Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Traviace problemy a nafukovanie

Príspevok v téme: Traviace problemy a nafukovanie
danusa

Dobry den,mate tie iste problemy ako ja?
- nafuknute brucho kazdy den
- naduvanie
- bolesti v lavom boku pri vystupe zaludka do criev
- zachyteny vietor v crevach, ktory sa neda dostat vonku a bolesti?

Ked ano, rada by som o Vas vedela, ako to riesite. Ja uz neviem, ako postupovat. Bolo mi povedanie, ze mam zacat s jogou na relaxaciu. Zacala som. Je to super vec, ale nepomaha to na zaludok. Kupovala som drahe traviace enzymy na rozkladanie jedla - nepomaha. Nejem ziadne potraviny, ktore vzbudzuju nafukovanie - strukoviny, jablka, banany, kapustu ... Vzhadom na to, ze pracujem (sedave zamestnanie - co je asi aj problem), tak sa snazim jest co najmenej, lebo nie je to prijemne ked ste v praci. Bola som aj na vysetrenie zaludka - vsetko OK. Bolo mi povedane, ze ma crevne problemy psychosomatickeho povodu a ze sa to neda liecit tabletkami. Tak ako? Uz neviem co mam so sebou robit. Uz sa chcem citit normalne, bez toho, aby som sa obavala nieco jest v praci, alebo ked idem na veceru alebo vonku. Co viac, ked je ten vietor zachyteny v crevach a nemoze sa dost vonku, tak to vydava taky cudny zvuk - a je to dost hlucne, znie to akoby som "vypustala vietor". Je to dost trapne najma v robote, ked tu sedim cely den v kancelarii alebo hocikde inde s cudzimi ludmi. Nemam nadvahu, zdravo jem, cvicim skoro kazdy den. No uz neviem. Pomozte, prosim. Dik.

AdamKrt

A neda sa miesto Betainu HCL pouzit aj nieco ine ? Predsa neni mozne cely zivot jest iba to, aby clovek normalne fungoval...

Co tak skusit stravu, ktora by sposobovala vacsiu kyslost zaludka ? Napr. jest viac kyslu kapustu, alebo v jedle, ci polievkach viac octu. Ocot je predsa kyselina - nemohlo by to pomahat lepsiemu traveniu ?

denka111

ahojte mam 18 rokov, ked som chodila este do skolky mala som velmi casto hnacky ako babo som mala atopicky ekzem, mama ma natierala hormonalnymi mastami, ako skolacka som mavala velku stolicu, zo zlozvyku som ju zadrziavala potom som z toho dostala zapchu, ta mi uz presla ale ekzem sa mi vratil, tiez mam problemy s menstruaciou a tiez sa mi stale viac objavuju pigmentove flaky mam casto infekcie nepomaha mi ani dokladna hygiena, niekedy ma slabsie boli brucho, je mozne ze mam celiakiu?

RNG

daj si to do vyhladavaca www.google.com a najdes stovky predajni a vyrobcov. Ja osobne pouzivam Puritan's pride, NOW a Swanson, ale znaciek je hromada.

RNG

betain je sice krmivo pre ryby, ale Betain HCl je tiez predavany ako potravinovy doplnok, ktory je zdrojom HCl pre zaludocne travenie.A obvykle je v tabletkach od 400 do 650 mg, niekedy v kombinacii s Pepsinom HCl.
Inac betain je potrebny aj pre cinnost pecene.

milena

Prosim Vas vedel by mi niekto poradit ako sa uziva betainHCL je to prasok a je to krmivo pre ryby. Neviem ci je to ten pripravok ktory vela ludi odporuca na nafukovanie.Velmi pekne dakujem.

RNG

crohnova choroba je uz sprevadzana roznymi poskodeniami crevnych stien, nielen zapalom, ako je pri IBS
IBS sa postupne zmeni casto na Crohnovy chorobu alebo prejavi roznymoi problemami, ako diverticulis(vydutiny na creve), polypy a pod.

RNG

Prave som cital spravu ze na drazdive crevo(IBS) je dobry vytazok z listov articoka, ucinnejsi, nez predpisovane lieky. To iste plati na Crohnovu chorobu.
Vytazok ma aktivnu latku cynarin a davka je 2c500 mg(5% cynarinu).
Tato latka je tiez vyborna na cistenie pecene, lebo zvysuje tok zlce a tym odmoruje pecen.
Zaroven postupne mierne znizuje ciastocne aj cholesterol(to je samozrejme, ked zvysuje tok zlce, cim sa pecen odmoruje a odtucnuje a cholesteroly su tukovobielkovinne zluceniny)

RNG

santalik, kysnutie v zaludku moze nastat len vtedy, ked nemas dostatok zaludocnych kyselin. Kyseliny zabiju alebo aspon potlacia akciu kvasnych , hnilobnych a inych mikrobialnych kultur.
Dalsia neutralizacia kyselin jen situaciu v konecnom dosledku zhorsi.
Na znizenu cinnost pankreasu staci brat doplnok chybajucich enzymov.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Traviace problemy a nafukovanie - Fórum - ZDRAVIE.sk