zvysenie vyzivneho pre plnolete dieta

Príspevok v téme: zvysenie vyzivneho pre plnolete dieta
deanaa

Prosim o pomoc,
byvam s otcom a mama mi plati vyzivne 1000sk. Otec sa ozenil druhy krat, plat ma 20000sk, jeho zena tiez zaraba /ale na to sa ohlad neberie snad?? kezde to nie je moja matka, len jeho zena???, ale maju este malu dcerku. Vydavky mame dost velke kedze byvame v rodinnom dome.
No chceli by sme podat navrh na zvysenie vyzivneho, pretoze si myslim ze 1000sk je v tejto dobe velmi malo.
Zacala som chodit na VS a musim tam kazdy den dochadzat 22km+MHD. Na doprave len kazdy mesiac miniem tych 1000sk.
Musim ten navrh podat sama, kedze som plnoleta?? Nemozem tym poverit otca, napisat to vo svojom mene a poslat na sud iba jeho?? Posledne co chcem je vypovedat na sude kde budu obaja moji rodicia pretoze spolu s mamou vobec nevychadzame...

učiteľka

deanaa, tak to je o to vacsi dovod na zvysenie vyzivneho. prijem jej noveho partnera sa berie tiez do uvahy. mala si uz davno poziadat o zvysenie vyzivneho. ked nemaju dalsie deti, pytaj si aspon 6-7 tisic. ale naozaj si urob prehlad mesacnych vydavkov, na stravu, oblecenie, cestovne, vsetky vydavky v skole, skripta, poplatky, kultura, kozmetika, atd. drzim prsty. musis to zvladnut, prekonaj sa.

deanaa

dakujem Vam vsetkym velmi pekne...
moja mama robi detsku sestru...netusim aky ma momentalne prijem, ale pracuje vo velkom meste takze zase mimimalna mzda to nebude...
a zijem s otcom pretoze on si ma nechcel dat a ona ma v podstate nechcela...
mne je takto lepsie...
zije s novym manzelom, dalsie deti nema...

učiteľka

to je vsetko pravda, ale deanaa nepise, co robi jej matka, ci zije sama, alebo ma tiez rodinu, aky je jej prijem. pretoze ak zije zo socialnych davok, alebo ma minimalny prijem, nemusi vobec sud urcit vyssie vyzivne. (vychadzam len z toho, ze sud zveril dieta do opatery otcovi, co je nezvycajne a vynimocne sa tak deje, ak matka nie je schopna postarat sa o dieta.)
ona si rovnako uplatni narok na svoje vydavky.
deanaa, nemas sa preco obavat, treba to skusit. vystupuj sebavedomo, mas narok na zvysenie vyzivneho.

siasiana

len par poznamok na doplnenie
posad sa a urob si prehlad vydavkov, ktore mas, alebo ktore by si mohla mat normalne..
-vydavky na skolu...skripta, zosity, pera,papiere
na VS potrebujes predsa pocitac
-dochadzka do skoly-doprava
-oblecenie, topanky
-drogeria,
-kultura, mas pravo chodit do kina,
divadla, diskoteka, kniznica, nakup knih, CD....
vsetko si spis, pospominaj si...porad sa pripadne s otcom alebo s nejakym blizkym dospelym , co ma deti tvojho veku
predpokl. ze nemas prachy na pravnika, skus sa opytat niekde na soc. oddeleni
(nie som dlho na slov., uz neviem presne)
kazdy krajsky sud robi poradenstvo zadarmo, ak si z krajskeho mesta skoc na krajsku prokuraturu a popytaj sa na vratnici ako to funguje. Ak si dalej, tak tam avolaj...
ak sa tam potom dostanes, zober si papier a pero a oni ti to tam pomozu urobit...

-

jancili

návrh podaj sama, alebo splnomocni otca aby ta zastupoval v konani o zvysenie vyzivneho...pekne v navrhu oznac sud na ktory to podávas (mal by to byt myslim sud podla pobytu povinneho aj ked tot som si neni na 100 % ista ale sak sudy si to postupia keby volaco) uved seba ako navrhovatela, matku ako odporcu (meno, priezvisko, dátum narodenia, trvaly pobyt) navrh o zvysenie vyzivneho, ze chodis na VS, ze matka tiplati doteraz vyzivne vo vyske 1.000,- Sk, ale kedze sa situacia zmenila ziadas o zvysenie sumy vyzivneho lebo a sa v navrhu rozpis pekne ake mas vydavky s ohladom na tvoje studium na VS, cestovne vydavky na skripta a pod. navrhni nejaku sumu na aku by mala byt tvojej matke zvysena povinnost platit ti vyzivne a od akeho datumu. Priloz rodny list a povtvrdenie o navsteve skoly a sup navrh na sud:o)1.000,- Sk je ozaj malo

kamoska

prepáč, neviem ti poradiť, len ma zaráža, že ako môže matka dieťa opustiť a ešte mu dávať iba 1000 Sk mesačne...veď to nestačí ani na stravu/2. Preboha čo tá žena robí? Veď nechať dieťa mužovi, to už je haluz a nieto ešte nedať dieťaťu všetko čo potrebuje.

rebeka2

Deanaa,ano,navrh musis napisat vo svojom mene,pokial si plnoleta.Mozes dat na sud otcovi plnu moc.Treba to spisat. Pokial si zacala chodit na VS,tak tych 1000 je ozaj smiesnych.Musis mat len podlozene vydavky.Myslim ze v tomto pripade mas uspesnost zarucenu ale tam sa ani tak nezohladnuje prijem otca alebo jeho zeny ale tvojej mamy...vela stasia

nice

Ak si plnoleta tak navrh na zvysenie vyzivneho musis podat ty. Ak nechces byt fyzicky pritomna pri pojednavani tak poziadaj o zastupovanie pravnika. 1000sk je malo myslim , ze by sa ti to mohlo podarit dosiahnut zvysenie. Kedze sa ti zmenili pomery tym , ze si zacala chodit na vs tak o to je vacsia sanca. Urcite sa berie do uvahy aj prijem zeny tvojho otca spravuju spolu jednu domacnost a on si musi plnit vyzivovaciu povinnost aj voci terajsej manzelke a dalsej dcere.