Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?

Príspevok v téme: Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?
pusate

ahojte,viem,mnohí ma tu poznáte,ale tí čo nie-mám 17rokov a už 3 roky trpím ppp,na meriam 152cm,na začiatku som mala 46kg,ked som prvý krát začala chudnúť,za pol roka som mala 29kg,potom ma zachránili dr operáciou-vybratím skameneného žlčníka,potom som pribrala na 44kg a zas ma chytili depky z tuku a tak som za pár mesiacov zas schudla na 35kg-to som si pol roka držala,ale potom som dostala chrípku a z nemocnice ma poslali na psychinu do BA-tam som musela pribrať na 45kg,po návrate som si to 2mesiace držala a potom zas tie depky a zas som schudla na 36kg ale na vianoce som pribrala a do marca som zas mala 45kg-chcela som sa už z tých depiek dostať a udržať si zdravú váhu 45,ale zlomila som si ruku a pribrala som na 46kg a zo strachu že budem dalej priberať som sa zas začla obmedzovať a do prázdnin som schudla na 37kg potom som dostala gastritídu a zas som bola v nemocnici,dali mi ultimátum-buť priberiem,alebo zas do tej blavy a tak som sa rozhodla skoncovať s ppp,za 2 mesiace som pribrala 8kg,ale zas je to tu-ten strach,že sa to priberanie nezastaví:(((pred týždňom som mala ešte 45kg-s tm by som bola spokojná...ale včera som sa zhrozila,ked mi váha ukázala 46,5kg,a to jem normálne-neprejedám sa(píšem jedálniky aj do témy-nehanbím sa za to,čo som dnes zjedla),zas mám depky,a strááášné,cítim sa hrozne tlstá:((tolkoto vela som ešte v živote nevážila a pri mojej výške,ved tolko vážia 160cmové baby,a niesú vychrtlé,bojím sa,že ak to takto pôjde dalej skončím ako úplná buchta...ach,ja chcem späť svojich 45kg,ale bojím sa,že zas ked sa začnem obmedzovať,a chudnúť zas spadnem do toho pekelného kruhu ppp:(((..cítim sa ako v pasci...čo mám robííť???poradte mi prooosííím:((((
------------------
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna www.zdravie.sk

pusate

dakujem vam setkym,velmi mi pomaha,ze ma niekto chape,a nezatracuje za to ze sa rezem alebo ze mam take ,,hlupe,,problemy,
moj priatel je v rakusku pracuje tam až do septembra,on nevie co sa so mnou tu deje,bol by isto sklamaný:(
aj za rady vam dakujem,a idem si vytvoriť blog o chudnutí zdravom,nie pro ana,a tam si budem zapisovat co zjem ale bez blbeho ratania kcal,a tiez si budem zapisovať svoje aktivity dna..a oprehlad o chudnuti..

