Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problemy s otcom

Príspevok v téme: Problemy s otcom
monica

Ahojte :) Ani neviem ako zacat, ale uz mam pocit,ze sa musim vyspovedat nezainteresovanym ludom.. Mam problemy s mojim otcom.. Od kedy som prisla do puberty, no aj ked som z nej vysla nic sa nezmenilo.. Mam 20 rokov.. Snazim sa budovat si vlastny zivot.. Mam priatela, nedavno som zacala pracovat.. Moj otec je velmi tazka povaha.. Ani sa to neda poriadne vysvetlit , ale ak niekto z Vas pozna cloveka, ktory denne 100x chodi po byte, rype do kazdeho koho vidi ( najcastejsie typu aby sme upratali ,je tu bordel, co od zivota cakam atd atd..pritom on sam..Nikdy nic doma nerobi.Pride z roboty a lahne si s pivom k tv.Ako moze clovek, ktory doma ani prstom nepohne buzerovat inych?) Najvacsi problem pre neho momentalne robi moj priatel.. Nevie si najst dva mesiace pracu a to mojmu otcovi strasne vadi, a uz to prislo do stadia, ked ho doslova neznasa.. Nerobi nic ine len husti do mna preco nerobi atd atd.. A druha vec - chodim k priatelovi v priemere na pol tyzdna a spavam u neho.. A to je ten najvacsi problem, ktory nevie pochopit. Mysli si, ze robim nieco zle.. Ze sa to nepatri a tak dalej.. |Typicka stara skola.. A ja som uz z toho na nervy.. Z roboty som odisla lebo to boli podvodnici a vystavili mi zlu zmluvu.. Je tomu par dni.. A samozrejme teraz som uz aj ja ta zla co sa flaka.. Viete, mnohi z Vas si to nevie ani predstavit.. Dva mesiace sme sa nebavili.. kvoli priatelovi a tomu, ze u neho prespavam a par dni sa neukazem doma.. Ale pritom cele leto (3mesiace) som s nim stravila v inom meste a robili sme tam.. To mu uz nevadilo, ze spavam vedla neho? Co sa tyka ostatnych clenov domacnosti.. Mama sa s nim chcela rozviest vela krat ked som bola mladsia, nadava na neho ale stale ho ma nejakym sposobom rada, sestra s nim vyhcadza ako tak.. Aj ked obe na neho nadavaju..A co mi najviac vadi.. Je strasny pokrytec.. Som u priatela a vykrikuje to mamine ako je to mozne a zvaluje na nu, ze to je jej vychova… ( preboha o co mu ide? )Ale ked saj a vratim domov uz mi hovori ahoj zlatko… Ohovara ma za chrbtom… Akosi mam uz toho vsetkeho dost..Predsa nemam 15 rokov aby mohol ovladat moj život.. Preco ma nevie pochopit, ked moja mama je uplne tolerantna a vychadzame ako priatelky …A co je najhorsie.. Mam pocit, ze ho normalne uz nemam rada.. Po toklych rokoch ublizovania z jeho strany.. Je to smutne , preoze si uvedomujem , ze toto nehovorim v stave zlosti… Niekedy som v stadiu ked si myslim , ze som zla dcera a je to len moja vina.. No nefajcim, nepijem,nedrogujem, v skole som sa dobre ucila, dostala sa na VS.. Nidky nemali so mnou problemy... Tak kde je chyba? :(

Nikki-Mimi

Ja mám s otcom tiež problemi charakteru - všetko čo urobím je zle.Môžem sa snažiť,za nič ma nepochváli.Aj keď nefajčím, nepijem a nedrogujem.Mám o mesiac 16 ale najradšej by som už išla z domu preč ak by som mala kam.Ja len hrozne závidím keď vydím tie americke filmy kde je dcéra pre otca vždy jeho malé dievčatko- a pri týchto filmoch plačem.Takže viem aké to je mať otca ktorý vás nemá rád.

Magy

Swanny - pise sa mi to tazko, ale domace nasilie, ktore vidite len vy (obete), je castejsie, nez by sa mohlo zdat.
Bohuzial, je dost tazke poradit. zjavne sa jedna o dusevne velmi naruseneho cloveka, ktory si vybija agresivitu a frustraciu na kazdom okolo neho. a cim viac ukazete strach, tym bude agresivnejsi.
zrejme to jedine, co sa bude dat spravit, je cim skor z domu odist. je mi aj velmi luto, ze svojej mamke nepomozes, budes mat co robit sama so sebou.
cital som kdesi o pripade, ked ostatni clenovia rodiny s pribuznymi spojili svoje sily a takehoto agresora si v jeden den "podali" a skoncil zmlateny ako zito plus zlomena ruka a s vyhrazkou, ze este raz polozi na niekoho z rodiny ruku, tak mu polamu obe ruky aj nohy, pripadne nieco ine. napodiv, toto jedine zabralo, pretoze mu bolo nazorne predvedene, ze nie je taky silny ako si mysli, ze su aj silnejsi od neho.
len netusim, ci to je realizovatelne vo vasom pripade.

nirvana

Swanny :( skús linku pomoci tyranym deťom...tvoja mama by ho mala udať na polícii...to je strašne niečo. Čo lekári? Nevidia že si bita? Chod na políciu, nahlas ho...lekárske správy treba priniesť ako dôkaz. Hajzel, to je na väzbu, vieš? Týranie zverenej osoby

