Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

chcem jej pomoct s dietatom no nedokazem to:(..

Príspevok v téme: chcem jej pomoct s dietatom no nedokazem to:(..
mmarianna

ahojte..mam 18a najlepsiu kamaratku vlastne ktora mi je ako sestra,je tiez v mojom veku)...ked mala 11jej rodicia mali tazku havariu a vlastne jej mamina ostala uplne nevladna,jej ocino prisiel o nohu-a vlastne potrebovali dennodennu starostlivost ktora im doma nemohla byt poskytnuta(neskor boli umiestneni v ustave)..moju kamaratku a jej o 2r. starsieho brta mala na starost jej babicka ktora zial pred 2rokmi zomrela..a tak moja kamaratka ostala zit sama s bratom..po case si nasla priatela otehotnela s nim ..no lenze pocas toho ako cakala babo ju zial opustil..jej babetko sa narodilo v 27tyzdni( malinkate s vahou len 890gramov),vlastne postupom casu sa zdravotny stav malinkej zacal zlepsovat ale aj tak jej ostalo dost vela problemov s nozickami , s plucami a so srdieckom..a vlastne potrebovali cim dalej tym viac peniazkov na lieky, rehabilitacie a tak...4mesiace po narodeni malinkej brat mojej kamaratky odisiel za pracou do zahranicia a ona s nou ostasala sama musela predat byt, nastahovala sa k jednej starsej pani s ktorou byva dodnes..a vlastne na mojej kamaratke aj dost znacne uz vidno ze ju to vsetko vycerpava,ze nespi cele noci a vsetko okolo toho...a neviem niekedy mam chut jej pomoct..lenze nie je vecsinou co..jedine s cim jej mozem pomoct je jej dcerka-lenze strasne sa bojim si ju vziat co i len na ruky nieto ju aspon na hodinku dve strazit-ved ma polroka a vazi len 4500g je uplne drobulinka:(..stale mam strach ze jej ublizim niekedy so m rozhodnuta ze idem a ostanem s malou na chilu sama aby si moja kamaratka oddychla isla niekam von bez malej,...le ked malu uvidim proste nedokazem s nou byt sama:(..neviete mi poradit aako sa mam prekonat a pomoct jej? dakujem

jajka001

skus ist von aj s tou maminou, bude tam s tebou, kym budes kocikovat, nech si zvyknes, a druhykrat mozes ist uz sama.

jajka001

prečo sa bojiš byť s malou sama, nie si na nu zvyknutá? vonku ti mala zaspi len sa s nou poprechadzas, das jej cumlik ak by mrnkala to je vsetko. to zvladnu aj deti, nemusis sa bat. a ak by bol nahodou nejaky problem - neviem sice aky - tak sa hned s nou vratis. coho sa bojiš?

mmariana

ahojte skusala som sa kamaratky spytat ze ci mzoem malu vziat na prechadzku ale proste nedokazala som to strasne sa bojim byt s malou sama..asi sa nidky neprekonam.-.

Artea

Az mi prislo smutno :o( viem si predstavit co to obnasa.MAm dve malicke deti,narodene kratko po sebe a stale som s nimi sama.Nema mi kto pomoct,nema mi ich kto postrazit,aby som aspon k lekarovi vybehla.Teraz sa jej tlacia zubky,tak je kazdych 10min.hore,takze si neoddychnem ani cez den,ani v noci.K tomu cez den casto spadne,lebo sa uci chodit.Dlho narieka.Este maly ma vycerpava,lebo este nerozumie ze ona nevie chodit,casto robi veci,ktore jej mozu ublizit,niekedy mam dojem ze to nezvladam a mam z toho vybuchy zlosti hlavne na maleho,lebo ma cely den jeduje,vytazuje a pritom toho mam dost s malou.On za to nemoze,ale to uz je ten psychicky stav,kedy clovek uz nerozmysla a ma casto skraty :o(
Odkial je tato tvoja kamaratka?Na prechadzke treba mat so sebou vzdy teply cajik alebo aj sunar,ak nie je kojena.Vonku sa dieta na ruky neberie,ak ides v kociku.Takym malinkym sa vonku dobre spinka a do tej zimy by bolo aj nerozumne ju vytahovat.Deti ukludnuje sanie a tak ked jej das nieco,z coho tecie,urcite plakat nebude.Niektorym staci cumlik,inym radsej flasa.Vnutri sa neboj brat dieta na ruky.Ono to vyzera krehke,ale neublizis jej.Keby si videl ako v niektorych nemocniciach narabaju s novorodeniatkami :o) hadzu ich hore dolu,ja som len s hrozou pozerala,ze jezis maria,ved sa rozpadne :o)

for4

jaaj, to je velmi smutny pribeh.
Nec ti malinku nachysta, da jej papkat, prebali ju a nech ti ju ulozi do kociarika a mozes ju zobrat na prechadzku. Na sto percent mala zaspi:-)) a ak sa este bojis, tak sa prechadzaj len v blizkosti kamoskynho bytu a postupne si na malu zvyknes a odvazis sa aj dalej. Ak bude nahodou plakat, trocha ju pokolisas v kocari, alebo jej das dudlik alebo ju zabavis hrackami a ksichtikmi:-)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

chcem jej pomoct s dietatom no nedokazem to:(.. - Fórum - ZDRAVIE.sk