***Sono a Tehotenstvo***

ele

ano, robili mi to vaginalnou sondou, ved inak by nebolo vidiet, ked je plod malicky, je podla mna prekryty aj inymi organmi.

July

Ak je to 15 den tak drobceka este neuvidite.. Tak ako pise Ele... zbadali to az v 6 tyzdni ked uz vidiet srdiecko v akcii :-)

nevedka

hm tak teraz neviem ... a robili ti to vtedy ked si bola mesiac tehotna vaginalnou sondou ci len cez brucho? ja som tehotna od oplodnenia minimalne 15 a maximalne 21 dni/ak teda som/

ele

nevedka, ja som bola asi mesiac tehotna prvy krat na sono a nic nebolo vidiet, az v 6 tt. bol pozorovatelny plod. Cinnost srdca dietatka gynekolog sledoval az v 11tt. a teraz vo stvrtok idem na kontrolu, budem v 16tt. uz asi aj pohlavie bude vidno :-))

nevedka

July dakujem. takze ak som spravne pochopila, mozem ist dnes na sono i v pripade ak som tehotna od oplodnenia len 15 den? daju sa tam tie zarodky vidiet tak skoro?ide mi hlavne o to, ze moje tehotenstva su tazko rizikove a hned od zaciatku musim brat lieky a injekcie a okrem pozitivneho hcg v moci neviem zatial nic/okrem toho som sa docitala na testeri,ze byva pozit. i v pripade mimomaternicoveho.../. ja len aby som sa nehnala poobede na to sono zbytocne,ak som oplodnena len 15 dni ak je to teda uplne neskodne od zaciatku ako pises

July

S ultrazvukovým vyšetrením sa počas tehotenstva stretne každá žena minimálne trikrát, zvyčajne aj viackrát. Výhodou tohto vyšetrenia je to, že ide o metódu, ktorá je neškodná tak pre nastávajúcu mamičku, ako aj pre jej plod, a môže sa preto opakovať viackrát. Správne uloženie zárodku v maternici sme schopní rozlíšiť už v piatom týždni tehotenstva, teda päť týždňov od prvého dňa poslednej menštruácie. To, že je zárodok živý, sa dá rozpoznať asi o týždeň neskôr, keď na ultrazvuku vidieť pulzujúce srdce. Už teraz sa dá určiť aj počet vyvíjajúcich sa zárodkov v prípade dvojčiat, trojčiat,