Prirodna farba na vlasy - Henna

Príspevok v téme: Prirodna farba na vlasy - Henna
rihanka

Prosim vas, chcela som sa spytat, ze ci si mozem dvakrat po sebe prefarbit vlasy hennou..ci sa nic nestane...pretoze teraz ich mam rysave a to som si davala hnedu..lenze predtym som ich mala blond..takze mozno keby som si este raz ju dala, boli by hnede, neviete niekto kto uz ma s tym skusenosti?dakujem vopred
--------------------
Nežiadúce účinky farby "black henna" - www.zdravie.sk

*inko

annika, ak chces co najmenej cervenej, tak v prvom rade nepridavaj nic kysle
zalej silnou kavou a pridaj aj niekolko lyzic kakaa

Annika1987

baby, uz to tu kdesi bolo pisane ale je tu toho strasne moc, tak sa radsej spytam - chcem vlasy hnede, co najmenej cervene odlesky, pouzijem hnedu hennu, a co mi pomoze, aby som mala tu hnedu co najmenej do cervena? dakujem :)
lulu22, aky si davas odtien?

lulu22

a ešte so zabudla, že ak si dohennuješ, tak si zabal vlasy najlepšie do celánu a ak máš starú čiapku, tak si ju daj na to :)

lulu22

Jochanka, tak budem sa ti snažiť poradiť ako najlepšie viem :)
Ja si idem hennovať už zajtra, taak sa teším :)
Neviem ako si chceš hennovať vlasy, ale ak sama v kúpeľni pred zrkadlom, priprav sa na to, že bude všade z toho bordel. Takže si daj všade noviny, ktoré potom pekne zahodíš, i keď určite padne nejaká kvapka mimo :D a budeš upratovať aj po hennovaní. Ja to robím tak, že si dám na seba len nohavičky a nejaké staré tielko a po hennovaní idem do sprchy, lebo to budeš mať všade po rukách a pod.
Ono tiež si nemysli, že henna má takú super konzistenciu ako tie chemické farby. Hennu si zalievam horúcou kávou, lebo vtedy najlepšie púšťa pigment. A dám si dam aj trošku olivového oleja, kakao a škoricu. A dávala som aj kedysi citrón, ale potom budeš mať tie vlasy pri korienkoch viac oranžové-lebo citrón vyťahuje z henny červený pigment. A odpovedať na to, koľko si čoho dávam, tak to ti neporadím, lebo ja to miešam vždy od oka. A ak by si mala tú hennu hustejšiu, tak pridávaj napr.kávu a miešať len umelohmotnou lyžičkou!Odstávať to nechávam asi 3hodiny, v miste zabalenej v celofáne a položené na radiatore, v teple. Pôsobiť si to možeš nechať koľko len chceš :) to je výhoda toho, lebo si predstav, keby si si nechala chemickú farbu, by si ani vlasy už nemala :D

Jochmanka

Lulu22 alebo Heatherka

chcela by som vas poprosit o recept ako si yy presne davate hennu, ak vam to nevadi. Uz mi to prislo. mam prestavku cca 7 tyzdnov od chem.farbenia. Ale tie sediny mi uz dost vyrastli, lebo vlasy mi rastu rychlo. Preto by som chcela farbit teraz v nedelu.

Napisete mi prosim co vsetko si pridavate do henny? Resp.kolko gramov henny mam pouzit na vlasy dlhe tesne pod plecia? Ja by som si chcela urobit zmes kavo-cierny caj a tou vodou zaliat hennu, neviem ci tam mam dat aj ten citron, lebo vysusuje vlasy. A ako dlho to mam nechat odstat pred nanesenim na vlasy. A ako dlho to mam nechat na hlave? Mozem aj cez noc, ci radsej nie az tak dlho?

Dakujem za rady. Viem ze sa vela pytam, ale to som cela ja :)

lulu22

Zulah, to máš napr.ako aj s farbami chem.na vlasy.. sestra používala jednu a tú istú, krásny odtieň žiarivo červenej a jedného dňa zistila, že sa nepredáva, že ho prestali vyrábať, aj kolegyňa mala obľúbenú blond. sestra pátrala po nete a našla nejaký veľkosklad v čechách a vykúpila posledné zásoby-8kusov :D ono môj názor je taký, že možno robia nejaké prieskumi dopytu po určitých druhoch, a keď je nízka, vyradia ho z výroby a nahradia iným novým druhom. Lebo inak by sme mali predajne s kozmetikou nehoráázne veľké :)

lulu22

Jochmanka, tak ako píše Heatherka, tie šediny sa ti neprekryjú na 100%. ja mám tiež kvôli jednej chorobe asi od 13tich sem-tam šedivý vlas na vrchnej časti hlavvy a mala som pocit, že ich mám už zničené a keď som si predstavila, že do konca života by som si mala dávať tie chemikálie na hlavu, tak mi došlo zle. Tak som tiež dlho surfovala a vlastne až tu na zdravie.sk som sa dočítala o henne, vďakabohu :) a už si idem teraz v sobotu asi 4x hennovať, už sa tešíím, lebo šedinky už vidno. Ale naozaj škoda, že to nezafarbí ten vlas úplne, i keď je písané, že kryje šediny, ale tak aspoň ten vlas chytí taký oranžový nádych :D lebo tiež používam tú hnedú hennu.
tak som rada, že sa našla ďalšia "obeť" na hennovanie ;)