Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?

Príspevok v téme: Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?
pusate

ahojte,viem,mnohí ma tu poznáte,ale tí čo nie-mám 17rokov a už 3 roky trpím ppp,na meriam 152cm,na začiatku som mala 46kg,ked som prvý krát začala chudnúť,za pol roka som mala 29kg,potom ma zachránili dr operáciou-vybratím skameneného žlčníka,potom som pribrala na 44kg a zas ma chytili depky z tuku a tak som za pár mesiacov zas schudla na 35kg-to som si pol roka držala,ale potom som dostala chrípku a z nemocnice ma poslali na psychinu do BA-tam som musela pribrať na 45kg,po návrate som si to 2mesiace držala a potom zas tie depky a zas som schudla na 36kg ale na vianoce som pribrala a do marca som zas mala 45kg-chcela som sa už z tých depiek dostať a udržať si zdravú váhu 45,ale zlomila som si ruku a pribrala som na 46kg a zo strachu že budem dalej priberať som sa zas začla obmedzovať a do prázdnin som schudla na 37kg potom som dostala gastritídu a zas som bola v nemocnici,dali mi ultimátum-buť priberiem,alebo zas do tej blavy a tak som sa rozhodla skoncovať s ppp,za 2 mesiace som pribrala 8kg,ale zas je to tu-ten strach,že sa to priberanie nezastaví:(((pred týždňom som mala ešte 45kg-s tm by som bola spokojná...ale včera som sa zhrozila,ked mi váha ukázala 46,5kg,a to jem normálne-neprejedám sa(píšem jedálniky aj do témy-nehanbím sa za to,čo som dnes zjedla),zas mám depky,a strááášné,cítim sa hrozne tlstá:((tolkoto vela som ešte v živote nevážila a pri mojej výške,ved tolko vážia 160cmové baby,a niesú vychrtlé,bojím sa,že ak to takto pôjde dalej skončím ako úplná buchta...ach,ja chcem späť svojich 45kg,ale bojím sa,že zas ked sa začnem obmedzovať,a chudnúť zas spadnem do toho pekelného kruhu ppp:(((..cítim sa ako v pasci...čo mám robííť???poradte mi prooosííím:((((
------------------
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna www.zdravie.sk

lyla

ahoj allla, prečítala si ty vôbec môj príspevok ? :-) je tu toho veľa, tak to sem nakopírujem : ppp už netrpím, ale roky hej, tak viem o tom svoje. teraz sa tomu venujem skôr študijne :-)ale keď som mala ppp mi nerobilo problém zhodiť 12 kíl len tak... dnes mám už iné starosti, ale váhu mám stále pod kontrolou - koniec citátu :-) Hej, bola som anorektičkou, neskôr som aj vracala, aj keď som sa nikdy neprejedávala. Ale už to mám chválabohu za sebou. Ale vek žial nie je garanciou, videla som na vlastné oči aj anorektičku s 2 synmi :-( okolo 30 mala

chuchuchu

alla a pusate,dakujem,že mi pomáhate,ja chcem začať od znova a byť zdravá,ja už nechcem chudnúť...mám bmi 12,7 a to je vraj životohrozujúce,ale ja nechcem umreť a chcem byť ako pred tým

jajka001

ahoj alla, ja ppp nemam, ale vsetkym vam velmi drzim palce aby ste sa toho cim skor zbavili. je mi luto sledovat ako mlade baby si nicia zivot kvoli takym zbytocnym problemom. mam 29, ked som bola v puberte ja tak sme o ppp ani netusili nic take nebolo alebo iba ojedinele u modeliek

allla

jajka moja draha,zabudla som na teba:)
ano mam bohuzial iba 14 rokov,a ty mas kolko?teba tu poznam uz dlho,ako dlho trpis ppp ty?

chuchuchu
Ahoj,dufam ze co som ti vcera pisala ,ty vies...ze to dodrzis tie jedalnicky,a prinutis sa ,ako ja pametaj si a drz sa hesla si SILNA,ODVAZNA ,A HRDA...a nie chodiaca kostra uz je to minulost ,bojujme spolu proti ppp ,a nenicme si zdravie!

