Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Traviace problemy a nafukovanie

Príspevok v téme: Traviace problemy a nafukovanie
danusa

Dobry den,mate tie iste problemy ako ja?
- nafuknute brucho kazdy den
- naduvanie
- bolesti v lavom boku pri vystupe zaludka do criev
- zachyteny vietor v crevach, ktory sa neda dostat vonku a bolesti?

Ked ano, rada by som o Vas vedela, ako to riesite. Ja uz neviem, ako postupovat. Bolo mi povedanie, ze mam zacat s jogou na relaxaciu. Zacala som. Je to super vec, ale nepomaha to na zaludok. Kupovala som drahe traviace enzymy na rozkladanie jedla - nepomaha. Nejem ziadne potraviny, ktore vzbudzuju nafukovanie - strukoviny, jablka, banany, kapustu ... Vzhadom na to, ze pracujem (sedave zamestnanie - co je asi aj problem), tak sa snazim jest co najmenej, lebo nie je to prijemne ked ste v praci. Bola som aj na vysetrenie zaludka - vsetko OK. Bolo mi povedane, ze ma crevne problemy psychosomatickeho povodu a ze sa to neda liecit tabletkami. Tak ako? Uz neviem co mam so sebou robit. Uz sa chcem citit normalne, bez toho, aby som sa obavala nieco jest v praci, alebo ked idem na veceru alebo vonku. Co viac, ked je ten vietor zachyteny v crevach a nemoze sa dost vonku, tak to vydava taky cudny zvuk - a je to dost hlucne, znie to akoby som "vypustala vietor". Je to dost trapne najma v robote, ked tu sedim cely den v kancelarii alebo hocikde inde s cudzimi ludmi. Nemam nadvahu, zdravo jem, cvicim skoro kazdy den. No uz neviem. Pomozte, prosim. Dik.

RNG

Opakujem, kvasenie v bruchu=nedostatok kyselin, napravi doplnok Betain HCl
Kvasenie v crevach, nedostatok enzymov, prilis pomala peristaltika. Pomoc, extra enzymi s jedlom, viac vlaknin, memej sacharidov.

jamping

Ja som trpela nadúvaním ako kôň dlhé roky. Ľudia strašne rada by som vám pomohla. Mne pomohlo veľmi keď som vypustila z jedálnička všetky múky. Skúste, alebo sa ozvite : jamping@azet.sk

jamping

aj ja som mala také problémy a dosť veľa rokov. Teraz mám 39. Prešla som všetkými možnými vyšetreniami, dokonca aj pre podozrenie na celiakiu. To sa však našťastie nepotvrdilo, ale zistilo sa , že mám alergiu na múky. Tak som ich radikálne vypustila z jedálnička a stal sa zázrak. Nafukovanie zmizlo. Ak chcete vedieť viac, rada sa podelím na : jamping@azet.sk

matka25

nie,nikde som s tym nebola ani neplanujem.mam to uz moc rokov.pri namahe to boli viac,ale fungujem,tak z toho nerobim nic.mam aj crevne problemy,preto som to radila do tej kategorie.ani tie crevne neriesim,len sa vyhybam chlebu,masu.davam pozor aj na tazke predmety,nedviham.

matka25

mimko, slepak? ja ked lezim tak mi tam vytrca hrca a da sa aj zatlacit. ked pohladim po nej, popritlacam jemne, tak uz nie je. neviem, co to moze byt, ale bolieva ma tam casto. asi pruh. teda oslabena blana,roztrhnuta asi nie.jedna lekarka mi povedala, ze mam posilnovat brusne svaly a nemusim na operaciu, ak to je ta oslabena blana a nie nieco vaznejsie s crevom.

podskocova iveta

Prosim Vas o zaslanie 2 kusov COLONIX.Cislo kodu pac2007ulik10.
Dakujem a s pozdravom
Podskocova Iveta
Centrum 1,126-51
Dubnica nad Vahom
018 41

ňufiňuf

Jedného dňa som zistila, že moje tráviace problémy mi spôsobujú bielkoviny mlieka a pšenice, áno, znie to puritánsky, veď musí. No a na druhý deň som vedela, že moja pevná vôľa siaha ďalej ako po vylúčenie zopár jedál z menu. No a teraz mi je faaajn.

mimko

mal som podobny pripad, vraj je to stresoveho pôvodu a ja som im to zožral az raz ma to tiez chytilo a po 5rokoch mi vyoperovali slepak aj to až na druhy pokus lebo ma chranilo takže aj keby prasklo tak sa mi nic nestane (a vôbec ma nebolelo len som mal hrcku na pravej strane)teraz mam pokoj ziadne naduvanie aj travenie je vporiadku, mozno aj ty mas nejaky jednoduchy probem len sa to tazko zistuje

RNG

Quana, zakladne druhy su amylaza(na skroby) proteaza(na bielkoviny) lipaza(na tuky a celulaza(na rozklad vlaknin sachridoveho typu)
Jenotlivych a ich zmesi je plno, cast su zivocisneho povodu(pankreatin), cast rastlinneho(bromelain, papain, vytazky z cvikle) cast z kvasnych kultur(serrapeptaza, nattokinaza, vytazky z aspergilov a pod).
Kedze toto je prinove pre lekarov, nepomoze nic ine, nez niektore vyrobky vyskusat. Existuju sice rozne jednotky, ale zatial je medzi nimi totalny chaos, co nesvedomiti vyrobci zneuzivaju.
Osobne som pouzival niekolko zmesi, kym som nasiel ucinnu.
V prvom rade je to bromelain a papain, tam su hodnoty aktivity uz davnejsie stanovene(jednotky GDU, odporucene denne okolo 1500 GDU pomoze vycistit telo=na prazdny zaludok, alebo stravit bielkoviny=s jedlom)
Konkretne znacky a zmesy mozem odporucat len na vas e-mail, vo fore by sa to chapalo ako reklama, u mna dvojnasobne, kedze som importer a predajca.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Traviace problemy a nafukovanie - Fórum - ZDRAVIE.sk