stalo sa aj vám?

Príspevok v téme: stalo sa aj vám?
katarína27

mala som maximálne vyťažené dva týždne. prišla som totálne vyšťavená z práce domov a už je to tretí deň čo prežívam ako keby menší kolaps. prudké búšenie srdca, ktoré sa akosi nevie upokojiť, pocit zvierania a ťažšieho dýchania, problém so spánkom. dala som si acylpirín, ktorý mierne pomohol, ale keďže problémy stále trvali, zašla som do lekárne. poradili mi Magnesium v šumivých tabletách, 2X denne, tak to som dnes absolvovala. ale neviem, stále sa akosi neviem upokojiť, tie stresy čo boli už mierne ustúpili, ale ten dôsledok z nich stále pretrváva. nevedeli by ste mi prosím poradiť niečo na ukľudnenie? myslíte, že po užívaní nasledujúceho Magnesia sa mi po pár dňoch uľaví? chcela by som sa opäť dať do formy, lebo takýto stav ma vyradil z bežného života. ale beriem, má to byť pre mňa upozornenie, aby som sa šetrila a brala si toho menej na plecia. stalo sa aj vám niečo podobné?

katkaxxx

katka nemalo by sa nic zle stat pretoze to co opisujes su typicke priznaky stresu a z toho plynucej uzkosti.. so srdcom predpokladam problemy nemas a to busenie je typicke pre stres/uzkost. neboj sa,vzdy ked ti bude neprijemne si povedz ze sa ti nema co stat a ze sa nebojis a pekne si oddychni a zhlboka dychaj. to magnezium si davaj kludne dalej, popripade skus magne b6. a este raz opakujem ze by bolo lepsie riesit do odborne a pekne si oddychnut, nie ze by slo o nieco neviem ake vazne ale je lepsie tieto veci nezanedbat, lebo sa ti mozu vratit o rok, o dva, o pat alebo o desat a v horsej forme. preto to treba podchytit v zaciatkoch :) pod na forum uzkost, som tam ja a kopec dalsich ludi co maju podobny problem, poradime ti vsetci :))

katarína27

katka, keď ja sa hlavne bojím o moje srdce. už pár dní tak búši, neviem ho upokojiť, nemôže sa nič zlé stať?

katkaxxx

cau katka, si proste pretazena, stres ma velmi casto za nasledok stavy uzkosti. neboj sa, nema sa ti co stat, je to len neprijemne. oddychni si, nepracuj tolko, pripadne navstiv psychiatra a uisti sa ci su tvoje problemy kratkodobe (naval stresu) alebo dlhodobe a podla toho ti urcite poradi aj on. nie je to ziadna hanba a neboj sa :) prip skoc na forum s nazvom "Uzkost" je tam strasne vela fajn ludi ktori ti urcite poradia, tam sa taketo problemy rozoberaju stale :)

katarína27

prosím, ešte niekto? naozaj sa cítim strašne zle, mám stavy úzkosti, v živote som niečo také nezažívala, prišlo to tak naraz, ako blesk z jasného neba a ja sa s tým neviem vysporiadať. chcem, aby bolo všetko ako predtým, cítim sa zle, to búšenie srdca stále pretrváva, a k tomu všetkému prišli také absurdné myšlienky, potom stavy plaču a ja som na pokraji zrútenia. už je to asi 5 deň a ani ten Magnesium nepomáha. prosím, poraďte mi.

olina...

ivka, na takéto problémy je dobrý
koenzým Q 10, je na stres, nepokoj, zvýšená námaha. posilňuje organizmus, srdiečko a regeneruje organizmus. Dostať v lekárni alebo aj v drogériách.
pozri v googli, informačné letáčiky.

