Zubná protéza

Jarmila8

Zdravím, chcem sa opýtať prešlo už pár rokov či ste si na protézu zvikli a hlavne či viete s nou jesť. Ja mám dva mesiace,neboli, netlačí, viem rozprávať, no ked idem jest tak si ju vyberám. Nedá sa mi

ZLATA 81

AHOJTE JA MAM UZ 1 ROK SPRAVENU HORNU PROTEZU UKOTVANU O ZADNE ZUBY A OD ZACIAKU SOM SI ZVIKLA UZ BI SOM BEZ NEJ NEMOHLA BIT.DOLU SI JU NA NOC NEDAVAM.LEN SA BOJIM ZE CI MI TO NEOHROZI ZDRAVIE LEBO MAM PODNEBIE TAKE JAK DO MODRA .NEVIETE MI PORADIT PRECO? ESTE SOM ANI NEBOLA NA KONTROLE.

Dasena

Ja by som chcela vedieť kolko ma bude stáť protéza ked som nechodila na preventívne prehliadky.Poistovna mi asi nič nepreplatí.Može sa na čerstvo vytrhané zuby nasadiť protéza?

judittka

aj ja uvazujem o proteze a som rada, ze si si na nu zvykla dufam ze to vydrzim aj ja, nasadili Ti tu docasnu hned po vytrhnuti trvalych zubov nevadilo to tomu, ze tie dasna nie su este zahojene?

a-b

neboj , ja mám 36 a už 5 rokov protézu. hore nemám ani jeden zub.
To si zvykneš. Aj ja som plakala, ale tak ako som bola bolo hrozné. Tiež som týždeň jedla len výživu, polievky, ostrúhané jablká. Ale prvý deň som nemohla jesť nič. Ani to ostúhano jablko a polievku bez slížov, lebo ani tie mi dole nešli. Ale deň za dňom to bolo lepšie. Kúp si tantum cukríky, tie sú prosi zápalom. A jasné, že protéza na prvý krát nesadne a budeš mať otlaky. Ale tie sa zbrúsia. Ja som sa 6 x vrátila na úpravu. A teraz? Aj tie topinky zjem aj jadierka lúskam.

nep

zdravím vás. už týždeň nosím dočasnú zubnú protézu, pokým sa mi nezhoja ďasná. vytrpela som si dosť. tlačila a ešte stále ma tlačí. tri dni a tri noci som preplakala, neviem s ňou ešte jesť, žijem len z detskej výživy a polievok. och joj. bolííí...hádam si zvyknem. ostatným držím palce.

alenna

Caute vsetci. Mam zuby v katastrofalnom stave a potesila ma tato tema a hlavne nazory tych co maju zubnu protezu a su s nou spokojní. Lebo ja sa toho dost bojim, ako to zvladnem, mam len 30 rokov a prichadzam o zuby, ale snad naberem odvahu a urobim radikalny rez, lebo moj zubar ma od toho ohovara a neustale chodim na preliecovanie, ale asi to nikam nevedie. Drzte mi palce

sandy.

bez zubov som nechodla, lebo otlačky mi zobrali, kým som mala svoje a o vytrhnútí mi hned nasadili protézu. na noc si ju von nedávam, sú ako moje, a bez nich sa cítim divno. ďasná sú jemne ružové , skoro priesvitné a zuby sú nádherné. a ako som si zvykla? no 2 dni ma napínalo, ale stále som mala v ústach tuhý cukrík a jedla len tekute jedlá. no a pomaly zo dna na den to bolo lepšie a lepšie. chute cítim rovnako. najprv som sa bála, že nikdy nebudem jesť orechy, topinky, lúskať jadierka. a teraz to dokážem. Stála ma 6OOO,- sk. a či bude padať pri športe? neviem, ja nešportujem. ale pri behu na autobus nepadá. a ak by ti padala, dá sa prilepiť.
-
a k tomu bozkávaniu. na radu GABIANY čo mi odpísala, som to skúsila včera s priateľom. večer sme boli v aute, hudba, nikto okolo, len on a ja, tak hovorím teraz alebo nikdy. raz to musím skúsiť. a bolo to v pohode. nič nezbadal, nič nenaznačil. a bolo to romantické a krásne. Takže nebojte sa toho. Keď vám príroda nenadelila krásne a zdravé zuby, nadeľte si ich sami.

radomira

Sandy, ja tiez uvazujem o proteze, lebo mam dost blbe zuby, chcem sa Ta opytat, ako dlho si si na nu zvykala, ci citis chute myslim sladke, slané a ci Ti nepada dole a na noc si ju musis vyberat?Ja dost sportujem a bojim sa ci mi nebude pri sporte padat, ci sa to udrzi v ustah aj pri priudsich pohyboch?
Dakujem za odpoved