Darovanie krvi

sajfina

ja mám otázku..som alebo lepšie povedané bola som chudokrvná...bola som už darovať krv 5x,ale potom mi zistili anémiu a prestala som darovať,momentálne mám hodnoty krvi v norme,ale stále musím brať železo(sorbifer durules) a rada by som znova išla darovať krv,len neviem,či môžem,keď stále beriem železo

sajfina

no najvzácnejšia ja AB a B skupiny je tiež málo,ale všeobecne je známe,že krv potrebujú v našich nemocniciach všetky skupiny,ja mám A rh pozit. a nikdy mi nepovedali,že by je nepotrebovali....ale zas,keď to tak vezmeš,ľúdí s krvnou skupinou 0 je najviac,takže je jej určite tiež treba veľa a ak vezmeme do úvahy,že 0 negat.môže dostať prakticky každá krvná skupina

ja222

ahojte. je to sice trosku od temy, ale mna to velmi zaujima. Ktore krvne skupiny su najvzacnejsie? Ktorych je treba najviac darovat??? Ja mam O neg.

helka

Chcela by som upozorniť všetky kojace mamičky,že ani vtedy nemôžu darovať krv ked dojčia. A pre lubannu- pár dní pred odberom by si mala užívať železo,aby si mala hemoglobín ok:-)

mirka 23

hdkfm, tak myslím že nemôžeš. Môjmu manželovi trhali zuby a nemohol. Daj si radšej pauzu a potom pôjdeš.

mirka 23

Malemaciatko, to že si mala alergiu nevadí. Krv chodia darovať aj alergici, len musia byť pred odberom asi mesiac bez liekov. Takže to vadiť nebude.

hdkfm

ahojte.chcela by som darovat krv.ale prave som sa docitala ze sa nesmie darovat rok po operacii.pred mesiacom mi laparoskopicky vyberali slepe crevo.nemozem teda ist?

malemaciatko

mirka23..mam kusok do Ba, o tych veciach viem, ze co vsetko nemozem musim a mozem..neberiem nic okrem hak,jedine, co by mohlo vadit je, ze ked som bola malá, mala som alergiu na prach a pel, aj som brala lieky(zirtec a nejake francuzke kvapky, co mne robili na mieru), ale asi tak od 12 rokov nic neberiem, alregicky nereagujem, neviem mozno som z toho vyrastla, ale na testoch som nebola..takze neviem, ci to bude vadit, ale krv by som rada darovala, teraz mam 21 rokov..

mirka 23

Malemaciatko, prečítaj si prispevky zo začiatku.
Nemusiš sa objednavať, musíš mať viac ako 50kg, žiadne vážne choroby a žiadne tabletky nemôžeš brať okrem HAK a vitamínov. Pred odberom sa treba najesť (najlepšie pečivo s džemom), nemôžeš jesť maslo syr mäso. No a nemôžeš mať menštruaciu, keď ideš darovať krv. Na transfúzkach je väčšinou milý personál. Odkial si?
No a ešte nemôžeš byť prechladnutá alebo chorá, keď ideš darovať.

malemaciatko

este som nebola darovat krv, ale chcela by som..ak chcem ist individulane, treba sa nejako na danej stanici objednat, ci proste len pridem a uvidim?