Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?

Príspevok v téme: Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?
pusate

ahojte,viem,mnohí ma tu poznáte,ale tí čo nie-mám 17rokov a už 3 roky trpím ppp,na meriam 152cm,na začiatku som mala 46kg,ked som prvý krát začala chudnúť,za pol roka som mala 29kg,potom ma zachránili dr operáciou-vybratím skameneného žlčníka,potom som pribrala na 44kg a zas ma chytili depky z tuku a tak som za pár mesiacov zas schudla na 35kg-to som si pol roka držala,ale potom som dostala chrípku a z nemocnice ma poslali na psychinu do BA-tam som musela pribrať na 45kg,po návrate som si to 2mesiace držala a potom zas tie depky a zas som schudla na 36kg ale na vianoce som pribrala a do marca som zas mala 45kg-chcela som sa už z tých depiek dostať a udržať si zdravú váhu 45,ale zlomila som si ruku a pribrala som na 46kg a zo strachu že budem dalej priberať som sa zas začla obmedzovať a do prázdnin som schudla na 37kg potom som dostala gastritídu a zas som bola v nemocnici,dali mi ultimátum-buť priberiem,alebo zas do tej blavy a tak som sa rozhodla skoncovať s ppp,za 2 mesiace som pribrala 8kg,ale zas je to tu-ten strach,že sa to priberanie nezastaví:(((pred týždňom som mala ešte 45kg-s tm by som bola spokojná...ale včera som sa zhrozila,ked mi váha ukázala 46,5kg,a to jem normálne-neprejedám sa(píšem jedálniky aj do témy-nehanbím sa za to,čo som dnes zjedla),zas mám depky,a strááášné,cítim sa hrozne tlstá:((tolkoto vela som ešte v živote nevážila a pri mojej výške,ved tolko vážia 160cmové baby,a niesú vychrtlé,bojím sa,že ak to takto pôjde dalej skončím ako úplná buchta...ach,ja chcem späť svojich 45kg,ale bojím sa,že zas ked sa začnem obmedzovať,a chudnúť zas spadnem do toho pekelného kruhu ppp:(((..cítim sa ako v pasci...čo mám robííť???poradte mi prooosííím:((((
------------------
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna www.zdravie.sk

mrs_lovejoy

Ahoj pusate, dlho sledujem tvoje uspechy. Ked pridu prve pochybnosti, boj proti PPP je o nieco narocnejsi. Spomen si vsak na tu radost, ked si sa z toho pekne dostavala. A spomen si aj na tie utrapy, ktore ti PPP priniesla. Co si vyberies? Trapenie, ci radost? Rozpravala si sa o tom so svojou psychologickou?

katkaxxx

lyla jasne, ze prvorade je zdravie. a frajer mi to samozrejme nepovedal stylom ze sa mu to nepaci alebo ze sa mu nepacim, ale ze by som mohla pribrat. to je cele. a myslim si ze ma pravdu. nehovorim ze mam nejaku brutalnu podvahu ale myslim si ze by som zniesla o 5kg viac. a chuchuchu ty si specialny pripad a mala by si podla toho co pises co najskor vyhladat psychiatra alebo psychologa.

chuchuchu

katkaxxx,ved to vôbec neni vychudnutie bmi 18,1,to je normál,ja ked som také mala,som sa ešte cítila tučná,teraz ked mám 13,9 sa cítim chudá,ale páči sa mi to

lyla

katkaxxx, pekné - nepekné, prvoradé je zdravie, tiež si nemyslím, že by si mala nejakú výraznú podváhu tak radšej rieš tie problémy so žalúdkom aby si sa fyzicky dobre cítila... kebyže mi frajer povie, že sa mu nepáčim taká, aká som, ho pošlem za inou (alebo niekam inam...)Ja mám 176cm/54-55kg, vychrtlá rozhodne nie som, frajerovi sa páčim a netuším čo to znamená podľa tabuliek...

katkaxxx

no alla tak ale s tym preboha rychlo nieco robit, ved to je priserne!!!!! ved to nemoze byt ani pekne. alla preco si bola taka hlupucka? :( pekne papaj a daj sa do poriadku, aby si nemala dlhodobo zdravotne problemy. pangamin ani b12 som neskusala, pomaha? :) vdaka za tip :)

allla

katkaxxx
ty mas bmi este v pohode,ja mam bmi 14.1 co je ovela horsie...ak vravis ze si chuda a chces pribrat,skusala si vitamin b12,pangamin,?

katkaxxx

caute baby. chcem vam len nieco v kratkosti napisat. mam teraz problemy so zaludkom - zvysena tvorba kyseliny. netrpim anorexiou ani bulimiou a nikdy som ani netrpela. napriek tomu ze jem naozaj vela, som schudla za posledne mesiace tri kila a pri mojej vyske 171cm mam teraz 53kg. a som nestastna pretoze si pripadam moc chuda a nie je to pekne. vyratala som si BMI - Při výšce 171 cm a hmotnosti 53 kg je BMI 18,1

Co to znamená?
Vaše tělesná hmotnost je velmi nízká, trpíte podváhou, která je dlouhodobě pro zdraví nebezpečná.
Doporučená hmotnost je při dané výšce, věku a pohlaví mezi 58 - 67. baby otvorte si oci. nikomu sa taka chudost nepaci, frajer chce tiez aby som pribrala, lebo to nie je pekne a ja by som rada nabrala takych peknych 5kg. baby neblznite, zite normalny zivot a netrapte sa kilami, NIJAKEMU normalnemu chalanovi sa nepacia vychrtliny.

chuchuchu

alla,moji rodičia moc na mňa čas nemajú,stále sú vo firme,a tak sme furt s babkou,ale ona sa dá lahko oklamať,tak ani nevedia čo jem,ale,že som chudá si všimli,a aj v škole a vyhrážajú sa psychiatrami,vraj sa im strácam pred očami,a furt sa vypitujú,čo som kedy jedla,tak klameem,až sa hory zelenajú,aj spolužiaci si to všimli,ale oni si myslia,že mám asi niečo so štítnou žlazou...

allla

chuchuchu a este to chcem napisat,ze ked ta restane takato strava s light vecami,a prejde ta obdobie takej stravy ,budes chciet hoc len biely rozkok to bude tukova bomba re tvoj zaludok a ride aj jojo efekt,tak budes este tlstejsia ako si bola pred ppp.Ked som ja bola v taliansku,kde som dostala upal,nejedla som cely tyzden(koli upalu este ppp som nemala}no a ked som prisla domov jedla som len aktiviu a zemiaky a uz to slo hore,aj ked na mojej postave to nebolo vidno iba kg som mala viac ale nemam zly metabolizmus,ty ho mat mozes,a prave teraz ked si ho tak spomalujes,darmo ze cvicis cvikmi nic nespalis,iba precvicujes svay,a myslim ze zbttocne,ved z teba tuk ide kazdy den dole ri tej strave, a tak sa ti svaly stracaju...fakt porozmyslaj,fuuu uz ma bolia prsty:D