Rodový statok

Príspevok v téme: Rodový statok
rorový statok

strohá správa v televíznych novinách o škole na Spiši, kde obvinili školu zo sektárstva, vo mne vzbudila zvedavosť. tak som sa dopracovala ku deviatim zaujímavým knihám, no nič ma nepresvedčilo o sektárstve, práve naopak, otvorilo mi to oči, potvrdilo moje myšlienky, či názory. v týchto knihách ma však zaujala myšlienka budovania rodových statkov. znie to veľmi jednoducho, no zmysel je oveľa hlbší. viem, že už sú ľudia, ktorí si kúpili pozemok a svoj statok už budujú. no mňa zaujíma, ako si našli SVOJ PRIESTOR, podľa čoho spoznali, že áno, toto je to miesto, kde chcem žiť a dožiť. ja by som chcela mať výhľad na okolitú krajinu, aby to nebolo izolovane od iných ľudí, aby tam mali susedia deti, aby aj to moje sa malo s kým hrať, aby nebolo ďaleko do školy, aby tam v zime odhŕňali sneh, aby dospelé deti za nami mali možnosť pricestovať, aby to nebolo 200 km od nich...možno to nie je správny prístup. ako na to?

dozitie

nie necitala som,ale viem,ze sa da vsetko vyuzit,len na to treba vela financii a stale sa o to starat.Ja uz budem mat 50-51ked budeme mat nieco take,takze nie vsetko sa da urobit.Ale aspon najnutnejsie veci sa daju urobit,aby clovek nezil tak aby bol stale na niekom zavisly.ked sa mi podari dostat hlavne s tych zdr.probl.nezijes v sne,ked uz niekto toto dokazal,tak aj ty by si to zvladla.
Ja teraz momentalne byvam v panelaku,ale ti poviem nic moc,chyba mi praca,zahrada.tak nech sa ti dari pisat tu knihu.

rodový statok

neviem či si čítala tie knihy od Megreho, no tam je presne to, čo mi vždy pripadalo nelogické, že človek ak chce žiť musí platiť za elektrinu, vodu, stočné, plyn. myslím si, že prvý človek žil a nemusel platiť účty. to len ktosi umelo vytvoril, aby mal z toho biznis. si predstav, že neplatíš inkaso a predsa žiješ a pritom využívaš prírodné zdroje k svojmu úžitku. koľko ušetríš mesačne, koľko ročne? tie finančné prostriedky môžeš využiť na niečo iné, pre teba dôležité. tak ako aj účty za telefón, nezmyselné vyhadzovanie peňazí. aj v tom mi príde rodový statok dokonalý. zasadím les, moje deti budú mať z čoho postaviť dom. čo by som dala za to, keby môj otec, alebo dedo nás zabezpečili materiálom, darovali by mi ho a ja by som dnes nemala problém stavať. no nebolo by to úžasné? no nebudú mi moje deti vďačné, že som takto na ne myslela? no ja možno len v sne, nemám financie na budovanie rodového statku. tak zatiaľ budem písať tú rodovú knihu.

dozitie

ale myslim si,ze ked mas na to a bavi ta to,preco nie.Ved ked clovek chce,vsetko dokaze do urcitej mieri,zelam ti len aby ti to vyslo.Lebo si myslim,ze aspon nebute otrokmi ektrarni atd.budete pani,sami sebe.

dozitie

Vela veci som uz pozerala.Ja mliecne veci nemozem vobec.
Moja predstava je normalna,nic zvlastne,len neviem,co by si chcela vediet,ci predstava o pestovani,alebo ako to myslis,lebo pestovat som uz pestovala,sak aj byvala v rodinnom dome,mala zhradu.Normalne by som chcela zit,ty chces nieco ine,podla toho ,co si pisala.
Len,uz ked dieta bude vyucene a nebude potrebovat chodit do skoly,tak si mozeme dovolit ist aj do nejakeho zapadakova kupit si dom a byvat a venovat sa tomu,co cloveka bavi...
no,ani nie do zapadakova,aby som neurazila nejake dedinky,ale niekde kde je les,priroda a menej vsetkeho...velmi sa mi to paci,zit niekde blizko prirody...

rodový statok

napíš aká je tvoja predstava. som zvedavá, možno ma niečo z toho bude inšpirovať. našla som v téme SUPER RECEPTY ako opisuješ svoju chorobu. mrkla si do knihy MAKROBIOTICKÁ STRAVA? oni neodporúčajú nič mliečne.

dozitie

tak kombinacie,ktoru s ktorou rastlinou mozes kombinovat,su na to aj knihy.
Aj ako sa zelenina pestuje.Neviem ako sa presne vola ten pan,ale davali ho v telerane,a hovoril,ze napisal aj nejaku knihu o tej kombinacii.
Ja ked som pestovala na zahrade,tak som sama robila vselijake pokus.a darilo sa.
Vsetko sa da v zahrade zuzitkovat.Nic nevyjde nazmar.
Tak ty to mas trochu inak vymyslene ako ja,ale velmi dobre.

rodový statok

predstava by bola, no len ešte v hlave, plán v skice na zdrape papiera, no ešte neviem ktoré rastliny možno s ktorou kombinovať, ešte nemám doriešené technické veci, ako je elektrina, odpad z domu, hoci som sa preklikala na peramkultúru, ešte toto mi celkom nie je jasné, ako to urobím. aj s elektrinou som rozmýšľala na vodný mlyn, vetrný mlyn, no neviem ako to bude s povolením na takýto druh stavby, teplo a teplú vodu som myslela solárnymi kolektormi, ešte neviem ako s toaletou...veľa mám toho nedoriešeného.