Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?

Príspevok v téme: Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?
pusate

ahojte,viem,mnohí ma tu poznáte,ale tí čo nie-mám 17rokov a už 3 roky trpím ppp,na meriam 152cm,na začiatku som mala 46kg,ked som prvý krát začala chudnúť,za pol roka som mala 29kg,potom ma zachránili dr operáciou-vybratím skameneného žlčníka,potom som pribrala na 44kg a zas ma chytili depky z tuku a tak som za pár mesiacov zas schudla na 35kg-to som si pol roka držala,ale potom som dostala chrípku a z nemocnice ma poslali na psychinu do BA-tam som musela pribrať na 45kg,po návrate som si to 2mesiace držala a potom zas tie depky a zas som schudla na 36kg ale na vianoce som pribrala a do marca som zas mala 45kg-chcela som sa už z tých depiek dostať a udržať si zdravú váhu 45,ale zlomila som si ruku a pribrala som na 46kg a zo strachu že budem dalej priberať som sa zas začla obmedzovať a do prázdnin som schudla na 37kg potom som dostala gastritídu a zas som bola v nemocnici,dali mi ultimátum-buť priberiem,alebo zas do tej blavy a tak som sa rozhodla skoncovať s ppp,za 2 mesiace som pribrala 8kg,ale zas je to tu-ten strach,že sa to priberanie nezastaví:(((pred týždňom som mala ešte 45kg-s tm by som bola spokojná...ale včera som sa zhrozila,ked mi váha ukázala 46,5kg,a to jem normálne-neprejedám sa(píšem jedálniky aj do témy-nehanbím sa za to,čo som dnes zjedla),zas mám depky,a strááášné,cítim sa hrozne tlstá:((tolkoto vela som ešte v živote nevážila a pri mojej výške,ved tolko vážia 160cmové baby,a niesú vychrtlé,bojím sa,že ak to takto pôjde dalej skončím ako úplná buchta...ach,ja chcem späť svojich 45kg,ale bojím sa,že zas ked sa začnem obmedzovať,a chudnúť zas spadnem do toho pekelného kruhu ppp:(((..cítim sa ako v pasci...čo mám robííť???poradte mi prooosííím:((((
------------------
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna www.zdravie.sk

katkaxxx

jej baby mile ste :) dakujem vam :) no ja viem ze dnes to bolo extremne nezdrave a fakt z toho nepriberiem. vazit sa pred a po jedle som este neskusala, ja som sa dost dlho nevazila ale viem ze som mavala stabilne tak 56kg uz roky, no a teraz som sa nahodou po par mesiacoch odvazila a mam 53kg. na gastre som este nebola, ale chcu ma poslat na tu hadicku do zaludka :(( to b12 alebo pangamin vyskusam!tabletky som nebrala ziadne (okrem magnezia, ale to je nic) ani na travenie ani na nic ine. byvala som takato viac menej vzdy, len hovorim teraz je o tie 3 kg menej. ale ono to moze byt aj stresmi ktorych mam v posl. dobe pozehnane a som tiez pravidelnym prispievatelom na teme Uzkost :) lyla - co sa tyka tej diety, povedala mi lekarka ze aby som sa vyhybala vyprazanym a pikantnym jedlam a jedla viac menej dusene veci lahke a vela vela mliecnych vyrobkov, mlieko je zasada a tak sa to nejak s kyselinou vyrovnava. vecer som zavrsila plnym tanierom dobrej zeleninovej polievky :) babulky dobre sa vyspite a zajtra hura do noveho dna :) dobru noc

lyla

katkaxxx, tak ja som asi tiež veľká kočka :-) mám 23, kyseliny ma občas potrápia no nie je to až také zlé, teda nevadí mi to pri bežnom živote, len si treba dávať vačší pozor ale vidím, že sa tiež snažíš :-)tej diéty sa drž a ja teda zastávam názor, že keď ti nie je blbo, inak si zdravá - teda živiny sa ti vstrebávajú, cyklus máš v poriadku atď., netreba zbytočne kafrať do metabolizmu výživovými doplnkami. údeniny na kyseliny nie sú nič moc a majonézový šalát tiež nie, ale sú sviatky a netreba sa zbytočne obmedzovať...tiež ti držím palce aby si bola zdravá a cítila sa fajn! čo ti ešte lekár poradil v rámci diéty? možno sa aj ja niečo nové a účinné dozviem :-)

allla

ahooooooj katka:))ty si uz velka kocka mas 19?:Pa inak s tym vzhaom DRZIIIIM PALCEE PESTEEE :)no zjes toho dost:Da vobec nepriberies z tejto stravy?a skusala si sa odvazit rano pred jedlom nalacno a po jedle?mne to na gastre vraveli ze si mam zapisovat vahu pred a po jedle chceli nieco zistit..no a na gastre si bola?tie b12 spomaluju metabolizmus aj travenie,myslim ze by mali pomoct:)k veceri prajem dobru chut:)no a doposial si brala nejake lieky?napr.na travenie,alebo proste nejake tabletky?a bola si od narodenia taka,ze si stale papala a nic ,stale ta ista vaha?
a co tvoja rodina?si si ista,ze nemas nejake zdedene geny?
No precitam si este tvoj prispevok,ak stihnem :Dak nie,prajem dobru nocku,tebe a vsetkym:)

pusate

chuchuchu,môžem ti aj ja napísať? mám podobné skúsenosti,tiež som začala v 14tich,mohli by sme si o tom popísať,ok?

