Traviace problemy a nafukovanie

Príspevok v téme: Traviace problemy a nafukovanie
danusa

Dobry den,mate tie iste problemy ako ja?
- nafuknute brucho kazdy den
- naduvanie
- bolesti v lavom boku pri vystupe zaludka do criev
- zachyteny vietor v crevach, ktory sa neda dostat vonku a bolesti?

Ked ano, rada by som o Vas vedela, ako to riesite. Ja uz neviem, ako postupovat. Bolo mi povedanie, ze mam zacat s jogou na relaxaciu. Zacala som. Je to super vec, ale nepomaha to na zaludok. Kupovala som drahe traviace enzymy na rozkladanie jedla - nepomaha. Nejem ziadne potraviny, ktore vzbudzuju nafukovanie - strukoviny, jablka, banany, kapustu ... Vzhadom na to, ze pracujem (sedave zamestnanie - co je asi aj problem), tak sa snazim jest co najmenej, lebo nie je to prijemne ked ste v praci. Bola som aj na vysetrenie zaludka - vsetko OK. Bolo mi povedane, ze ma crevne problemy psychosomatickeho povodu a ze sa to neda liecit tabletkami. Tak ako? Uz neviem co mam so sebou robit. Uz sa chcem citit normalne, bez toho, aby som sa obavala nieco jest v praci, alebo ked idem na veceru alebo vonku. Co viac, ked je ten vietor zachyteny v crevach a nemoze sa dost vonku, tak to vydava taky cudny zvuk - a je to dost hlucne, znie to akoby som "vypustala vietor". Je to dost trapne najma v robote, ked tu sedim cely den v kancelarii alebo hocikde inde s cudzimi ludmi. Nemam nadvahu, zdravo jem, cvicim skoro kazdy den. No uz neviem. Pomozte, prosim. Dik.

M2012

Skúste probiotiká, zaraďte do stravy vlákninu a enzýmy. Výborné produkty nájdete na stránke Vyzivapreteba.sk

Gia

Ja by som doporučila minerálnu vodu Šaratica. Ja ju užívam 1dcl večer a 1dcl ráno a pomáha. Aj ja som mala problémy skúšala som toho dosť veľa ale nič mi tak nepomohlo ako Šaratica.

severka

Najúčinnejšia pomoc proti nafúknutému bruchu,nafukovaniu, plynnatosti, zácpe, je prírodný liek(tekutina)dostupný bežne v každej lekárni Aloe vera. Je to vskutku to najlepšie proti týmto problémom. Je to až neuveriteľne jednoduché a nikto Vám to ani lekári, ani lekárnici neporadia.

zdravie14

Vláknina v kombinácií s probiotikami dokáže veľmi účinne pomôcť pri ťažkostiach s nafukovaním.Probiotické baktérie sa vďaka vláknine oveľa rýchlejšie namnožia - -kolonizujú a dostanú sa tak do prevahy nad hnilobnými baktériami,ktoré spôsobujú nafukovanie. Nafukovanie a iné tráviace ťažkosti však môžu súvisieť aj s prácou pečene alebo s premnožením helikobaktera v žalúdku. Práca pečene sa dá podporiť pitím čaju z Ostropestréca mariánskeho a užívaním včelieho peľu.