Mycoplasma hominis a ureaplasma urealyticum

TERAPIA

Milá ebi777,

nemusíš sa báť pri novom partnerovi, ak bude zodpovedný, tak pôjde ešte pred prvým vaším kontaktom k urológovi a vypýta si vyšetrenie týchto konkrétnych sterov z uretry. Síce sa ureaplazma u mužov z uretry dokazuje ťažšie ako u žien, ktorým sa odoberá z cervixu, je nutný naozaj precízny odber, ale je to lepšie ako by mal partner zisťovať Tvoje zdravie cez Teba a Tvoje neskoršie problémy...
Čo sa týka "toho, čo ťa nakazil".. Odo dňa, kedy dostanete od lekára informáciu, že máte toto pohlavne prenosné ochorenie, je NEVYHNUTNÉ informovať o tom posledného sexuálneho partnera, prípadne posledných, ak ich bolo v poslednom čase viac. (Inak by sa jednalo o vedomé šírenie pohlavnej choroby za čo hrozí trestné stíhanie). Pokiaľ si mala nechránený pohlavný styk, je nemožné aby niektorý z nich bol negatívny, aj napriek tomu že vo väčšine % nepociťujú muži žiadne ťažkosti, sú 100% infikovaní a musia preliečiť seba, ako aj svoje sexuálne partnerky, ktoré od kontaktu s Tebou stihli mať.

ebi777

ahojte, tieto bakteriálne infekcie sú také vážne?? viem, že je to pliaga a že sa to ťažko lieči, ale až takto???? sa mi to aj ťažko číta,,,
a to ste sa nakazili sexuálnym stykom???
a ten čo Vás nakazil??? ste mu to oznámili, či ako???

mňa by asi porazilo hneď na mieste, mám fóbiu už na predstavu, že mám mať s niekym cudzím sex, v dnešnej dobe človek už ničím nemôže si byť istý
nedajbože sa rozídem s frajerom, tak ja si už iného nenájdem, mám strach z týchto všetkých infekcií

Jednachorá

Anti, ja som už sedem rokov na invalidnom dôchodku a mám ho mizerný. A v lekárni každý mesiac doplácam sto eur za lieky. Ale mám toho viac, neni sú to len nejaké výtoky tak môžem byť rada že žijem, bez liekov by som tu už asi nebola. Čo sa týka liečiteľov tak pochybujem o tom že by u nás nejaká poisťovňa im dala zmluvu. Chodila som k pánovi do Žiliny on si tie lieky robil sám, zbieral byliny a nejako to vyrábal. Voľačo to tiež stálo ale ani po roku mi to nepomohlo. Človek keď je chorý a volačo mu pomôže tak je rád že je rád a vdačne dá len aby sa mu ulavilo. Ale vždycky to nevyjde.

Antibio

No ja chodim k ozaj vychyrenemu gyndosovi a ani po roku ma toho svinstva nezbavil. A robil stery, laboratorne testy aby sa zistila citlivost a nic nepomohlo. Ziadne antibiotika. A samozrejme abstinencia bola dodrzana aj vsetky ostatne opatrenia. Tak sam mi nakoniec v sukromi povedal nech skusim Albertovu ze ma pacientky ktorym pomohla. No co mi ostavalo, bola som u nej. Neviem ci fakt pomoze kazdemu, u mna liecba zabrala, len tie ceny liekov su dost vysoke. Bolo to nejakych 60 eur na mesiac a trvalo to styri mesiace pokym som bola celkom fit. A kedze nepracujem uz treti rok tak to bolo dost narocne pre mna. Je to mila osoba, prijemna, ustretova, len keby mala lieky od nejakej inej firmy alebo keby to hradila poistovna lebo to nie je pre kazdeho. Podla mna by si mala Albertova vybavit nejaku zmluvu s poistovnou to by bolo z jej strany ustretove voci takym pacientom ako som ja co na tie lieky proste nemaju.

TERAPIA

Ahojte všetci čo sa snažíte liečiť.

Antibiotiká zaberajú na ureaplazmy dobre, ak sa nasadia podľa citlivosti, a užívajú sa presne spolu s pokynmi liečby.
Skúsenosť mám s liekom DOXYBENE pri užívaní každých 12 hodín po dobu troch týždňov.
Počas toho absolútna ABSOLÚTNA sexuálna abstinencia, liečia sa obaja partneri súčastne. Treba myslieť aj na možný prenos rukou..
Po dokončení liečby antibiotikami je možné mať pohlavný styk, avšak stále chránený s kondomom a treba byť opatrný aj na prenos ochorenia cez sliznice(dotyku slizníc sa tiež ešte stále striktne vyhnúť).
6 až 8 týždňov po zobraní poslednej antibiotickej tabletky, kedy ste stále dodržali všetky vyššie uvedené pravidlá, treba ísť ku svojmu gynekológovi/urológovi na kontrolný ster, ktorý po dodržaní všetkých týchto zásad oboch partnerov bude negatívny.