Ivka 1

Pri neustálom strese,depresívnych náladach,chronickom únavovom syndróme
je veľmi dobré užívať včelí peľ /draže/. Dodá telu všetky chýbajúce vitamíny,minerálne látky a stopové prvky,dodá telu energiu. Optimálna je kombinácia s užívaním broskyňového aloe. Obsahuje mangán a draslík,ktoré posilňujú a pôsobia na fungovanie srdca
a mozgu.
VČELÍ PEĽ – mimoriadny dar prírody
Rastlinný peľ (veľkosť 2,5 – 250 mikrometrov) priľne na telíčko včely a tá pomocou nektáru a výlučkov svojich žliaz formuje hrudky s veľkosťou 1,5 – 2,5 mm. Tieto hrudky obsahujú vyše milióna zrniek rastlinného peľu.
Včelí peľ je ideálna potrava nielen pre včely, ale i pre ľudí. Sú v ňom obsiahnuté všetky látky potrebné k životu.
Obsahuje : bielkoviny (20-49%), amidy (dusíkaté deriváty org. kyselín tvoriace napr. základ bielkovín), aminokyseliny, jednoduché a zložité cukry (25-48%), tuky (2,7-14%), ktoré pozostávajú v 43% z 3 najhodnotnejších esenciálnych mastných kyselín, hormóny, enzýmy, koenzýmy, vitamíny (provitamín A,B1,B2,B3,B6,B9,B12,kyselinu pantoténovú, biotín, cholín, inostol, C,D,E,K,rutín), minerálne látky (Vápnik, fosfor, draslík, síra, sodík, chlór, horčík, železo, mangán, meď, jód, zinok, kremík, molybdén, bór, titán, selén)
Použitie: - pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe, zvyšuje energiu a vitalitu
- ako prevencia, pretože zlepšuje efektívnosť imunitného a nervového systému
- pomáha pri trávení a metabolizme tukov
- je silný zneškodňovateľ jedov
- spomaľuje procesy starnutia
- pomáha pri pooperačných stavoch, rekonvalescencii
- nechutenstve a úbytku hmotnosti, poruchách telesného i psychického vývoja,
- zlepšuje efektívnosť imunitného systému, pomáha pri trávení a metabolizme tukov
- pri srdcovo-cievnych ochoreniach, pri cukrovke, málokrvnosti
- zápche, žalúdočných problémoch, ochoreniach čriev, pečene, žlčníka,
- ochorení prostaty, poruchách mužskej potencie,
- ochoreniach kože, kĺbov, očí,
- pri poruchách spánku, depresiách vďaka bohatému obsahu zinku a B6,
- pri chronickom alkoholizme,
- pri onkologických ochoreniach (zmierňuje účinky ionizujúceho žiarenia),
- pri alergiách ( dobre zneškodňuje jedy a obsahuje látku – guercetín- ktorá brzdí uvoľňovanie histamínu z tzv. žírnych buniek- to spôsobuje opuchy, rozšírenie ciev, pokles krvného tlaku a iné), Zlepšuje dýchanie pri sennej nádche, astme apod.(desenzibiluje organizmus)
- zlepšuje funkciu nedostatočne pracujúcej obličky,
- môže ovplyvniť činnosť štítnej žľazy,
- môže pomôcť (nie vždy došlo k výraznému zníženiu) pri znížení hodnoty triglyceridov (neutrálne tuky) v krvi a vysokej hodnoty cholesterolu
Je potrebné rozlišovať včelí peľ od rastlinného, ktorý spôsobuje pollinózu (sennú nádchu). Toto neplatí pre včelí peľ, pretože zrnka sú veľké na to, aby ich človek vdýchol a rastlinný peľ je v nich pozliepaný a obalený, takže sa nedostane do styku zo sliznicou. Ale aj v.p. môže vyvolať alergickú reakciu, ale nie mechanizmom, aký vzniká pri pollinóze.
TEST NA ALERGICKÚ REAKCIU: zje sa malé množstvo v.p. a sleduje sa, či približne do pol hodiny nedôjde k nejakým kožným prejavom, bolestiam hlavy, alebo k výraznému zvýšeniu frekvencie tepu. Niekedy môže spôsobovať nadýmanie, preháňanie- vtedy znížiť dávku (neužívať nalačno, ale po jedle.)

[zruseny12]

ivka,nepokojnost tiez vyvolava stress v tele...B-vitaminy nie su len pre nervoznych ludi...kedze vela robi beha uhana sa,tak tiez trpi cele telo,ani o tom nevie...a ako sa stravuje?to je tiez velmi dolezite...
B-vitam.mu pomozu a jeho telu...

katarína27

a aby som nezabudla, akurát som sa dostala do stavu, že stále revem. len by som plakala a plakala a to za úplne banálne dôvody. a potom, že prečo sa rozruším?! ja už vážne neviem ako sa ukľudniť.