Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

predsudky alebo odôvodnenie?

Príspevok v téme: predsudky alebo odôvodnenie?
ok32

Mám 20 idem na výšku. Pred nejakým časom som sa dokázal zabaviť a dokonca by som aj chcel chodiť s nejakú napr. čašníčkou. Bolo mi fajn nič ma netrápilo. Treraz keď som sa trošku viac začal vzdelávať akoby som začal mať predsutky k takým ľudom, babám. Nedokážem si predstaviť, že by som chodil s babou čo má len učňovku aj keby bola neviem ako pekná a milá.Idem sa zoznámiť s nejakou babou zistím, že je napr. čašníčka a už úplne stratím o ňu záujem. Je to normálne? alebo mám len nejaké predskudky alebo čo? Chodil som z jednou babou z gymla veľmi múdra a od vtedy si baby s obyčajným vzelaním nevšímam.Bojím sa, že by to neklamaplo, bol to exogamický vzťah. Môžu aj takéto vťahy fungovať? Ja myslím, že nie som realista ale môžem sa mýliť a preto vás žiadam o radu.

[zruseny12]

nechcela som sa uz k tomu vyjadrovat...ale tak si hladaj potom,cloveka ,ktory ma podobne zaujmi ako ty....
acnovkarka,moze mat podobne zaujmi,ako ty...tak ti prajem vela stastia,aby si si nasiel hlavne taku aby tebe vyhovovala...

ok32

Treba nechať aj srdce "myslieť". To áno som romantik čo sa týka lásky ale do života realista.Vidím akú chybu spravili rodičia. Spoznali sa keď boli mladý a hneď sa zobrali. Učnovské vzdelanie a teraz po 20 rokoch manželstva lamentujú ako majú málo peňazí, že si nič nemôžu dovoliť. Ja tak dopadnúť nechcem. Preto chcem aj inteligetné dievča. Viem, že vzdelanie nie je priamo úmerné charakteru človeka poznám dosť ľudí s rôznym vzdelaním tak toto chápem veľmi dobre. Skôr by som povedal, že väčší charakter má človek menej vzdelaní ale uvedomuje si, že musí niečo robiť aby niečo dosiahol a prekonáva prekážky. Ja neodsudzujem ľudí z nízkym vzdelaním len mám skúsenosti, že tí sú nezodpovední, stále "rozbláznení", nič ich netrápi. Napríklad ja by som namiesto sedenia v bare šiel do toho kina, divadla alebo doma pokecal o napr Darwinovej teorií vývoja. Samozrejme , že sa rád aj zabavím ale nie stále. Len som chcel vedieť či by mohol fungovať taký vzťah a mal budúcnosť.

laska10

ono je to naozaj tazke...ja mam 7 rocny vztah...vsetci od nas maju VS,aj ja...moj priatel nie a skoro nikto z jeho rodiny a je to aj poriadne vidiet...mam pocit ze odkedy je so mnou, vela sa na neho nalepilo, aj sa snazil vystudovat VS, ale musel to vzdy kvoli problemom v rodine vzdat a ani ho to moc nebavilo...zoznamila som sa muzom, s ktorym si mam vzdy co povedat, je uplne iny,atd...lenze ja milujem toho svojho a nedokazala by som ho nechat, aj ked viem, ze sme v tomto odlisni...ma o mna zaujem vela inteligentnich dokonca peknich chlapv, ale ja vidim len toho svojho, pretoze koniec koncov je to dobry clovek...len ta komunikacia, to je tazsie...dlho ma to ubija,aj co sa tyka komunikacie s jeho rodinou, ale nieco ma stale brzdi, aby som s tym sekla...laska? ano urcite,ale nie je dobre ze takto o tom rozmyslam:(

tre

OK 32, VIDNO, žE SI ZODPOVEDNý,myslím, že sa zbytočne zaťažuješ dopredu, aj ked je to sčasti dobré.Neboj sa robiť chyby- takto sa učíme a je to život. Nedá sa všetko riešiť len rozumom.Načo by nám potom bolo srdce?

[zruseny12]

no,ja si myslim,ze je to podobna tema ako tu uz raz bola,ze ucitelky su nuly atd.tak toto je podobna tema...skoda casu to rozoberat,lebo toto nema jasny koniec ,kazdy ma na to iny nazor....
ja sa zasa nechcem dotknut vysokoskolakov,ale je vela takych,ze svoj obor poznaju a ked treba v domacnosti nieco urobit,tak su lavi/este ani ziarovku nevedia vymenit/...a z pravopisu ti ziarovka svietit nebude...kazdy mame hlavu na nieco ine...alebo ucty s toho nezaplatis...
ja mam ucnovku strojarinu....a v zivote som uz tolko veci urobila...ale netrufnem si povedat ani o bezdomovcov nic zle...

for4

tu sa jedna aj o vseobecnu inteligenciu. Ja som napr taka, ze sa zaujimam o cokolvek, mam prehlad skoro vo vsetkom, teda nie detailne samozrejme:-)) Zsujimam sa napr o celebrity ale aj spustenie urychlovaca:-) no a mala som priatela, kt mal len ucnovku, zaujimali ho len auta a motorky, nic ine. Chcela som ist do kina, divadla a jeho to nebavilo. Pytala som sa ho aky ma nazor na vznik ludstva a on.ze jemu je to jedno... Nasa komunikacia a spolocenske vyzitie dost viazlo a ked mi napisal lubym ta alebo chibas mi...Dost mi to vadilo

aandrejkaa

ja mám vysokoškolské vzdelanie... nikdy som nemala predsudky voči iným a ich vzdelaniu, vždy som zastávala názor, že diplom nerobí človeka lepším... ale tak ako to chodí, tak keď som bola na výške, tak som sa pohybovala medzi ľuďmi, ktorí študujú alebo už majú vysokoškolské vzdelanie... aj som mala priateľa, ale stroskotalo to... potom, keď som hľadala, tak jedno z kritérií bolo aj vzdelanie, ale nebola to podmienka... natrafila som na zopár takých, čo mi dávali patrične najavo, že aj keď ja mám vysokoškolské vzdelanie, tak oni zarábajú viac a môžem byť rada, že si na mňa vôbec nájdu čas... a tak v lete si ma našiel priateľ... má učňovku, ale človeka jeho kvalít nenájdem a som s ním šťastná. Takže netreba to tak veľmi analyzovať a rovnako treba sa oslobodiť od tých predsudkov

[zruseny12]

...a myslis,ze ked ma vzdelanie napr.casnicky tak nezaraba dobre?
alebo,komunikacia,je zla...ved prave casnicky musia byt kominikativne...
a myslim si,ze ked si inteligentny,tak sa nad takymi vecami nebudes vobec zamyslat...a vyberat si priatelku podla vzdelania...

ok32

Nejde len o to, že sa majú dvaja radi. Kde zoberú peniaze? z lásky sa nedá žiť. Toto hovorím, že ak by to bol vážny vzťah mohli by byť takéto problémy.
A nehovorím, že baby s menej kvalitným vzdelaním sú neviem aké ale ide aj o tú kominukáciu. Predsa ja ako vysokoškolák sa zaujímam o trošku iné veci ako by sa mohla tá baba. Rozmýšlam asi priveľmi dopredu ale nechce spraviť hlúposť.Pustiť sa do niečoho čo by nemalo význam alebo naopak, nechať niečo tak keby to mohlo byť super.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

predsudky alebo odôvodnenie? - Fórum - ZDRAVIE.sk