nezvladam stresove situacie

salieri

Milos M : paci sa mi ako velmi sa snazis pomoct aj ostatnym ... vsimla som si ta na fore uz skor, a tymto ti dakujem za tvoje rady pre mna. Podobnym sposobom ako ty pracujem na sebe. Niekedy som rada prepadala depresii a strasne sa lutovala ...dnes uz nedovolim, aby ma depka ovladala. A uz som sa prestala aj lutovat, v duchu hesla kazdy sme strojcami svojho vlastneho stastia ...Ak si nepomozem ja sama, nepomoze mi nikto.Tak sa snazim mat sa rada a robit vsetko pre to, aby som bola v prvom rade spokojna ja sama.Len este nie som pripravena na to, ze niektorych ludi bavi vybijat si svoje komplexy na druhych alebo dokazovat si nieco. To ma stale vie rozhodit. Aaale aj na tom sa bude pracovat :)) . Pekny den prajem.

marisssa

milos m- k tvojmu prispevku. no ja tiez rada pomaham ludom, ked mozem, nerobi mi to problem,ale nejahorsie je, ze pri tom neviem pomoct ani sama sebe.
pises, ze si "odvrhol" ludi, co ti pripominali minulost , lenze ako?! a nasiel si si novych, tvoju krvnu skupinu? ale aj to , ako? ja mam 22r a uz je to tazke najst si nejakych kamaratov.ja ich mam ozaj malo , len jednu najlepsiu a ta je v zahranici, takze sa citim velmi zle aj kvoli tomu.nemam s kym ani chodit von,jedine s priatelom a on ma tiez svoje zaujmy a koopu priatelov..takze to nie je jednoduche. co mam teda robit?
no po tych knihach siahnem urcite..

marisssa

nelicka- ako si to presne myslela? ze aj ty sa vidis v nasich prispevkoch, len este o nieco horsia je tvoja situacia?

salieri

Miloshko, dakujem pekne.Viem, ze si o tom mozno pisal v inych temach, ale nechces mi trochu popisat tvoju cestu k zmene? Ja momentalne fungujem na tom, ze samu seba presviedcam o tom, ze nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byt este horsie. Ze tento zivot je krasny a treba si ho uzivat. Nelutovat nic, co som spravila a povedala ... a hlavne nepremyslat tolko nad sebou. A ze vsetko co sa okolo mna deje, ci uz dobre alebo zle ma svoj zmysel. Inak by som sa asi zblaznila :)) .
Marissa : ja tiez kazdy den v praci bojujem so situaciami a s ludmi ... vyzeram na svoj vek ( 27 ) velmi mladucko a preto klienti maju pocit ze mi nemusia prejavovat ziaden respekt a ani uctu. A moji 2 kolegovia su starsi chlapi,a su trosku nezodpovedni a im sa nikto neodvazi nic vycitat, takze ja fungujem ako taky bleskozvod ... :)) Takze niekedy je to fakt " o drzku " .

marisssa

salieri--ved aj ja som na seba hrda, cely ten cas som myslela na to, ze mu to proste nedovolim, bola som doost silna:-)nechcela som,aby sa zas zopakovala ta situacia, co kedysi:-(
ako sa citim?vcelku aj fajn.ale toto je veelmi maly krocik k zlepseniu, chce to este ovela viac....

salieri

Marissa, tak to som na teba veeelmi hrda ... Normalne si ma potesila. Nenechaj sa deptat, nikym a nicim. A ako sa teraz citis? Je to lepsie? Tak si teraz mozno trosku nadobudla doveru v to, ze sa to da zmenit ....

marisssa

salieri, my dve sme uplne rovnake:-) len radsej by som brala, byt trosku menej citliva.ano mas pravdu , chce to trening a navod, ako to vylepsit..lenze ako? som zvedava, ci tie knizky pomozu,ano nespoliehat sa len na ne,ale treba aj vnutorne verit..
aj teraz v praci sa jedna situacia skoro vyhrotila do tej, spred mesiaca.ale zvladla som to, bez slz a triasky!:-)