Traviace problemy a nafukovanie

Príspevok v téme: Traviace problemy a nafukovanie
danusa

Dobry den,mate tie iste problemy ako ja?
- nafuknute brucho kazdy den
- naduvanie
- bolesti v lavom boku pri vystupe zaludka do criev
- zachyteny vietor v crevach, ktory sa neda dostat vonku a bolesti?

Ked ano, rada by som o Vas vedela, ako to riesite. Ja uz neviem, ako postupovat. Bolo mi povedanie, ze mam zacat s jogou na relaxaciu. Zacala som. Je to super vec, ale nepomaha to na zaludok. Kupovala som drahe traviace enzymy na rozkladanie jedla - nepomaha. Nejem ziadne potraviny, ktore vzbudzuju nafukovanie - strukoviny, jablka, banany, kapustu ... Vzhadom na to, ze pracujem (sedave zamestnanie - co je asi aj problem), tak sa snazim jest co najmenej, lebo nie je to prijemne ked ste v praci. Bola som aj na vysetrenie zaludka - vsetko OK. Bolo mi povedane, ze ma crevne problemy psychosomatickeho povodu a ze sa to neda liecit tabletkami. Tak ako? Uz neviem co mam so sebou robit. Uz sa chcem citit normalne, bez toho, aby som sa obavala nieco jest v praci, alebo ked idem na veceru alebo vonku. Co viac, ked je ten vietor zachyteny v crevach a nemoze sa dost vonku, tak to vydava taky cudny zvuk - a je to dost hlucne, znie to akoby som "vypustala vietor". Je to dost trapne najma v robote, ked tu sedim cely den v kancelarii alebo hocikde inde s cudzimi ludmi. Nemam nadvahu, zdravo jem, cvicim skoro kazdy den. No uz neviem. Pomozte, prosim. Dik.

Lenka2583

pokiaľ ťa tvoj lekár označí za hypochondričku, zmeň ho! aj ja som mala predtým takého, čo mi stále naznačoval, že som hypochonder a teraz to mám kvôli nemu v chronickom stave. zmenila som ho a teraz mám takého, čo hľadá skutočnú príčinu mojich problémov. dúfam, že onedlho budem zdravá a to prajem aj tebe

Lenka2583

danusa: ja som to moc dobre nepochopila, máš problém s črevami, čo je dolná tráviaca sústava, alebo so žalúdkom, čo je horná tráviaca sústava?
a čo na to tvoj lekár?
ja mám napr. s črevami, bývam stále nafúknutá, rozdiel medzi tým ako som nafúknutá a tým, ked nie je 20cm v obvode. dakto tu písal, že máš jesť len ryžu, ale napr. ja zvyknem byť po ryži nafúknutá ešte viac a čo sa týka tých strukovín, tie by si nemala obmedzovať ako píšeš, ale naopak, pridať do jedálnička, strukoviny nenafukujú, práve naopak podporujú správnu činnosť čriev. čo sa týka kyslej kapustu, to súhlasím, že treba vynechať z jedálnička.
určite treba zájsť k lekárovi, aj ja som tak urobila a predpísal mi Metospasmyl, čo sú lieky na odplynenie a podporu činnosti čriev, zabrali mi už po druhej tabletke. užíva sa to 10 dní, potom ak sa stav nezlepší prípadne len trochu sa zlepší, treba zvoliť iný spôsob liečby. a čo sa týka toho Super Acidophilus plus 6 milárd ti môže ešte stav len zhoršiť. ked už probiokultúry, tak z lekárne ja mám napr. Bion 3, ale aj Probio-fix je dobrý
Ak máš ale problém so žalúdkom, kedže si mala toho helicobaktera, tak je postup iný, opäť neosporúčam to 6 miliardové ale v lekárni dostaneš probiotika, čo sú priamo na žalúdok a volajú sa Nutrolin B, opäť to ale treba riešiť s lekárom.
Držím palce

vikkinka

Ahoj Danusa, presný názov je Super Acidophilus plus 6 miliárd(tento názov mám presne na krabičke) a je to ten Acidophilus z -odkaz odstránený- Jedna tobolka obsahuje mikroorganizmy ako by si zjedla pol tony jogurtov, pret je tak účinný a pôsobiaci ako liek. Betavital sme si tiež objednali na tejto stránke a užívala ho moja mamka v kombinácii s Acidophilom, ona mala problémy so zápchou. Inak Betavitalom sa veľmi úspešne dá bojovať aj proti Helikobakter pyroli ako prírodná náhrada, lebo je silne zásaditý a dokáže zabrániť recidívam. V lekárni sa tie prípravky nedajú kúpiť, myslím, že by boli oveľa drahšie, preto si ich aj my objednávame.

