Prirodna farba na vlasy - Henna

Príspevok v téme: Prirodna farba na vlasy - Henna
rihanka

Prosim vas, chcela som sa spytat, ze ci si mozem dvakrat po sebe prefarbit vlasy hennou..ci sa nic nestane...pretoze teraz ich mam rysave a to som si davala hnedu..lenze predtym som ich mala blond..takze mozno keby som si este raz ju dala, boli by hnede, neviete niekto kto uz ma s tym skusenosti?dakujem vopred
--------------------
Nežiadúce účinky farby "black henna" - www.zdravie.sk

Zulah

HEATHERKA:..aha, tak potom ti uz ja asi nepomozem :( dufam, ze ta "zachrani" kozna..ale kazdopadne potom napis, co a ako..
a aku hennu pouzivas? myslim znacku..

no skusila som uz aj skoricu, papriku aj citron, ale aj tak sa mi zdaju hnede :D aa mozem skusit aj tak, ze zajtra ked si budem farbit dam aj papriku, aj skoricu, aj citron? aa citala som, ze aj ocot moze pomoct..ci to by uz bolo vela? no a zaliat ibisom samozrejme...

ANNIKA: ja by som n tvojom mieste este pockala..niekedy nestacia len 4 tyzdne, ked si farbis chemickou...pockaj aspon 6 tyzdnov...

Annika1987

ahojte baby, co uz mate skusenosti s hennou. asi rok som si na svoje tmavohnede vlasy davala farbu tmavy blond, cim som dosiahla peknu zaujimavu bledohnedu farbu. ale chcem prejst na hennu kvoli vypadavaniu vlasov z chemickych farieb. nefarbila som si uz 4 mesiace. ale mam ich po tej chemickej peroxidovej farbe vysusene, poskodene. prosim vas, ak si dam teraz hennu, nehrozi, ze mi kvoli poskodenosti vlasov chyti zeleny odtien? kedysi davno som si po 5 tyzdnoch od chemickeho farbenia dala na vlasy hnedu hennu a mala som to zelene. musela som na to dat chemicku cervenu farbu, aby sa mi to neutralizovalo. a ak by som teraz mala zachranovat situaciu chemickou farbou, bolo by to zle, lebo by mi zase zacali strasne padat vlasy z toho. to uz poznam. prosim, poradte. mam vlasy skoro po pas, kym mi poskodene vlasy vyrastu, potrva to strasne dlho. strihat sa nechcem, zas nie su az take poskodene :). su pekne. mam to risknut?...

Heatherka

zulah davam si olivovy olej aj do henny aj si robi zabaly, ale nepomaha vobec.

a teraz som mala pauzu v hennovani, davala som si zabaly, menila sampony. ja sa obavam, ze v henne nieco bolo, nejaka plesen, lebo fakt neni mozne aby som mala take strasne lupiny. no v novom roku ma caka kozna, som velmi zvedava,ze co povie.

a nato aby si mala rysave, daj tam citronovu stavu. ja zalievam horucou kavou, vtedy budes mat hnede. cize kavou nezalievaj :D daj skoricu, cervenu papriku aa ten citron :)

avsak hennovat nechcem prestat lebo mne strasne velmi vypadavali vlasy a mala som ich riedke a teraz su super, navracia sa im objem aj hustota, len tie lupiny su strasne. vsetko domace som vyskusala. snad kozna pomoze :)

Zulah

a este ma napadlo ... skus to tak spravit, ze si nenahenujes dvakrat...alebo aspon raz...sprav si nejaky olivovy zabal na vlasy....nech sa ti pokozka upokoji a ked to budes mat lepsie, skus zasa hennu, ze co to da :)

Zulah

a keby si das do henny olivovy olej ? pripadne si kup nejaky sampon na citlivu pokozku alebo nieco take ...

No a este aj ja by som sa nieco chcela poradit...zajtra si idem konecne hennovat vlasy :) aa ja som mala vlasy take pekne rysave...ale cim viac som hennovala, tym viac mi tmavli a uz to neni rysava, ale skor cervena (na slnku mi to vyhovuje aj takto, ale ked som v byte, tak mam niekedy podozrenie, ze to je uz hneda :D)

co mam este pridat do henny? alebo mam ju robit inak? niekde som citala, ze sa henna ma nakrajat, roztopit v horucom kupeli a tak dat teplu na hlavu (lush henna)

a ja to robim tak, ze si juu nastruham na prasok, zalejem ibisom teplym, ale uplne necham vychladnut, lebo chcem aby mi pustila fabru...tak mate nejaky napad ? dakujem :)

Aaa Heatherka, ak pojdes na to kozne, tak napis ako si dopadla a co ti povedali :)

Heatherka

no je to cim dalej tym horsie.pri hennovani som vynechala citron, no vobec nepomohlo. bezfarebna henna mi je nanic, kedze potrebujem zakryt sediny :) asi pojdem ku koznej. nic ine mi neostava.

*inko

Heatherka, napadlo mi, že ak máš po hennovani suchu pokozku, nabudúce si to natri nie od korienkov, ale zopak cm od nich. To by si ale musela používať iba bezfarebnu hennu, aby si nemala farebné rozdiely. To len taký môj nápad;)

Heatherka

no a ja papriku nie, skoricu nie, uz ani citron nedam. tie robia, ze vlasky su do cervena a toho sa chcem zbavit :/

preto davam kavu a kakao, na potlacenie cervenych tonov :) strasne vyzeram, ked mam do cervena