Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

neznasam make-up!

Príspevok v téme: neznasam make-up!
evulaaa

ahojte mam 19 rokov a strasny problem ktory ma uz 2 roky spravadza,akne a flaky po akne, bez make-upu ani na krokm ale nenavidim ho, neznasam ten pocit rano ze si ho musim nacapat na tvar aby som zakryla tie nedokonalosti .dalej , mam tmave kruhy pod ocami to mam po mame, som zufala, mam priatela 2 mesiacevelmi mi na nom zalezi!a bez mejkapu ma este nevidel, nici mi sebavedomie,neodvazim sa pred nim ukazat bez make-upu bola osm aj u koznej mam drobne vyrazky ale tie mi tak nevadia ako flaky. ktore dost vidno., comam robit? co mi na to pomoze? doktorka mi predpisala iba skinoren a nejake vodicky ale to mi iba plet vysusuje, rozmyslam nad antikoncepciu, ale potrebujem poradit kto ma ake skusenosti , naozaj som zufala, neznasam make-up nechem si ho davat na tvar,no musím. a este chem napisat ze s make-upom na tvari ma obletuje strasne vela chlapov, ale bojim sa co by bolo bez neho citim sa menejcenna... poradte mi prosim

girl-25

baby sorrka ze vam to hovorim ale nad antikoncepciou nerozmyslajte pretoze som pocula ze ´jedno mlade dievca sa našlo mrtve lebo ze bralo antikoncepciu na neviem co a ze nikomu to nepovedala a na to zomrela:(

gbdfbd

a myslís ze make-up ta zachráni? myslís ze len to co je vonku je dolezité? raz ta tvoj priatel bude musiet uvidiet aj bez make-upu, nemozes sa cely cas len skryvat! A poviem ti, na akne, vyrázky a iné choroby pleti neni centimetrová vrstva make - upu to najlepsie. Jasné, my zeny sa chceme pácit, nic proti. Ale aby ta deptal nejaký make-up a nicil ti sebavedomie, tak to je uz privela. Porad sa z koznou este o iných metodach liecby a ako make-up pouzívaj co z najprírodnejsim a najlahsím zlozením, podobným tvojej pleti.
Ale ja si myslím ze problém je niekde inde - v tebe. Tie pocity menejcennosti sú velmi zlé, a aj to ze si navázis samu seba. To je zlé. Lebo tak si nicís to co je v tebe - tvoju dusa. Pouvazuj nad vhodnou psychoterapiou - toť moja rada. A ete jedna veta ktorú mám od starkej: Nie maska a make - up robia z cloveka génia, ale mozog a srdce. Zvonkajsok pominie, ale to co je v nás, pominie naveky.
drzim palce!

katka..

HAK ti pomôže na výražky, ale nie na fľaky, jazvy a kruhy pod očami. / a na tie vyrážky to tiež každému nezaberie/.
ja som si na fľaky kúpila krém na pigmentové škvrny a pomaly mi blednú.
A to že ťa priateľ nevidel bez makeupu poznám. tiež mám ten problém. a keď sa vášnivo bozkávame, tak ho mám úplne dole. a vtedy by som sa pod zem schovala. A on sa len na mna pozrie a usmeje. nič nepovie. ale potom vždy idem domov. lebo si neviem predstaviť ísť niekam.

evulaaa

dakujem vaaaam a ja zase sa nebojim ze priberiem,mne by to neuskodilo,trosicka teda ak nie na bruchu a bokoch ale to by sa vyriesilo

njurrrr

Ahojte baby, ja som tiez rozmyslala nad akntikoncepciou na plet...ale bojim sa ze priberiem..:( ako to mam riesit??

zuzak

ahoj...jasne, dojdi a povedz ze chces HAK kvoli pleti...ona ti poradi kt. je ucinna na akne...ja tiez uzivam HAK kvoli pleti (Chloe) a ma velmi dobre ucinky...

evulaaa

no ano.. chcem si dat antikoncepciu ale to mam ist ku gyn. a povedat jej ze chcem antikoncepsiu koli pleti??? ci? ja som z toho mimo neviem co kde ako :( a dakujem za rady

Lela1

este co sa tyka toho ze sa hanbis pred priatelom byt odmalovana ... to poznam velmi dobre,ale ked ta lubi, bude ta lubit aj nenalicenu - prirodzenu. Samozrejme make-up je velmi dobra vec, mozno to zistis neskor (ked ho teraz tak neznasas) kup si kvalitny make-up ktory ti nespravi masku na tvari ale pekne zakryje to co ma... porad sa s vizazistkou... Spravi ti prirodzeny make-up ako by si ani nebola namalovana a predsa budes - vyskusaj!

Lela1

ahojte
evulaa tiez som mala rovnaky problem v tvojom veku. Pomohla mi antikoncepcia. Doporucujem dobreho lekara, a nizkohormonalnu hak. Okrem ineho skus navstivit sukromnu kliniku - dermatolozku ktora ti poradi. Na tvoje problemy ti mozno doporuci chemicky peeling ktory ti zcasti odstrani jazvicky a flaky po akne. Potom je este dobry (z vlastnej skusenosti) intenzivne pulzne svetlo IPL. Je to dost draha zalezitost ale ucinna. Neviem odkial si, ale mozem ti poradit salon v seredi - Mirka - maju na IPL polovicne ceny (okolo 1200 Sk jedno sedenie - budes potrebovat min. 3). A samozrejme svoju plet musis hyckat a dopriat jej len to najlepsie - uvidis aku kozmetiku ti odporuci dermatolozka (ale urcite nieco z lekarne - Vichy, Bioderma - velmi dobra, La Roche-Posey a pod.) Vela trpezlivosti prajem.
A este z vlastnej skusenosti mozem povedat ze problemy s pletou mne suvisia aj s tym co jem. Takze som vylucila vsetko nezdrave a hlavne cukry.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

neznasam make-up! - Fórum - ZDRAVIE.sk