katkaxxx

hihi allla, dakujem zi zlata :) co by si bola zaba ;) ja mam 19, o chvilku 20. moj jedalnicek... no ja sa nestravujem nejak zdravo zrovna a tak, pohyb tiez ziadny (som leniva a mam malo casu ale treba to napravit), nechcela som prispiet do temy kde davate svoje jedalnicky, lebo vy ste tam vsetko baby co sa radite ohladom stravy a tak a ja by som tam bola taka odveci trochu. ale mozem ti napisat napr. ten dnesny sem, ale som sa ponahlala hned od rana, tak som poriadne nestihala a je toho menej.. rano som mala nachystane ranajky - rozok, chleby, maslo, sunka, paprika, rajcina atd ale kedze ma otec cakal uz a mali sme ist do mesta co najskor, tak som do seba hodina rychlo jeden rozok s maslom a rajcinu, potom sme isli do mesta, mala som take masove gulky v omacke so zemiakmi, poobede som mala majonezovy zemiakovy salat a udene maso, potom kolace take vselijake cokoladove (neratam to na kusy :D ) a teraz prave letim s velkym hladom domov a som zvedava co mi babka nachysta :) takze este bude najaka ta vecera. ale asi si dam polievku zeleninovu lebo som jedla dnes take neporiadnosti nezdrave. ale hovorim, obycajne toho zvladnem viac, lenze dnes bola taky zhon a nestihacky, tak co sa stihlo som zjedla :) este k tvojej otazke - sladkosti samozrejme jem :) ja jem vsetko, len teraz musim vypustit napr vyprazane jedla kvoli diete na zaludok, aby mi nebolo blbo. musim bezat na bus, tak zatial sa maj, ak stihnem este napisem pred spanim, ak nie, tak zajtra :)

chuchuchu

ahoj alla,tak doteraz som na pokeci nebola prihlásená,ale už som sa dnes konečne prihlásila,tak môj nick je chuchucho

allla

katkaxxx
dakujeeeeem:)vycarila si mi na tvari usmev,si urcite dobry clovek:)dakujem:)no a tie typi-rado sa stalo ,rada pomozem ak viem:)cize vyskusaj bud b12,nutdrink,alebo pangamin(to su tie pivarske kavisienky z ktorych sa da pribrat)inak ja mam 14 rokov a ty?:)som asi optori tebe zaba ale dufam ze to nevadi:Dno a rada by som videla tvoj jedalnicek ako sa stravujes ty?hmm a myslim ze ked ti rychlo travi,ked si casto hladna,mas rychli metabolizmus,sportujes alebo venujes sa nejakej dlhotrvajucej cinnosti pri ktorej vypalis vela energie?ono to moze byt aj z toho,treba vopred napisat:)a papas aj sladkosti?

katkaxxx

alla si mila :) ja viem ze u teba je to ine, kazdy mame svoje problemy a veci co musime prekonat. bola som chuda vzdy.. akoze nie nejak moc, ale tak normalne, proste pri sebe som nikdy nebola. vdaka za tipy ;) len vies.. ono je to tak ze ked mam tu zvysenu zaludkovu kyselinu, to znamena ze mi strasne rychlo travi. proste ja sa najem ako prasa a za hodinu som hladna :( alla pozrela som si tvoj jedalnicek zo vcera a dnes, vcera to bolo hrozne malo jedla a dnes to je uz lepsie, ale ja by som bola aj tak hladna... :( inak podla toho ako a co pises - si zlata baba :) kolko mas rokov?

allla

chuchuchu
das mi nick na pokec ,codis tam?ja ti naozaj chcem pomoct tam by sme si popisali,nasla som dievca v mojom veku 14ke...mas zaujem si o ppp popisat?

allla

katkaxxx
ano ja viem je to strasne,ale strasna este niesom,nemyslim...no ja mama anorexiu je to tazsie ako pre teba ty si zdrave dievca:)sice,uz sa stravujem ako tak celkom normalne ved pozri jedalnik ked chces v teme nehanbim sa zato co som dnes zjedla..skus tam napisat aj ten tvoj..a chuda si bola od narodenia?no a ten b12 a pangamin ano pomahaju,ja som raz skusala b12 a celkom pomohlo,a je jeden drink velmi kaloricky ten tiez vraj pomaha co som citala vola sa nutdrink...je lahke pribrat pokial nemas chory zaludok:)