Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Traviace problemy a nafukovanie

Príspevok v téme: Traviace problemy a nafukovanie
danusa

Dobry den,mate tie iste problemy ako ja?
- nafuknute brucho kazdy den
- naduvanie
- bolesti v lavom boku pri vystupe zaludka do criev
- zachyteny vietor v crevach, ktory sa neda dostat vonku a bolesti?

Ked ano, rada by som o Vas vedela, ako to riesite. Ja uz neviem, ako postupovat. Bolo mi povedanie, ze mam zacat s jogou na relaxaciu. Zacala som. Je to super vec, ale nepomaha to na zaludok. Kupovala som drahe traviace enzymy na rozkladanie jedla - nepomaha. Nejem ziadne potraviny, ktore vzbudzuju nafukovanie - strukoviny, jablka, banany, kapustu ... Vzhadom na to, ze pracujem (sedave zamestnanie - co je asi aj problem), tak sa snazim jest co najmenej, lebo nie je to prijemne ked ste v praci. Bola som aj na vysetrenie zaludka - vsetko OK. Bolo mi povedane, ze ma crevne problemy psychosomatickeho povodu a ze sa to neda liecit tabletkami. Tak ako? Uz neviem co mam so sebou robit. Uz sa chcem citit normalne, bez toho, aby som sa obavala nieco jest v praci, alebo ked idem na veceru alebo vonku. Co viac, ked je ten vietor zachyteny v crevach a nemoze sa dost vonku, tak to vydava taky cudny zvuk - a je to dost hlucne, znie to akoby som "vypustala vietor". Je to dost trapne najma v robote, ked tu sedim cely den v kancelarii alebo hocikde inde s cudzimi ludmi. Nemam nadvahu, zdravo jem, cvicim skoro kazdy den. No uz neviem. Pomozte, prosim. Dik.

bovion

ahoj Danusa, ja mam taky isty problem posledne 2 roky. Musim si vsetko kontrolovat, niekedy idem zahynut od krcov.Nemam cas velmi citat spatnu komunikaciu - preto len jednu radu co mne pomaha - feniklovy caj denne aspon 3 salky a rano DENNE na ranajky ovsenu kasu (urobenu z pomletych ovsenych vlociek a vody, zavarene na minutku a pre chut posypat malou lyzicou cukru). ked uz to na teba pride (ako dnes na mna, kedze som neodolala burizonovej pochutke)tak uz len ostava ten caj, espumizan a proti krcom spazmex a do hodinky by to malo ako tak prejst. je to strasne, ale treba bojovat:))))))

jajav1

Ahojte. Mám tlaky pod rebrami v oblasti žalúdka, a niekedy bolesti brucha, hlavne večer. Pred 2 rokmi som s tým bola u gastroenterológa, zistil mi helicobacter pilori, liečila som sa antibiotikami. Chvíľu som mala pokoj a potom zase. Tak som išla znovu, dal mi len Pancreolan a neviem ešte čo. Pred rokom mi to zase začalo zase mi dal nejaké lieky. Až do teraz som sa cítila dobre, a posledné 4 dni mám zase tie tlaky. Neprejedám sa, pravidelne jem, dosť pijem. Je tu niekto s podobným problémom?.....

RNG

GERD syndrom, tak sa dnes nazyva kedysi obycajne prejedenie.
Kysla kapusta obsahuje mnozstvo zivych kvasiniek, ktore pokracuju kvasit v zaludku, pokial ich nezastavia zaludocne kyseliny.
Takze alebo si zjedol privela a pankreas nevie vylucit dost kyselin, alebo mas nizke vylucovanie kyselin vseobecne, tak ako to mam ja a vacsina starsich ludi.
Zdoraznujem, pri normalnom mnozstve kyselin je vrchny uzaver tesne uzavrety(zatvara sa v zavislosti od kyslosti zaludka) a len velky tlak kvasnych plynov ho moze ciastocne pootvorit a tak sa kvasne peny mozu dostat do pazeraka a palit jeho nechraneny povrch.

samko r.

RNG, po zjedení kyslej (sudovej) kapusty mám problémy s nadúvaním a, páli ma žáha, vygrgávam kyselinu a najhoršie je to v noci, keď mi vystúpi kyseliny do pažeráka a vtedy sa nadýchnem v spánku, prebudím sa na silní štípanie v hrdle a v "dýchacej" trubici. Taktiež cítim pálenie v celom žalúdku. Aj to je nedostatok kyseliny? Alebo si to už neslobodno rozhádzať s hrobárom? :-)))

washita

Myslim si, ze je to gastritida mozete si kupit v lekarni caj na gastritidu. K tomu vela pohybu, dostatocne pit, a zmenit stravovanie podla krvnej skupiny. prajem Vam vela stastia.

RNG

Miso, kyselina citronova je ovela slabsia, ako zaludocne stavy s 3%+ kyseliny chlorovodikovej(HCl).
Tym co maju problemy s naduvanim v zaludku a palou=kvasenie v zaludku naozaj ucinne pomoze len doplnit si zaludocne stavy(Betain HCl) a regenerovat pankreas.

miso

RNG takze pomoze ked budem jest vela kyslich potravin? Kazde rano napriklad vypijem pohar vody s lyzicou jablcneho octu zjem nejaky citron alebo grep atd. Vyhybam sa sladkym jedlam

washita

Ja by som sa zacala stravovat podla krvnej skupiny oddelenou stravou. Vynechavala by som potraviny, ktore mi ublizuju a na jar a v jeseni urobila zihlavovu kuru t.j. 5 tyzdnov pit caj zo zihlavy. Prajem pekny den a vela sil.

RNG

Opakujem, nafukovanie v bruchu je pre nedostatok zaludocnych kyselin. Plyny sa tvoria kvasenim a kvasne bakterie(aj ine) nemozu pracovat vo velmi kyslom prostredi, ktore normalne pracujuci zaludok ma.
Kyseliny sa daju doplnit pouzivanim BetainHCl.
Mylny nazor, ze pala je z prebytku kyselin je stale servirovany znacnou castou medickej komunity.
Pala je, ked sa obsah zaludka vplyvom vytvorenych plynov natlaci do pazeraku. tj zakladom paly je KVASENIE a to moze v zaludku nastat LEN PRI NEDOSTATKU KYSELIN.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Traviace problemy a nafukovanie - Fórum - ZDRAVIE.sk