Co su homeopatika

monitoring

Maroš75, donútil som sa tú tvoju chu-ovinu dočítať, lebo som dúfal, že v nej bude aspoň štipka nejakej odbornosti. Ale je to naozaj iba chu-ovina. Pokojne sa ďalej tráp s matematikou a vážením a delením cukru...

Maros75

Ja vám to poviem ešte viac „po lopate“. Koľko stojí dnes kilo cukru? Homeopati ho predávajú bežne za 20 100,- Sk. Jedno kilo! Cca 20 065,- Sk. je pritom čistý zisk! Za desaťkilové balenie cukru dostanú 210 000,- Sk. Za dve desaťkilové balenia si môžu kúpiť celkom slušné auto. Nezdá sa Vám to? Tak si to rozoberme podrobne. Ako príklad nám poslúži homeopatický prípravok proti chrípke s názvom oscillococcinum. Zámerne nehovorím liek, pretože s liekmi to naozaj nemá nič spoločné. Na priloženom letáku sa môžete dočítať: „1 dávka obsahuje 1 g homeopatických granúl.“ A ďalej: „Pomocné látky: saccharosum (sacharóza) 0,85 g, lactosum (laktóza) 0,15 g.“ Keď si to zrátate, vyjde vám 1 g. V jednom balení je šesť tubúl a v každej z nich je jeden gram granúl. Toto balenie stojí 120,60,- Sk. Reálna hodnota cukru, z ktorého je vyrobené, je približne 1,8 haliera. A to pri výrobe týchto granúl neboli potrebné žiadne dlhoročné laboratórne a klinické výskumy a pokusy, ako je to pri liekoch vedeckej medicíny. A tomu my hovoríme lacná „liečba“! Tak aby sme niečomu takému uverili, je potrebná skutočne nehomeopatická dávka fanatizmu a hlúposti.
www.ordinace.cz

monitoring

J111 každý sme iný, ja napríklad pokladám za rozumné hodnotiť iba to, čomu naozaj rozumiem. na čo nie som odborník, to radšej neposudzujem.

monitoring

tuším pred dvomi dňami tu bola takáto téma o homeopatikách. tiež som nevedel čo to vlastne je. bol tam odkaz na jeden článok z jednej stránky, momentálne som zabudol a je to tam dobre opísané o aké lieky sa vlastne jedná. idem mrknúť do histórie či tú tému nenájdem a hodím ti to sem.

Ivka 1

Lussana velmi dobre je uzivanie vcelieho
pelu a aloe s pridavkom broskyne,potom je viac prirodnych doplnkov ale potrebovala by som trosku vediet viac o
Tvojich tazkostiach.

lussana

pozna niekto homeopatikum sedatif pc? nechcem brat lieky, rozmyslam, ze zacnem uzivat toto homeopatikum (psychicky sa citim dost zle), tak sa chcem opytat ci s tym na niekto skusenost, ci mu to pomohlo? alebo viete o niecom podobnom, ale na nejakej prirodnej baze, cize co nejmenej chemie?