Darovanie krvi

hematolog

panca-jasne,ze si nikoho nenahnevala.Toto je tema uzitocna,poucna a odkryli sme aj mozno zakulisie darovanie krvi a veci s tym suvisiace.Ale jedna vec je smutna,ze aj krv sa toci okolo penazi.Kto pracuje na zainteresovanych pracoviskach,vie o com pisem.:-(

panča

(nie je to moja tema, len som to posunula vyssie a vlepila do temy o darcovstve.Dufam, ze sa za to nikto na mna nenahneval..viem, ako funguje darcovstvo na meno, len netusim, ako je to so sukromnymi klinikami)

aljoska

Presne tak ako píše hematolog.Ak ide niekto na operáciu mimo nášho regionu a príslušné TO vyžaduje krv,je našou povinostou krvné vaky poslať,ak nemáme musíme zabezpečiť darcov.

hematolog

panca

Nemal by som takto verejne "radit",aby som nevyletel z prace,ale co sa tyka krvi pre niekoho pribuzneho,tak je to "troska" komplikovane.Nie je to tovar ako v obchode,je to liek.Takze zamienat za ine krvne skupiny od znamych,respektive pribuznych sa to neda.Prislusny krvny sklad,respektive transfuziologicke oddelenie musi zabezpecit potrebnu krvnu skupinu pre pacienta.V pripade,ze pacient je z inej spadovky,mozu oslovit krvny sklad z miesta bydliska pacienta.A dalsia moznost je pozhanat darcov potrebnej krvnej skupiny a poziadat ich o darovanie krvi pre krvny sklad v zariadeni,kde sa bude operovat.A asi posledna moznost je nakup krvi od inych krvnych skladov v SR,respektive v BA je to NTS.

hematolog

panca

Nemal by som takto verejne "radit",aby som nevyletel z prace,ale co sa tyka krvi pre niekoho pribuzneho,tak je to "troska" komplikovane.Nie je to tovar ako v obchode,je to liek.Takze zamienat za ine krvne skupiny od znamych,respektive pribuznych sa to neda.Prislusny krvny sklad,respektive transfuziologicke oddelenie musi zabezpecit potrebnu krvnu skupinu pre pacienta.V pripade,ze pacient je z inej spadovky,mozu oslovit krvny sklad z miesta bydliska pacienta.A dalsia moznost je pozhanat darcov potrebnej krvnej skupiny a poziadat ich o darovanie krvi pre krvny sklad v zariadeni,kde sa bude operovat.A asi posledna moznost je nakup krvi od inych krvnych skladov v SR,respektive v BA je to NTS.

mirka 23

hematolog, ja chodím pravidelne darovať krv a tiež som nevedela, že musí byť vystretá. Tak ďakujem za radu.

hematolog

vela stastia a este raz za vsetky velka vdaka.Nie som iba zamestnanec na HTO,ale aj aktivny darca(zatial strieborna Janskeho plaketa).

biggi

Dakujem za radu. Vcera to bola moja premiera a mozno ta modrina vznikla aj pre to :D Ale ked pojdem nabuduce, urcite to urobim tak, ako ste mi poradili, pretoze mna nejaka modrina tak lahko neodradi!!!