Traviace problemy a nafukovanie

Príspevok v téme: Traviace problemy a nafukovanie
danusa

Dobry den,mate tie iste problemy ako ja?
- nafuknute brucho kazdy den
- naduvanie
- bolesti v lavom boku pri vystupe zaludka do criev
- zachyteny vietor v crevach, ktory sa neda dostat vonku a bolesti?

Ked ano, rada by som o Vas vedela, ako to riesite. Ja uz neviem, ako postupovat. Bolo mi povedanie, ze mam zacat s jogou na relaxaciu. Zacala som. Je to super vec, ale nepomaha to na zaludok. Kupovala som drahe traviace enzymy na rozkladanie jedla - nepomaha. Nejem ziadne potraviny, ktore vzbudzuju nafukovanie - strukoviny, jablka, banany, kapustu ... Vzhadom na to, ze pracujem (sedave zamestnanie - co je asi aj problem), tak sa snazim jest co najmenej, lebo nie je to prijemne ked ste v praci. Bola som aj na vysetrenie zaludka - vsetko OK. Bolo mi povedane, ze ma crevne problemy psychosomatickeho povodu a ze sa to neda liecit tabletkami. Tak ako? Uz neviem co mam so sebou robit. Uz sa chcem citit normalne, bez toho, aby som sa obavala nieco jest v praci, alebo ked idem na veceru alebo vonku. Co viac, ked je ten vietor zachyteny v crevach a nemoze sa dost vonku, tak to vydava taky cudny zvuk - a je to dost hlucne, znie to akoby som "vypustala vietor". Je to dost trapne najma v robote, ked tu sedim cely den v kancelarii alebo hocikde inde s cudzimi ludmi. Nemam nadvahu, zdravo jem, cvicim skoro kazdy den. No uz neviem. Pomozte, prosim. Dik.

RNG

Prave som cital spravu ze na drazdive crevo(IBS) je dobry vytazok z listov articoka, ucinnejsi, nez predpisovane lieky. To iste plati na Crohnovu chorobu.
Vytazok ma aktivnu latku cynarin a davka je 2c500 mg(5% cynarinu).
Tato latka je tiez vyborna na cistenie pecene, lebo zvysuje tok zlce a tym odmoruje pecen.
Zaroven postupne mierne znizuje ciastocne aj cholesterol(to je samozrejme, ked zvysuje tok zlce, cim sa pecen odmoruje a odtucnuje a cholesteroly su tukovobielkovinne zluceniny)

RNG

santalik, kysnutie v zaludku moze nastat len vtedy, ked nemas dostatok zaludocnych kyselin. Kyseliny zabiju alebo aspon potlacia akciu kvasnych , hnilobnych a inych mikrobialnych kultur.
Dalsia neutralizacia kyselin jen situaciu v konecnom dosledku zhorsi.
Na znizenu cinnost pankreasu staci brat doplnok chybajucich enzymov.

santalik

Ahojte všetci, ktorých nafukuje všetko. Dufam, že aspoň trochu poradím, lebo viem čo to je za hrôzu vstávať ako balón. Dnes som bola u lekara v Brne a povedal mi, že je to v mojom prípade pankreas / jednoducho sa strava nedelí a ostava niekde kde ,, kysne,, a s toho sa tvoria plyny /. Zaujimavé je že tu som behala od lekara k lekarovi a nevedeli čo so mnou a dokonca som si nechala strčiť aj hadicu do žalúdka. Strašné na tom všetkom je že ma nikto neposlal na sono atď...Lekár v Brne mi dal injekcie / homeopat. / a kopnečne som pochopila čo mi je. Kamarátke pomohol mladý, zelený jačmeň, ale upozorňujem, že zaberá až po mesiaci !!!!!! Taj jačmeň je fakt super / pozrite si na nete o čo ide pokiaľ to nepoznáte /. Doporúčam sa dať vyšetriť sonom a nenechať sa odbiť , ako ja predtým keď mi radili vlákninu a pod. čo mi nezaberalo. Veľa štastia a dúfam, že som aspoň niekomu poradila...

brano heldo

ak mate zastavene vetry, uvarte si feniklovy caj, ak nepomoze, dajte si espumisan. ak nepomoze, zaradte si na niekolko tyzdnov probiotika. proste actimely, activie, ale aj v liekovej forme. ci uz hylak atd. ale hylak vraj nema az tak vela kmenov tych dobrych bakterii. treba sa poradit v lekarni. a pre baby> niekde som sa docital, ze naduvanie moze sposobit aj hormonalna nerovnovaha.

RNG

alison, chyba to vlaknina, ( zeleniny cele zrna, pektiny,psylium) a preto sa ti v crevach vsetko pomaly pohybuje. Vtedy sa bakterie premnozia a nastane zvysene kvasenie.
Pomohli by ti okte extra vlaknin aj enzymi, skus Super Multienzyme s kazdym jedlom jednu tabletku.
A ako kazdemu ti radim brat obcas, aspon raz za 2 tyzdne probiotika.

RNG

kikoo, pomoze ti, ale len na par hodin, potom sa problem vrati....Takze si adresoval len symptom, nie pricinu za nim. Ja som takto sa "liecil" vyse 15 rokov chemikaliami. Dnes som z toho uzavreteho kruhu von a beriem Betain HCL na to s kazdym jedlom. A je mi fajn.
.....
Adresovanie len symptomov ale nie pricin robi dnes medicina systematicky, preto su ludia neustale "chori"na rozne choroby a nevedia sa z nich dostat.

alison

ahoj.vedel by mi niekto poradit?v poslednych dnoch mam pocit ze moje brucho asi praskne,mam stale pocit ze je plne a zaroven prazdne ako balon.hoci sa len napijem vody,mam pocit ze som plna a brucho mam nafuknute.mam len 50kg a brucho mi odstava zakazdym ked nieco dam do ust.vela nejem,na ranajky chlieb,obed nejaku polievku a vecer hoci co co moja dcerka nedoje.a pritom moje brucho vyzera ako by som sa v kuse prejedala.mam taky pocit ze som aj upchata, ale neviem to sa takto prejavuje???dik za rady

kikooo

RNG, tak moja skusenost je uplne opacna ako tvoja, pomahaju mi len lieky zabranujuce tvorbe kyseliny, vtedy sa mi velmi ulavi.