Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?

Príspevok v téme: Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?
pusate

ahojte,viem,mnohí ma tu poznáte,ale tí čo nie-mám 17rokov a už 3 roky trpím ppp,na meriam 152cm,na začiatku som mala 46kg,ked som prvý krát začala chudnúť,za pol roka som mala 29kg,potom ma zachránili dr operáciou-vybratím skameneného žlčníka,potom som pribrala na 44kg a zas ma chytili depky z tuku a tak som za pár mesiacov zas schudla na 35kg-to som si pol roka držala,ale potom som dostala chrípku a z nemocnice ma poslali na psychinu do BA-tam som musela pribrať na 45kg,po návrate som si to 2mesiace držala a potom zas tie depky a zas som schudla na 36kg ale na vianoce som pribrala a do marca som zas mala 45kg-chcela som sa už z tých depiek dostať a udržať si zdravú váhu 45,ale zlomila som si ruku a pribrala som na 46kg a zo strachu že budem dalej priberať som sa zas začla obmedzovať a do prázdnin som schudla na 37kg potom som dostala gastritídu a zas som bola v nemocnici,dali mi ultimátum-buť priberiem,alebo zas do tej blavy a tak som sa rozhodla skoncovať s ppp,za 2 mesiace som pribrala 8kg,ale zas je to tu-ten strach,že sa to priberanie nezastaví:(((pred týždňom som mala ešte 45kg-s tm by som bola spokojná...ale včera som sa zhrozila,ked mi váha ukázala 46,5kg,a to jem normálne-neprejedám sa(píšem jedálniky aj do témy-nehanbím sa za to,čo som dnes zjedla),zas mám depky,a strááášné,cítim sa hrozne tlstá:((tolkoto vela som ešte v živote nevážila a pri mojej výške,ved tolko vážia 160cmové baby,a niesú vychrtlé,bojím sa,že ak to takto pôjde dalej skončím ako úplná buchta...ach,ja chcem späť svojich 45kg,ale bojím sa,že zas ked sa začnem obmedzovať,a chudnúť zas spadnem do toho pekelného kruhu ppp:(((..cítim sa ako v pasci...čo mám robííť???poradte mi prooosííím:((((
------------------
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna www.zdravie.sk

lenulka1986

Ahojte.Prajem vam krasny zvysok vianocneho dna a aby takychto dni vas v zivote postretlo co najviac,pekne chvile v kruhu rodiny,bez zbytocnych vycitiek a vracania a s velkym usmevom na tvari.a chuchuchu tebe zelam,aby si sa co najskor spamatala,zacala jest normalne,aj tuk,bo ten tvoje telo potrebuje ako vodu a uchranila sa tak pred neskorsimi zdravotnymi a psychickymi problemami.Nenic si zbytocne zivot.

allla

chuchuchu
nie,ja som nepovedala ze ty to tak chces len mam taky pocit.Ja som na to risla vtedy ked som raz schudla ,ani som o tom nevedela ze mam len 37kil a tak som zacala chudnut lebo som sa nevidela este chuda,aj ked mi to uz pri 40kg vraveli,no mne sa chudnutie zapacilo ale nejedla som z toho dovodu ze som hlad vobec nepocitovala...no teraz mam pri 160cm 36kg...su dnes vianoce,a nemyslim na to co som zjedla,jeden den moze aj moje telo byt rado..a prepac ked som ta tym urazila,ale ja som pisala len svoj pocit...
TO SU MOJE PRVE VIANOCE S ANOREXIOU,UVEDOMUJEM SI ZE PRED ROKOM SOM O TAKOM NIECOM ANI NETUSILA... pusate a spol. aj vam STASTNEE A VESELEEE

pUrE_pOiSoN

Ahoj pusate :) Aj tebe prajem aj vam diefcence! Tie super mega funky vianoce :)
Hlavne vela dusevnej pohody a zdravia..Dnes budem prosit anjelikov aby sa kazdej z nas aspon trochu ulavilo:) oni pomahaju,fakt ;)

chuchuchu--pozri,na jednej strane chapem tu vec,ze si to,ze si chora neuvedomujes..To pride,uvidis...Inac,anorexiu mam aj ja,.a ako gratis aj bulimiu.Je mi jedno co si o tom myslis,ze som nenazrate prasa.Bulimia z velkej casti vobec nie je o jedle...je to o prezivani.Ale to ty nepochopis,tovja mentalita este nie je na tej urovni aby zacala chapat PPP.

chuchuchu

alla,a ako si prišla na to,že si anorektička??
a neni pravda,že by každý musel robiť podla mňa,to som nikdy nepovedala...

allla

chuchuchu
nie,ja ta vobec neodsudzujem podla tvojej viery,ale za to ze ty si neveriaca a ja hej,neznamena ze teraz nou musim byt aj ja,a neze by mi vadilo ale ty mas taky jedalnicek ako keby si naozaj nehnevaj sa bola anorekticka,ja som anorekticka a jem ovela viac,a k tomu vravis ze este aj cvicis,a ze si so sebou spokojna,neviem ale nieco mi hovori ze ty chces aby sa kazdy riadil odla teba,a ze mas vo vsetkom pravdu,nehnevaj sa ale to je len moje citenie...

chuchuchu

alla,prečo? ved ja som nič zlé nespravila,za to že som neveriaca? každý má právo na svoje vyznanie,a nemusí mať žiadne

allla

chuchuchu
nehenvaj sa ale ja ta na tejto stranke ignorujem,myslis si svoje,kazdy si mysli svoje..tak prepac ja ta vo vsetkych temach v citani preskakujem...stastne a vesele

elisa_bone

CHUCHUCHU ak by si nebola taka zavisla na sebe tak by ti urcite doslo ze VIanoce nie su len o jedeni ale hlavne o tom ze ludia ktori sa maju radi su spolu a obdaruvavaju sa a su stastny...ale to taky egoista ako ty nechape...nuz co zo zaciatku som ta lutovala ale momentalne si mi uplne ukradnuta :-P rob si so svojim zivotom co chces je to tvoj zivot...