Swanny

mám 18, som pred maturitou, som 8 mesiacov s priateľom, správam sa vzorne, ale on nech urobím čokoľvek okríkne. Je to typický neurotik agresívny. Som doma a necítim sa šťastná, teraz som vo fáze, že plačem každý deň, viem, že mi to nepomôže. Vychádzky mám do desiatej pol jedenástej večer. Ke´d sa mu snažím niektoré vec vysvetliť, tak sa rozkričí a nakoniec keď sa snažím brániť, povie mi, že som ho nemám nahnevať, že bude ako on povedal. Mnohokrát ma zo zúrivosti zmlátil. Nepáči sa mu, že chodím s priateľom von. Vrátim sa z večere, alebo korčuľovania a robí mi scény. Ostanem doma a doslova ma šikanuje. Nemôžem sa na neho ani pozrieť, lebo keď sa na neho dlho pozerám alebo normálne pozerám chytí nervy a mnohokrát mi facne. Môj priateľ je z toho už chorý. Vyhráža sa mi, že ma zmláti a vyhodí z domu, alebo že zmláti jeho. Mám strach, že keď sa s priateľom radšej pre jeho dobro rozídem, nezvládnem ten tlak a asi sa už rovno zrútim. Moja mama si ma zastane, ale už to vzdáva, lebo aj jej sa vyhráža bitkou. Nemám kde ísť, čím bližšie som k maturite, tým horšie to je. Je mi to hrozne ľúto, keď vidím tie rodiny, ktoré spolu pekne spolunažívajú, ako sú celkom fajn tie vzťahy medzi rodičmi a ich deťmi, keď vidím priateľovu rodinu, kamarátov, čo si užívajú život a ja sa pomaly bojím vypýtať na prechádzku s priateľom, alebo s kamarátkou. Mnohokrát sa stalo, že som skončila modrá, keď som mu už aj z hnevom niečo vykričala. Ja už nevládzem takto ... Mnohokrát som rozmýšľala ukončiť život, ale nemám na to kuráž. úplne ma oberá o energiu. On doma vôbec nič nerobí, nepomáha, ja ho musím obskakovať. Nikto to nechápe, všetci z rodiny sa ho asi boja.

len_til_ka1

ja mam tiez 20...a uplne mi to pripadalo ako keby som to pisala ja..uplne uplne presne len este s tym rozdielom ze som jedinacik..ja uz tiez neviem ako mam riesit tuto situaciu..viem ze jedine vychodisko je sa odstahovat...u priatela mi je dobre no tam byvat nechcem...a do podnajmu..?..ja neviem:(

girl with tears

diky orgi ale neviem preco sa mama nechce rozviest uzsom sa o tom s nou rozpravala ale nechce ja ani neviem preco no je tiez pravda ze je ucka na gymnaziu a nena v elky plat navrhla som babku ale ona tam nechce ist.ako keby jej to vobec nevadilo ze zijem furt v strese.aj teraz cez sviatky sa tiez vela hadali.on je jak pan a ja ho musim furt obsluhovat.uz nevladzem bojim sa cez policiu ale mozno to urobim lebo nie je ina moznost.dakujem velmi pekne a musim povedat ze ked som tu napisala svoj pribeh bolo mi strasne dobre.

orgi

Tyranie a fyzicke napadanie je trestny cin a preto to mozes ohlasit na policii. Neboj sa toho, ze ked to pojdes nahlasit a ostanes s mamou sama, mozno vam bude horsie po financnej stranke, ale aspon vase duse budu kludnejsie a budete moct volnejsie dychat.
Prajem vela stastia a odvahy.Si clovek, ktory ma pravo na stastny zivot a nie na bitky a napadanie nejakeho primitivneho chudaka.

girl with tears

takze ani neviem kde mam zacat...moj otec ma uz od malicka tyra a tak isto moju mamu zmenil sa hned po svadbe mame zacal zakazovat veci ako ze sa nemohla stretavat so svojou rodinou musela byt furt doma.a este vela veci.ale teraz ked som aj ja uz vacsia je to este horsie najviac mna tyra.vyziva sa v tom ked ma moze zbit ,vysmiat sa zo mna a vsetko mi zakazuje,mam vianoce ked ma pusti k mamanej mamke ktoru mam strane rada a je este strasne vela veci o ktorych sa mi tazko rozprava je to uz trnast rokov a ja uz nevladzem.ja zijem uz len pre ludi,inac by som na svete uz nebola.su len dvaja ale fakt mi dvoveruju a veria mi moja mama zacina byt jak otec.neviem dokedy vydrzim zit ale citim ze sa uz coskoro psychicky zrutim ale rodicom je to jedno.phuuuuu neviem jak to zomna vyslo ale musim povedat ze mi je ovela lepsie.a pomaha mi najviac hudba aspon to a radim to aj ostatnim.je to strasne tazke ale to je zivot.a tiez viem ze nie som sama a ze viem pochopit druhych.

monica

Ak je tu niekto taky, co ma tiez problemy s rodicmi kludne sem napiste..videla som viacero tem podobneho razu... mozeme sa vyrozpravat :)

sisa bb

Milá monica, dakujem Ti že si sem napísala tento problém. Aj som si poplakala. Prežívam niečo podobné, no vo vztahu muž-žena a teraz vidím ako vníma situáciun u nás doma moja 13 ročná dcéra. Silou-mocou chce íst na intrák do školy a ja som z toho na nervy že ju nebudem mat pri sebe, no na druhej strane ju aj chápem. Mám rok na to aby som to vyriešila. Radšej pošlem chlapa v čerty ako príst takto o deti.Zivot je krátky na to aby človek vynakladal energiu pre tých, ktorí o to nestoja. Zelám Ti nech si nájdeš dobru prácu(aj priatel),prenájom maličkej garsonky a kludný začiatok slobodného života. Ak budeš mat sa ozvi na falusova.silvia@zoznam.sk

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Problemy s otcom - Fórum - ZDRAVIE.sk