Chilli Papricka

Ahoj pusate. Ja som nikdy do tvojej temy neprispievala, ale vzdy som si ju citala, ked si nieco nove napisala, vzdy ma zaujimalo, ako sa ti dari.. Pamatam este na tvoje casy, ked si bola v obdobi anorexie... Vtedy som parkrat reagovala na tvoje prispevky v inej teme.. Ale to je teraz jedno. Citam si tvoje posledne prispevky a chcem ti nieco napisat, aby som ta podporila.. Obdivujem ta zato, ze si sa dostala, tam kde si teraz a myslim, ze urcite nie som sama. Kopec ludi ti tu drzi prsty, tak to prosim nevzdavaj..5 kg nie je ziadna tragedia.. aj ked sa ti to teraz tak javi, je to momentalne tvoje najvacsie trapenie.. Ja ti velmi dobre rozumiem... Vzdy som mala problemy s vahou, mala som aj 70 kg, aj cez 70 kg pri svojej vyske 170 cm - cize ked to porovnas, je to priblizne ta ista uroven, kde si ty teraz.. To ale mozes schudnut za 4-6 tyzdnou normalnou zdravou cestou! Nepadaj hned to toho kruhu anorexie prosim.. Ked sa budes hybat a zdravo stravovat, to pojde dole, pretoze tie kg si nabrala len preto ze si sa nemohla poriadne hybat.. To je normalne! Kolko ludi tak priberie.. Bud silna.. Povedz si, ze no a co.. teraz som taka, ale uz o tyzden pojde kilecko dole.. a tak to bude lepsie a lepsie.. Tak sa dostanes pekne na tych 50 a hned sa budes lepsie citit. Ja by som ti odporucala skusit delenu stravu. Neviem ci mas s tym nejake skusenosti, ci si sa uz skusala tak stravovat, ale mne to napr. velmi vyhovuje. Ja sa stravujem takto: rano si dam ovocie, vacsinou jablcka, potom nejaku cerealnu alebo müsli tycinku - teda ako desiata. Na obed nejake sacharidy - bud ryza, zemiaky, soja, tofu, cestoviny, tmavy chlebik.. a kopec zeleninoveho salatu k tomu.. co len chces.. ale nemixovat to s bielkovinami, teda maso, mlieko, vajcia - to nie. Na olovrant nejaky jogurtik - tak o 3-4 hodiny a na veceru este nejake bielkoviny - teda bud cottage cheese zase s kopou zeleninky, alebo tuniak vo vlastnej stave, alebo biele masko napr. na hubach a k tomu zelenina, alebo len tak na prirodno, alebo len s kecupom.. moznosti je kopec.. a vecer ked som este hladna tak si dam nejake jablcko, aj ked ovocie by sa uz velmi nemalo.. ale radsej tak ako potom v posteli nezaspat, od toho ze ti skvrci v bruchu :) .. Skus to aj ty, ja som tak schudla... teraz mam vahu, s ktorou som spokojna.. A tiez som sa velakrat za to nenavidela, kolko mam kg.. tiez mam za sebou tolko jojo, ze by si neverila.. a ono sa da schudnut, neboj... A nerez sa prosim uz a nenadavaj si, lebo vsetko zacina v nasej hlave... Nie zbytocne sa to tolko omiela, je to proste pravda.. Viem, ze je tazke mat svoje telo rada teraz, ked sa sama sebe nepacis... Tak to ti ani nebudem radit.. lebo to ti asi len tazko pojde.. ale nenadavaj mu a nenic ho este viac.. aj ono si vytrpelo, ked si mala zlomenu nohu.. Teraz uz bude len lepsie.. Mysli pozitivne prosim... :) A co tvoj priatel? S nim je to ok? Myslim ze by ta tiez mohol podporit hmm? Napr. aj tym, ze by ste si spolu niekam vysli trosku zasportovat.. napr. na plavaren, alebo na bicykel.. alebo nejaka turistika do hor.. ved to je super.. to si ani neuvedomis, ze tie kg zhadzujes.. ja napr. sa priznam, ze neznasam taky druh sportu, ze idem do posilky na hodku.. no co.. nebavi ma to... ja si radsej pustim nejaku hudbu a vyblaznim sa doma na nu.. alebo si poviem ze upracem cely byt dokladne.. vies kolko kalorii pri tom spalim? Ved mi to aj trva dobrych par hodin :) alebo si poviem, ze idem peso do prace.. a mam hned z rana pohyb.. moznosti je vela.. skus si to trosku naplanovat a ono to pojde, neboj. Drzim ti prsty.

jajka001

pusate, nerob paniku! neboj sa, schudnes, pohyb a strava, ved to ovladas, nerez sa dievca, ostanu ti jazvy! v kazdej situacii sa maj rada aka si! ja ked som bola tehotna, ostalo mi po porode 10 kg, tiez mi to liezlo na nervy, ale tak co uz, snazila som sa a slo to dole, len ziadne zufalstvo! a cudujem sa ludom okolo teba ze ti vravia ze si tucna ako prasa - fakt ti to vravia alebo si to len domyslas? nestresuj, je to len vaha, nic co sa neda zmenit, je to neprijemne, ale len docasne, zivot je strasne dlhy, pridu ovela vacsie problem, drz sa moja, zvladnes to :)

lyla

ahoj, ťažko sa tie riadky čítajú, nie kvôli váhe (tych pár kíl každý priberie, keď má nohu zlomenú), ale to rezanie sa a tvoj psychický stav... nutne potrebuješ psychológa, myslím to vážne, dosť smutných vecí a ťažkých chvíl si už zažila (hlavne keď sa ešte vezme, aká si mladučká),zvládla si ich, ale potrebuješ pomoc!
trocha športu a postupné namáhanie prospeje nohe, zdraviu, postave, prechádzky, korčule, bicykel či plávanie a budeš sa cítiť lepšie! nemáš dôvod na paniku...chodíš na blogy, tak vieš, kolko dievčat tam váži 70-85 kíl...a nech ti nie sú vzorom v spôsobe stravovania a chudnutia...
pamätám si tvoj blog a obdivujem, ako si sa z toho vyhrabala tak to nevzdávaj a čo najrýchlejšie vyhladaj odbornú pomoc!
veľmi ti držím palce, ozvi sa čo najskôr!