danusa

Ahoj Vikkinka, dakujem za Tvoj prispevok. Pozrala som si tu stranku, tak si to objednam. Nasla som tam len Acidophilus, nie Superacidophilus. Ktory si myslela? Je tam nejaky Superbromealin. Skusim to objednat, ale na Slovensko sa chystam az koncom roka a do zahranicia to neposielaju, co je skoda. Momentalne skusam jest biely jogurt so zivymi bakteriami, tak uvidim, co to urobi.
A co ten Betavital? Da sa to kupit v lekarni, alebo to mam tiez objednat odnekial?
Diky Vikkinka

vikkinka

Mne veľmi pomohli prípravky Lkvb6 a Superacidophilus. Pôsobia detoxikačne a sú prírodné. Vyčistia ti črevá a osadia mikroflóru zdravými baktériami a zapachajúce vetry by mali prestať. Mala som podobné problémy a tiež mi nevedeli pomôcť, výsledky vyšetrení boli OK. Ja si objednávam prípravky na stránke s liečebnou výživou -odkaz odstránený- , môžeš ich tam totiž mať aj za nákupné ceny na Slovensku. Inak pri zápche na vyčistenie čreva je dobrý aj Betavital.

danusa

Pata,

aku dietu dodrziavas na tu celiakiu? Ako vlastne vznikne ta choroba? Aka je to reakcia? Pocula som uz o tom, ale pravdupovediac, nemam vela informacii. Musim si to pozriet na nete.

Dalsia vec, ta hadicka je hnusna, ale co clovek neurobi, aby sa citil lepsie. Ja som bola aj na endoscopiu - hadicka do tela inou stranou. To bolo v juli. Nic nezistili, vsetko je vraj OK a nebudu sa so mnou bavit, lebo nie som chora. Takze taky pristup.

Uz som skusala aj cinsku medicinu - caje a tabletky, nepomohlo velmi. Tak neviem, ale chytam sa kazdej slamky.

Neskusali ste niekto homeopatov na to? Dik

pata

ja viem ze je neprijemne si nechat pchat hadicku do zaludka, ale pre zdravie by si mala aj nieco obetovat. Nie? Moze to byt aj to, ale nechcem ta strasit, nie som lekar. Tak vela stastia

babenka

danusa,dik za podporu.zatial je to tak,vecer,rano ale dufam sa to nerozsiri na cely den.aj zaludok ma kedysi bolieval a bolo to vraj podla inych na helicobaktera ale nikde som nebola,neznasam trubicky do zaludka.a ta celiakia,co niekto pise...tak po chlebe a kysnutom pecive mam pocit ako beton v zaludku akoby mi netravilo.moze to byt celiakia?no cestoviny no problem.len kysnute.vyskusam lezat cez den,ci je to tou polohou u mna alebo len dennou dobou-rano vecer.danusa,dufam sa ti podari cim skor domov,a liecit,viem ake je to neprijemne.ja by som najradsej liecila doma babskym receptom

danusa

Ahojte,

dakujem za Vase prispevky, aspon mi niekto napisal, ze mal take problemy, lebo si pripadam, ze som len sama, co sa takto citi. Helikobaktera som mala pred mnohymi rokmi. Teraz som na gastroskopiu nebola. Asi musim ist. Vzhladom na to, ze nie som na Slovensku, tak to nie je jednoduche.V pripade "babenky" by som bola rada, ze ked to mam, tak to je vecer alebo rano. Ovela horsie je to, ked to clovek ma cez den, ked je v praci a cestuje. Nie je to nic moc. Uznam, moze to byt hrozne aj rano aj vecer. Ja to mam vzdy - kazdy den. Uz ani neviem, ako je to citit sa bez tychto problemov. Dik