej nechodim nie? sestricka u dr. Vanovej sa ma pytala, ze kde som chodila predtym, tak som jej povedala a nic nevravela, ze mam nieco doniest alebo co.

majka_

MIRKA: no pani Lazorikovu som nepoznala. dopocula som sa o nej vtedy, ked som mala sosoviek plne zuby. a Hurtukova ma riadne nasrala s tymi sosovkami. som uvazovala, ci predsa len ist na tu operaciu (19000 sk naraz nie je malickost), ze ci neskusit najprv zasa sosovky a u inej (pani Lazorikovej), ale potom som povedala, ze kaslem na to, dam cele stipko na operaciu a uspory a sla som a som velmi rada.

dnes som mimochodom bola uz u dr. Vanovej sa objednat. som si myslela, ze ma objedna napr. az po novom roku. sestricka sa ma pytala, ze ci mam teraz nejaky problem alebo nie (akoze to ze mam vecer od unavy cervene oci a niekedy aj cez den som jej nehovorila - ved ma nebolia, tak co) a som si myslela, ze ma fakt objedna az o tie 2-3 mesiace. ale ona ma objednala hned 14. novembra, co uz je coskoro. tak je to super. ked som sa chcela u Hurtukovej objednat, tak som sa nacakala, tak som radsej vstavala skoro rano a i tak som presedela u nej cele dopoludnie. kolko budem cakat u dr. Vanovej zatial neviem, nebola som tam este. ale Hurtukova je krava...

mirka 23

Majka, prečo si nešla na šošovky ku Lazoríkovej? Resp. k nej ťa mala poslať Hurtuková. Dala by ti na začiatok skúšobné šošovky a prípadne by ti zmenila značku...

majka_

par dni po operacii mi zapal vymizol a teraz to je uz rok v pohode a ja som rok nepoznala, co je to zapal oci. a pred operaciou som mala zapal aj 3-4x do roka...

majka_

jablonka: no s dr. Hurtukovou mam jednu neprijemnu skusenost, ktoru som si ja nezapricinila si myslim. nechcela som uz nosit okuliare a tak som ju poziadala, ci by som nemohla nosit kontaktne sosovky. dala mi ich, ale mala som problem, lebo moje oci reagovali na ne citlivo (to mi po vysetreni povedala obvodna lekarka i krcna - k nim ma poslala ocna). samozrejme, ze som ich nenosila. sla som asi 2x ku dr. Hurtukovej, ze mi oci velmi scerveneli a ze ma bolia, ze ich mam zapalene. dr. Hurtukova povedala, ze co vymyslam, ze preco nechcem sosovky nosit (no ked ma bolia oci a ocividne to bolo zo sosoviek, tak ich nosit zarucene nebudem). dr. Hurtukova ma poslala ku obvodnej, ze ci som zdrava a tak (den predtym som mala robenu preventivnu prehliadku a vysledok bol, ze som zdrava - mala som aj odobratu krv komplet a bola v poriadku). i tak som sla na krcne, lebo ma tam poslala ocna lekarka. krcny nalez bol v poriadku samozrejme (bola som zdrava, tak preco by nemal byt v poriadku). ocna ma samozrejme opat poslala za obvodnou (aj napriek tomu, ze vysledky videla), ze urcite sa ona zmylila a ze som chora, preto mam oci zapalene. v tom case som sa uz rozhodla pre ocnu operaciu. ked som sa ocnej lekarky opytala, co si mysli o operacii, ze ci je pre mna vhodna alebo nie, tak povedala, ze velmi vymyslam, ze len nech dalej nosim sosovky (to ze ma casom zacali rezat ju ocividne nezaujimalo, ked som jej to hovorila) a ze na operaciu ist nemozem. obvodna lekarka mi povedala, ze podla nej ist mozem (ale som si pomyslela, ze viac sa rozumie asi ocny lekar nez obvodny) a tak som sla na konzultaciu do Mikrochirurgickeho centra oka 3F v Kosiciach, kde mi lekar operaciu, ak budem chciet, odporucil. a tak som sla na operaciu a u dr. Hurtukovej som sa uz neobjavila a ani nemienim. ak porovnam pristup lekarov v centre 3F a potom pristup dr. Hurtukovej, tak dr. Hurtukova u mna hlboko klesla. a aj ked viem, ze mam ist ku nejakemu ocnemu lekarovi, tak preto zhanam informacie o odbornikovi, ktory ma zaroven aj velmi dobry pristup. nie som sama z mojeho okolia, kto nema dobru skusenost s dr. Hurtukovou. ale dr. Kmeca mi odporucala aj obvodna lekarka aj zopar dalsich ludi a dr. Vanovu len sestra a odtialto PIA777