allla

dobre ranko vsetkym:)
katkaxxx
ahoj:)ano viem o com hovoris,o tej prijemnejsej metode namiesto sondy,vlastne to len dychnes do takeho pristroja a na nejakej kamierke by to mali spozorovat,lenze tymto sposobom sa vraj iba vseobecne zistuje zaludok,cize nie to najdolezitejsie,a ta sonda darmo ze sa jej ludia boja,ale je lepsie,ona ti prezrie celucicky zaludok ...:)ja som sa tiez bala,a nakoniec som bola pysna,ze som to zvladla:)drzim ti palce :)a verim,ze sa ti podari trosku pribrat,a prajem ti vela zdravia v novom roku:)

lyla:)
ahojky,tak s tym vekom ...ja uz nechcem byt to utrapene dievca 14rocne ,ktorej sa kazdy vysmieva a ohovara od chudosti,chcela by som mat viac ako ty napriklad,aby som to dajboze mala za sebou tu ppp,ak sa mi podari sa z nej vobec dostat...ten moj vek,tu kazde dievca v mojom veku by iba pilo alkohol,ja neviem kde mam zapadnut,rodicia vravia ze by som mala ist niekde medzi ludi ale nemam kde,pit nechcem,a ked nepijem medzi kamoskami len ma vysmeju ze sa bojim alkoholu...Odkedy mam ppp som uzavreta,nedokazem sa zasmiat a zabavit,aj v skole len presedavam...
No a tu stranku som myslim niekde pocula,icq poznam:)Inak len by som rada vedela,aj ty by si sa vedela s niecim zdoverit?mas aj ty ppp?ci si len tak napisala ?:)pekny den ti prajem.

Lenulka ,:))
Dakujem ti velmi pekny,na tejto stranke je RADOST CHODIT,ved iba vy my zdvihnete naladu:)este raz dakujem za tvoju uprimnost:)si mila:)dufam,ze ty ppp netrpis,myslim ze ani ty by si si to nezasluzila,hoci ta nepoznam,no beriem ta za virtualnu kamaratku:)ak teda mozem...ano,je pravda ze som este mlada ropucha 14rocna:Da snazim sa tu pomoct ,aj ked marne o pokus to stoji,kym neje neskoro...no pan Boh mi tu ppp doprial,asi si to zasluzim ,aj ked som v zivote nic zle nespravila za tych 14rokov,kamosky su tak zle aj k rodicom ,robia zle,skodia si na zdravi a su takmer dokonale..No moje jedalnickysom zmenila ako kedysi uz sa pravdupovediac lepsim:)nech mi to ostane,aj ked nahodou priberiem,bude ma to boliet velmi,ale pokusim sa zmierit,budem sem pisat moje pocity a situaciu tak skusim si tu pomoct:)Prajem ti pekny den,a sviatky vopred:)

pusate

tak ahojte baby,viem,som sa dlho neozvala,ale mala som vela roboty,oco bol chorý,ale už je ok:) no tak darí sa celkom dobre,snažím sa nemyslieť na ppp,celkom sa mi to darí:D

chuchuchu,vravela som ti,že si chorá,a neverila si,tak dufam,že si sa už vspamätala hm?

lenulka1986

Ahojte!
katkaxxx
Mas moj obdiv!Pri tvojej vyske a vahe si priznat,ze mas nizku vahu,ozaj klobuk dolu.Malokto si to ozaj prizna.Vela stastia a hlavne toho zdravia.

Alla
tiez som si myslela,ze mas viac,tie prispevky pises tak rozumne a presvedcivo,musis byt skvele dievca,nezasluzis si trpiet ppp.Ved ty musis byt velmi chuducka,kazde kilecko naviac by ti dodalo len na krase,neboj sa!Drzim palce.

Pusate
a tebe sa ako dari?len som zvedava:)

no a ja uz bezim do roboty,uz aj tak meskam:)papapa

lyla

ahoj alla, facebook je taka stránka...hm...no niečo ako icq...stretávaš tam kamošov, hádžeš fotky... a načo by si chcela mať 19? u mňa to nebol nič moc vek, teraz sa cítim lepšie..23...aj 15 bolo fajn :-) ppp už netrpím, ale roky hej, tak viem o tom svoje. teraz sa tomu venujem skôr študijne :-)ale keď som mala ppp mi nerobilo problém zhodiť 12 kíl len tak... dnes mám už iné starosti, ale váhu mám stále pod kontrolou

katkaxxx

ahoj allla :) na to gastro este nie som objednana, chce ma tam poslat obvodna niekedy po novom roku, tak uvidime. ale som pocula ze je vraj nejaka nova metoda co sa robi len v jednej nemocnici v BA, vraj nejake vysetrenie zamerane na to iste, akurat ze to nie je tou hadickou ale nejakym prijemnejsim sposobom, tak sa skusim informovat. dakujem ti za vsetky tipy!!! dobru noc dievcata a chuchuchu teraz mas dokaz o tom ze sa netreba zahravat s vlastnym zdravim, daj sa pekne do poriadku a nedovol aby to zaslo dalej!