celosvetova financna kriza dotkla sa vas?

fíhaa

Večernica aká si mudra.. Prial by som všetkym finančnu krízu nech si aj bohaty oskušaju ako je to byť chudobnym clovekom. Dobre,nech len bude.

alicia

Vytiahla som túto tému, pretože sa stáva veľmi aktuálnou už aj na Slovensku. Každý deň nám médiá oznamujú prepúšťanie ľudí a niektoré firmy u nás končia. Zdá sa že to ozaj nebude ľahké a zrejme pôjdeme znovu ekonomicky ku dnu.

ele

nas sa ta kriza az tak nedotkla, tak klidek. Ja sa len tesim ze za tisicku natankujem skoro plnu nadrz. A co sa hypoteky tyka, dala sa vybavit v pohode, aj ked menej s vyssimi urokmi. Ale to uz horsie nebude, teraz pojde krivka hore, takze sa oplati investovat, to tvrdia podaktori odbornici:-)

kriza

hlavne zbytočne nedramatizujte a nepreháňajte. to je moja rada. myslím, že dnes si aj máloktorý odborník trúfne povedať niečo konkrétne. treba si ešte počkať ako sa vyvinie situácia.
lia: poraď sa s niekym, kto o tom niečo vie.

lia.

bojím , bojím ...
aká konfiškácia, veď štát vám ručí za peniaze uložené v bankách. tak teraz neviem čomu veriť.
...
ale ja som investovala v marci dosť veľkú sumu do ALLIANZ INDEX EXTRA PLUS.
je to investícia na 7 rokov s predpokladaným úrokom 7%. ´tiež za ne udajne ručí štát. myslíte, že by sa mi s tými peniazmi mohlo niečo stať?
Celý život šetrím, zbytočne nemíňam a teraz toto. bojím , bojím ...

alicia

V prvom rade treba povedať že finančnú krízu spôsobili predovšetkým banky. Tie by nedbali svoje produkty vnútiť pomaly aj bezdomovcom, bez ohľadu na to či sú ľudia schopní úvery splácať. Svojim nerozumným správaním teraz chcú aby, ich zachraňovali vlády, aby do nich naliali peniaze daňových poplatníkov.
Náš II. dôchodkový pilier sa neotvára kvôli finančnej kríze, súčasná vláda sa ho ešte pre krízou snažila oslabiť alebo zlikvidovať, pretože peniaze v sociálnej poisťovni by chýbali bez ohľadu na finačnú krízu. Hospodársky rast sa spomalí, možno aj zastaví. Začína sa prepúšťať, dokonca aj skryto, na dohodu aby to nemuseli zamestnávatelia nahlasovať a zdôvodňovať. A určite ako napísala večernica budú sa vracať ľudia späť z cudziny,pretože každá krajina najprv poprepúšťa cudzincov. Banky už tak ľahkovážne nebudú poskytovať úvery, budú ťažšie dostupné, budú vyžadovať záruku splácania,atď......

leerka

aj mne sa to zda prehnane a americkym a ani inym vedcom moc neverim, bludom zi ich strany bolo napisanych uz dost..... nikto nemoze vediet ako bude o 2,5,10rokov......