prehnany strach zo skoly

Príspevok v téme: prehnany strach zo skoly
orbitka

kazdy raz, ked mam ist odpovedat sa velmi bojim. vzdy viem co mam povedat, ale nedokazem to, pretoze mam v tom momente pocit, ze to bude zle. Potom si to stale vycitam. Neviem to zmenit. Jednoducho ked ma vyvolaju rozmyslam uplne inak- dostanem okno, alebo aj tak nic nepoviem. Stale si hovorim, ze o nic nejde, ale to nepomaha. Bojim sa aj ked na to nemam dovod. Uplne sa zaseknem a nic neviem povedat. Mam dost male sebavedomie, mozno to suvisi. Mam strach, ze sa mi budu ludia smiat(vacsinou to tak byva) A neviem to ignorovat. Som teraz deviatacka a mam same trojky aj ked som minuly rok na konci mala len jednu 2. Uz je neskoro niektore veci opravovat, ale aj tak sa chcem zbavit toho strachu neviete ako?

asdfjklô

ale zdvihnes, len ty sa hned na zaciatku odsudis, este si ani nic nepodnikla.
tak povedz kamoske, nech tu ruku zdvihne za teba, normalne na drzovku, ked sa zacne skusat, tak kamoska ti ju nasilim dvihne, ci sa ti budu spoluziaci smiat alebo nie, to je ich vec. oni maju tiez svoje problemy, za ktore sa hanbia, tak si nevsimaj, ked sa ti budu smiat...

orbitka

asdfjklô: prihlasit sa?? ved to je dalsi problem. Ja jednoducho tu ruku nezdvihnem aj ked si to dopredu poviem. no nevem co budem robit, to je na psychologa ak ne psychiatra:D ale dakujem ti za pomoc. zvlastne aki su tu ludia ochotni pomoct:)

asdfjklô

hm, hej, chapem. nie si sama... nie! proste musis zacat konat, nestresuj!!! nauc sa poriadne latku a namiesto toho, aby si stresovala z cakania, kedy ta vyvolaju, tak sa prihlas sama!!! povedz si, ze si sa ucila, vies to, vies, ze si sa ucila. a ucitel nie je na hlavu, asi ze ked sa hlasis na odpoved, tak mu je jasne, ze si sa ucila, takze aj to bude brat do uvahy... a ziadna diskusia, musis sa premoct! a ked sa prihlasis a dostanes jednotku alebo dvojku, uvidis, ako sa budes zo seba tesit a potom uz cely den budes mat pekny a ten balvan z teba spadne...

orbitka

asdfjklô: ale mam, len som v tom momente tak nervozna, ze sa neviem sustredit ani na ten text ktory mam hovorit a je mi dost jedno pred kym to hovorim. Ja mam strach aj pred kamaratmi. Mozno pred najlepsou kamoskou nie, ale ked mam ist napriklad s niekym von, tak sa bojim, ze sa nebudeme mat o com rozpravat a ze sa na mna vykasle potom a tak. Lebo ja tom taky tichy clovek. A viem si predstavit, ze to ostatni ludia nechapu. Ja sa sama nechapem...

orbitka

simonka: no inak toto by aj mna zaujimalo. ja mam napriklad stale crevne problemy, v skole ma casto boli brucho. Nastastie to az tak nepokazi znamku:D

asdfjklô

tak ked sa ucis jazyky, nejake dialogy dajme tomu, tak sa to uz pred velkym zrkadlom, budes mat trosicka pocit, ze sa s niekym naozaj rozpravas... a uc sa tak casto, slovicka, texty, veci naspamat, rozhovory, monology, proste pred zrkadlom a pozeraj sa sama na seba...
a rozhodne razantne sa od toho vsetkeho odosobnit, to nemas v triede kamosku?

orbitka

no to som skusala, ale hlavne pri jazykoch je dolezite hovorit a nie pisat. nevyhnem sa tomu. niekedy mam trochu mensi stres ked to hovorim len ucitelke. Len ja mam problem sa o niecom s niekym porozpravat a nie este aj odpovedat. A mama na mna netlaci, ju nic nezaujima a vynada mi az ked budem mat vysvedcenie.

asdfjklô

asi to beries prilis vazne... ja viem, ze mne sa to hovori, ked to mam za sebou... ale ja som si tym tiez presla a dobre si to pamatam... netlaci niekto na teba??? nemas nejakych prisnych rodicov??? abo nieco take???
to zvladnes, len si neber toho na seba vela a vsetko pekne postupne, skus ti to ucivo potom viackrat zopakovat, aby si mala istotu, ze to naozaj vies, a normalne na drzovku povedz ucitelom, ze chces radsej pisat pisomku, lebo mas problem odpovedat ustne.

orbitka

hej toto som uz skusala, ale nepomohlo. preto sem pisem. a hlavne ked som dostala 3,3,4 po sebe, tak uz vobec. ja nevem jak to mam do pol roka opravit aspon na 2ku. pritom mi to pripada jednoduche az dovtedy kym ma nevyvola. potom sa vsetko vrati naspat a ja som zas ticho.