pusate

viem ze tieto moje problemy sa zdaju dakomu uplne trapne nepodstatne,ale mne to nici zivot citim sa fakt hrozne stale placem nic ma nebavi,na nic sa nedokazem sustredit,z gympla asi isto poletím som v ...

pusate

ahojte,
jajka,nieje to taqe jednoduche ako sa zda,
ked som sa po tych dnoch povalovania s nohou v sadre postavila na vahu,skoro som odpadla od hrôzy a ta depka co nasledovala,je mi zo seba zle zleee ..nikdy v zivote som nemala ozajstnu nadvahu naozaj aj ked som si pripadala nevem jaka tusta nikdy som nebola... ked som tuto temu zakladala s vahou 47kg,myslela som ze som najtlstsia v zivote a o par mesiacov s 50kg som chcela zas zacat s anou ale ked mi odbornici pomohli s menzesom a hormonmi,nechala som to ved na 153cm 50kg bola normalna hmotnosť...ale teraz je vsetko v kybli MAM OZAJSTNU NADVAHU A NIKTO MA NEPRESVECI ZE TO TAK NENI,aj tak by to bola iba ,,milosrdná lož,,pretože 55kg NA 153cm JE NADVAHA!!!:((( TOLKO SOM V ZIVOTE NEMALA IBA V NOCNYCH MORACH KTORE SA STALI REALITOV, NEMAM SI UZ ANI CO OBLIEST SOM BUCHTA TLSTOSKA,A KAZDY MI TO VRAVí ZE SO PRIBRALA JAK PRASA,A NENI TO PEKNE,JE MI ZO SEBA NA GRC HANBIM SA DAT SI NORMALNE TRICKO,NOSIM IBA XXL HANDRY,NAJRACEJ BY SOM CHODILA VO VRECI ALEBO RACEJ ANI NIKAM NECHODILA:(( CHCE SA MI PLAKAT UMRET REZEM SA A ANI TO MI Už NEPOMAHA..JA MUSIM SCHUDNUť MUSIIIIIIIIM:(( NIKDY SOM NEBOLA TAK DEPRIMOVANA A NESTASTNA AKO TERAZ...ANI KED SOM MALA ANU...asi do toho zas padnem,ale mne uz je vsetko jednooo

jajka001

pusate, ked sa to zacne kazit, kazi sa vsetko...neber to tak, no tak reparat, no a co, aj horsie veci sa stavaju - ked si nestastna sa pohadas raz dva, to sa spravi - a nerez sa, ostanu ti skarede jazvy, dalsi dôvod na smutok - zlomena noha, to ma mrzi, co sa ti stalo?
a netrap sa vahou, ak aj par kil priberies, rychlo to vybehas, uvidis
drz sa, pridu aj pekne dni, super za mas priatela, pomoze ti s ucenim a sprijemni ti cas kedy nemozes behat po vonku
videla si film Frida? ona nemohla roky chodit, len lezala v posteli, tak zacala malovat - a malovala krásne
drz sa, ahoj

pusate

cawte baby...
ako sa mate?? ja zas na nic,prepadla som z matiky tak idem robiť reparat v auguste tak aj cez prazky sa musim učiť,pohadala som sa hrozne koli tomu s ocom,tak som sa zacala rezať segra my prichytila a pohadala som sa aj s nou a to najhorsie je ze aj mato,moj chalan,si tie rezy vsimol a aj s nim som sa pohadala a navyse mam zas zlomenu nohu,som totalne deprimovana aj tucna a teraz ked sa nemozem hybat sa boim ze zas priberem a budem uplna buchta ved mi k tomu vela nechyba

Michaela

Ahoj pusate,
ja deti nemôžem mať, kvôli tej mojej diagnóze. Jej dôsledkom je okrem nízkeho vzrastu bohužiaľ aj neplodnosť.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zas som v pasci, čo mám teraz robiť? - Fórum - ZDRAVIE.sk