Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Traviace problemy a nafukovanie

Príspevok v téme: Traviace problemy a nafukovanie
danusa

Dobry den,mate tie iste problemy ako ja?
- nafuknute brucho kazdy den
- naduvanie
- bolesti v lavom boku pri vystupe zaludka do criev
- zachyteny vietor v crevach, ktory sa neda dostat vonku a bolesti?

Ked ano, rada by som o Vas vedela, ako to riesite. Ja uz neviem, ako postupovat. Bolo mi povedanie, ze mam zacat s jogou na relaxaciu. Zacala som. Je to super vec, ale nepomaha to na zaludok. Kupovala som drahe traviace enzymy na rozkladanie jedla - nepomaha. Nejem ziadne potraviny, ktore vzbudzuju nafukovanie - strukoviny, jablka, banany, kapustu ... Vzhadom na to, ze pracujem (sedave zamestnanie - co je asi aj problem), tak sa snazim jest co najmenej, lebo nie je to prijemne ked ste v praci. Bola som aj na vysetrenie zaludka - vsetko OK. Bolo mi povedane, ze ma crevne problemy psychosomatickeho povodu a ze sa to neda liecit tabletkami. Tak ako? Uz neviem co mam so sebou robit. Uz sa chcem citit normalne, bez toho, aby som sa obavala nieco jest v praci, alebo ked idem na veceru alebo vonku. Co viac, ked je ten vietor zachyteny v crevach a nemoze sa dost vonku, tak to vydava taky cudny zvuk - a je to dost hlucne, znie to akoby som "vypustala vietor". Je to dost trapne najma v robote, ked tu sedim cely den v kancelarii alebo hocikde inde s cudzimi ludmi. Nemam nadvahu, zdravo jem, cvicim skoro kazdy den. No uz neviem. Pomozte, prosim. Dik.

miso

Tiez mam problemy s naduvanim a je jedno co zjem. Ako sa moze v crevach alebo zaludku tvorit take kvantum plynov? Z coho? Niekedy prdim cely den kazde dve minuty to je strasne...

lucka

Pripájam sa aj ja.Už pol roka beriem Lomac,ale stále má bolí v pravom boku,ustavične po každom jedle som nafuknutá.a neviem si dať rady.Už neviem kde sa mam a na koho obrátit.

RNG

Zapalu criev su z nespravnej crevnej mikrofloru, ked ulepene crevas maju premnozene nespravne bakterialne kultury.
Treba ich vycistit mechanicky(vlakniny, psylium), vyhybat sa jedlam, ktore ich ulepia
alebo brat enzymi, ktore rozlozia latky, co su prilepene na stenach criev. A nasadit spravne probiotika, ktore nedovolia parazitnym bakteriam sa rozmnozovat.

nashira

A este spustacom je vraj pri tejto chorobe psychika a aj genetika ma svoju ucast.Ja mam lahsiu formu,ale uz asi 10rokov.

nshira

Ja mam ulceruroznu proktokolitidu.....zapal hrubeho creva 14cm ...taketo mam priznaky ked mi ide choroba do akcie,ale nemusi to byt prave toto samozrejme.Ak je to nieco podobne urcite by si mala zvysene zapalove par.v krvy a ak tak dalej tak rektoskopia.Pri tejto chorobe zle robia aj niektore potraviny ,ktore mozu sposobovat podrazdenie sliznice creva a nafukovanie.Mne osobne nerobi dobre mlieko, kapustnica....

RNG

Hylak forte obsahuje vylucky viacerych bakterii, ktore maju rozkladove enzymi.
Nakolko uspesne su v porovnani s enzymatickymi zmesami, neviem.
Viem, ze enzymaticke zmesy, ktore som ja vyskusal(lipaza, proteaza a amylaza,z roznych zdrojov) mnohe pracovali.
Dobre enzymaticke zmesy su vyhodnocovane kolko prislusnych materialov vedia rozlozit. Napr proteaza sa mera gramami proteinu, ktore enzym v jednej tabletke rozlozi. Amylaza gramami alebo jednotkami sacharidov, ktore tabletka rozlozi. Inac neviem, ako sa ucinnost roznych produktov da porovnavat(tj koncentracie enzymatickych latok).
Tema ale bola nafukovanie v bruchu nie v crevach. A tam treba viac kyselin hlavne, aby zastavili kvasenie a rozlozili jedlo(aj bakterie!)

dodo

Niekoho nafukuje lebo mu to netravi a niekoho moze nafukovat pre nejaku skrytu nervovu poruchu a ja som bol ochotny ist aj do pekla len aby mi bolo lepsie !!!

RNG

dodo, sulpirid belupo je liek na schizofreniu a rozne nervove problemy, rozhodne nie na problemy s travenim.
Soda bikarbona este viac zneutralizuje aj tak uz nizkokysly zaludok(v normalne kyslom zaludku nemozu bakterie kvasit!), takze hoci pocit paly na chvily zmizne o par hodin sa znova objavi. A jedlo, ktore kyseliny nerozlozili dalej kvasi v crevach....
Nizku hladinu kyselin v zaludku(priznaky naduvanie, pala)treba doplnit.
Potravinovy doplnok na to je Betain HCl a Pepsin HCl

dodo

Sulpirid Belupo odporučam vyskušať ma nejake neziaduce ucinky no je to lepsie a tieš soda bikarbona aspon 3 tablety pri nafukovani a sučasnej bolesto v ľavej strane hrudnika a hlavne -- RELAX---

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Traviace problemy a nafukovanie - Fórum - ZDRAVIE.sk