ako pomoct gamblerovi?????

Príspevok v téme: ako pomoct gamblerovi?????
jankas

ahojte.neviete ako pomoct gemblerovi?je nim moj priatel.ja mam 19.on ma 25.povedal mi ze chodi hrat pretoze sa jednoducho nudi-ale len ked s nim niesom..on stale chce aby som sa k nemu nastahovala lebo zdedil byt..ze potom by uz s tym prestal.ale je tomu neverim mam ho rada ale takto to dalej nemoze ist..vsak on je schopny za jeden den minut na automaty aj 20000 sk a pritom nezaraba vela:(((
poradte mi ci mu mam vyskusat pomoc alebo je to beznadejne.dakujem

adriana

Ahoj Janka,

ja som sa s mojim priateľom rozišla kvôli hraniu a asi po troch mesiacoch od nášho rozchodu som sa dozvedela, že nastúpil na liečenie. Niekedy sú potrebné aj takéto kroky. Nevravím, že to máš spraviť teraz a hneď, len aby si vedela. Z royprávania kamarýtky viem, že niekedy práve strata najcennejšieho (alebo riziko straty) čo máme môže človeku pomôcť rozhodnúť sa, čo je pre neho v živote to najdôležitejšie. Vravíš, že priateľ zdedil byt a nemá čo robiť. Ak mu teda zomreli rodičia, moťno takto zaháňa smútok z ich straty... No vedie ho to do ešte väčších problémov. Kým však on sám nedospeje na svopje pomyseľné dno, kým nezistí, že stráca viac než získava, ťažko mu nejako pomôcť....Jedine tým, že ho na jeho ceste na dno budeš sprevádzať a trpieť s ním... a počkáš na správny okamžik...Držím palce.
P.S. Pozri si aj stránku Nehraj.sk - nájdeš tam veľa o závislostiach na automatoch. Mne táto stránka veľmi pomohla.

jankas

amika,konkretny problem je uz v tom ze take nieco robi a ze sa to nehanbi povedat ze to berie ako ieco co je v pohode...normalne pred cudzimi ludmi povie ze chodi hravat a stratil na tom uz vyse milion korun....co je podla mna strasne..no tak v tomto je problem.a podla mna ak sa z toho nedostane tak za chvilu-teda o par rokov bude aj mne brat peniaze...

amika

Janka a v com vlastne ty vidis konkretny problem? Ved je dospely a ak sa sam zivi a plati seky za byt,tak ta nema co trapit. Pokial by od teba stale pytal peniaze,alebo sa zadlzoval u niekoho ineho,tak potom to je problem,ale takto pokial ta o nic neziada,tak to nehaj tak. Ty nie si jeho matka,ale partnerka (frajerka),takze nehaj nech si to zatial riadi sam. Az ked o pomoc poziada,tak si myslim,ze treba nad tym zacat uvazovat...ja to aspon takto vidim..no ved uvidis,rozhodnutie je aj tak na tebe

jankas

no to som si myslela..ale z jeho odpovedi na moje otazky vypliva ze ho to nejako netrapi proste bol si zahrat lebo nemal co robit..a zivot ide dalej-podla neho...
asi sa budeme musiet po 4 mesiacoch rozist.aj ked ho mam velmi rada je to super clovek az na tu velku chybu:((

kynek01

aj ja mam s tym skusenosti.moj manzel mal ten isty problem,niekolko rokov.vsetci sme mu dohovarali,prosili,vyhrazali sa,a nic.hral dalej.a ja som bola na materskej a ratala s kazdym €-m(nemecko).bol januar a on mi nepriniesol domov vyplatu.celu ju prehral na automatoch.skoro som sa zblaznila.a vtedy si konecne zacal uvedomovat,ze ma vazny problem.chcel sa liecit.mala som pochybnost.minuly rok v auguste nastupil na liecenie.bol tam styri mesiace.zatial je vsetko v poriadku.dufam,ze to pomohlo.ale taky maly strach budem mat vzdy.prajem vam vela stastia.

sn

Pokiaľ dotyčný sám neuzná, že je to problém a sám nebude mať snahu to riešiť ,nič sa nezmení k lepšiemu.

martina25

je to veľmi ťažká a chúlostivá téma. Mám s tým skúsenosti, môj švagor je gambler. Je to závislosť, ktorú sa musí liečiť, sám to určiťš nedokáže. Môj švagor bol raz u psychologa a na ďalšie sedenia odmietol s tým, že on je zdravý. Samozrejme naďalej hrá,je zadĺžený a moja sestra sa s ním rozviedla. Je to veľmi smutné a určite to nedokážete len vy sami