ma to zmysel??????????????????

Príspevok v téme: ma to zmysel??????????????????
nestastna21

ahojte vsetcji...neviem co mam robit,mozno je to banalne,ale akurat som si na nete precitala temu rozdiely muzov a zien....a bolo tam,ze treba si uvedomit,si rozdiely su len banalne alebo je v tom viac...a teraz k mojmu prispevku.mam priatela a ked som si toto precitala,tak som si uvedomila,ze sme totalne rozdielny,on je rodinne zalozeny chcel by,aby som uz mala deti,aby som ho vzdy cakala pri sporaku ked pride,aby som ho obletovala,rano ked vstane,aby som mu robila ranajky do postele a taketo veci...ja to chcem robit,ale nie takto,studujem na VS a podla neho je to strata casu,ze aj tak nebudem mat nic zo skoly...ale ja na toto vsetko mam iny nazor,ja chcem studovat,vystudovat to a mat sa v zivote lepsie,pre mna priorita nieje este rodina, deti, ale skola a moja buduca kariera,jasne,ze chcem mat niekedy deti ale az po skole nie teraz.mozno je to banalne ale teraz som si uvedomila,ze nase nazory su rozdielne a neviem dokedy toto vydrzim,tento jeho natlak na mna aby sme sa vzali , aby som mala deti a vykaslala sa na skolu,rodinu.neviem preco je to tak,ci uz sa po rokoch vztahu kazdy dostane az na tuto metu???ze si budu prikazovat a zakazovat co maju robit???

nestastna21

no ahojte vsetci...dakujem vam za prispevky velmi ma potesili....no a co sa tyka toho,tak on nema VS lebo on si mysli,ze je to uplne zbytocna vec...no a milujem ho to ano,no ak toto takto dalej pojde tak neviem ako to skonci...no rozhovor este nebol lebo som v skole ale v piatok pridem a musime sa vazne porozpravat... a mojatvoja- tak podla mna si reagovala blbo,lebo ja chcem mat deti to urcite,ale nie teraz,mozno ty mas na to iny nazor a ten ti nikto neberie.....tak este raz vsetkym diky za pochopenie

martaxy

Ja som sa rozisla s byvalym priatelom po takmer 4 rokoch pocas VS. Ver mi, je velmi tazke prekonavat muzovu ziarlivost a pocit menejcennosti - co sa vzdelania tyka. Mnoho je takych. Kym student este zije zivotom mladeho cloveka tuziaceho po vzdelani, uspechu i zazitkoch, pracujuci maju svoje priority trochu inde. Po vyske sa tieto dva svety spoja,ale rozdiely vo vzdelani a narokoch ostanu nadalej. Bud sama sebou, zvaz, ci Ti takyto vztah dava to, co chces a potrebujes. Manzelsky zivot nie je o prikazoch a zakazoch, je o ustretovosti, kompromisoch z lasky a porozumeni. a...ten Tvoj, nie je jediny muz na zemi, no nie?:)

mamca

Ja v tom nevidím rodinne založeného muža,ale človeka,ktorý chce mať pohodlie,o ktoré sa mu má jeho rodina postarať... Ak rozmýšľaš nad tým,či mať s ním deti,predstav si,či im dokáže dať priestor na ich osobné túžby,ciele,podporu,ak budú chcieť študovať...
Podľa mňa rodinne založený človek rešpektuje a podporuje svoje deti aj svoju manželku,no v tomto prípade to zatiaľ vyzerá tak,že rešpektuje iba svoju predstavu a nepripúšťa nič iné.

Avantasia

a pripajam sa k tomu co napisala moniqa87.. keby mi partner zakazal studovat, asi by som to riesila radikalnejsie nez hadkou. je to vazna vec, darmo ze sa lubite. inak.. on ma vysoku?

Avantasia

je to na tebe ako sa rozhodnes. neprajem vam vo vztahu nic zle.. ale moze sa stat,ze sa ozaj vykasles na svoj sen a ciel a vydas sa,budete mat malicke.. no co ak odide? ostanes s malym a bez skoly. v dnesnej dobe je vysoka podstatna vec, zakladnym kriteriom uz pomaly vo vsetkych odvetviach. ak sa necitis na rodinu, nerob to. ak ano tak ano. ale ak mas TY SVOJ sen a ciel,tak za nim chod. zivot nekonci o dva dni,netreba sa nahlit.reagujem na to len preto,ze ja mam tu istu predstavu a plan do zivota.skolu,karieru a tak babo.aby som mu mohla poskytnut to,co ma mat. aby sa narodilo do pevneho domova. drzim prsty

reee

vsetko0 je to o rozhodnuti bud kariera,alebo rodina.ale nikde nie je napisane, ze po skole budes zarabat tazke prachy a bude ti lepsie.mozno ano a mozno nie.a kym sa kariera rozbehne moze to trvat aj desat rokov.dnes sa vsetci nahaname za peniazmi,karierou,aby bolo na rozbeh,aby sme nezostali na ulici,ale casto to prehaname.clovek je svina,hocco ma,vzdy chce viac.takze je to o tvojom rozhodnuti

kla.ra

mojatvoja: tak urcite dieta radsej privediem do vzdelanej rodiny s urcitym zabezpecenim ako do garsonky za minimalny plat...

moniqa87

mojatvoja, to co akoze bolo? ved tu nejde o to, ci chce alebo nechce mat deti, ale o to, ze sa jej chlap snazi riadit zivot a prikazovat jej co moze a co nie...
mne keby sa priatel pokusil zakazat studium tak by teda isiel kade lahsie (nastastie ten moj ma v tom podporuje)...