Sasa2500

Tá ureaplazma to je svina, ja som brala uz 8 atb za 3 mesiace lebo nevedeli co mam a nakoniec ze ureaplazmy a mykoplazmy, a to som chytila v termalnom bazene, tak mi dali doxybene a nezabralo mi to, stále mávam pálenie v močovej rúre aj v pošve, bolesti vaječníkov aj ladvín, dokonca sa mi z toho stvorili na ladvinách kamene, a mám 25 rokov, nemozem ani do prace chodit nic lebo stále som PN. Ale napríklad moja sesternica to tiež mala a brala doxybene a nej to zabralo a uz nema žiadne problemy. asi ako komu, lebo ja mám celkove oslabenú imunitu a diabetes.

Nancy123456

Genitálne mykoplazmové infekcie
Názov ochorenia:
Genitálne mykoplazmové infekcie
Pôvodca ochorenia:
Mykoplazmy patria medzi bežnú flóru, ktorá sa vyskytuje na genitálnych slizniciach u zdravých dospelých ľudí, ktorí majú bežný pohlavný styk. Sú to baktérie, ktorým celkom chýba bunková stena, majú len membránu z tukov a bielkovín, ktorá funkciu bunkovej steny plní. Vďaka tomu sú tieto baktérie tvarovo premenlivé, od hruškového tvaru, po tvar vlákna. Z ľudského genitálneho traktu boli izolované 4 druhy mykoplaziem:
Mycoplasma hominis
Ureaplasma urealyticum
Mycoplasma genitalium
Mycoplasma penetrans – novo popísaný druh, hlavne u pacientov s AIDS, jeho význam nebol dosiaľ objasnený
Mykoplasma hominis a Ureaplasma urealyticum sú často diagnostikované u žien bez príznakov ochorenia (až 50-60%). Asi 40% všetkých diagnostikovaných mykoplazmových infekcií tvorí U. urealyticum a asi 10% M. hominis.
Definícia:
Mycoplasma hominis primárne kolonizuje sliznice pohlavných orgánov a močovej rúry. Kolonizácia sa vyskytuje u 20-50% osôb. Môže spôsobovať absces Bartholiniho žľazy, vaginitídu (zápal pošvy), cervicitídu (zápal kŕčka maternice), salpingitídu (zápal vajcovodu), ojedinele pyelonefritídu (zápal obličiek). Izoluje sa asi v jednom z piatich prípadov negonokokovej uretritídy (zápal močovej trubice), ale nie je dokázané, že by bola jeho pôvodcom.
Ureaplasma urealyticum sa nachádza v urogenitálnom systéme aj u zdravých ľudí. Môže sa podieľať na vzniku nekvapavkového zápalu močovej rúry , u mužov aj zápalu prostaty. U žien sa izoluje pri potratoch, mŕtvo narodených plodoch a pri neplodnosti.
Forma prenosu:
Najčastejšia forma prenosu je heterosexuálny pohlavným stykom. Ženský organizmus je k osídleniu náchylnejší ako mužský, ale vždy treba preliečiť všetkých sexuálnych partnerov.
Možný je tiež prenos z matky na dieťa počas pôrodu a u pacientov po transplantácii orgánov. Pravdepodobne je tiež možný aj prenos pri orálnom sexe.
Zdroj a rezervoár:
Infikovaný človek
Inkubačná doba:
Nie je známa
Mechanizmus vyvolania ochorenia:
M. hominis a U. urealyticum sa viažu na povrch buniek sliznice pošvy resp. močovej rúry. Sú odkázané na metabolické produkty buniek, na ktoré sa viažu. Zároveň do prostredia buniek vylučujú toxické metabolické produkty poškodzujúce hostiteľské tkanivá.
Infekčná dávka:
Nie je známa
Postihované systémy:
Močový a pohlavný systém
Geografický výskyt:
Ochorenie sa vyskytuje na celom svete.
Klinické príznaky:
Podozrenie na infekciu mykoplazmou alebo ureaplazmou pripadá do úvahy hlavne pri opakovaných zápaloch močovej trubice (hlavne u mužov), pri opakovaných ťažkých zápaloch pošvy a krčka maternice, pri opakovaných potratoch a pri neplodnosti. Samotný nález a izolácia mykoplaziem v organizme, bez klinických príznakov neoprávňuje ku zahájeniu antibiotickej terapie.
Terapia:
V bunkovej membráne týchto mikroorganizmov sa nachádza cholesterol, ktorý ju robí citlivou na niektoré antibiotiká, pretože cholesterol s nimi vytvára komplex. Na ich terapiu sa využívajú antibiotiká, ktoré tlmia syntézu bielkovín baktérií - tetracyklíny, aminoglykozidy, makrolidy a chloramfenikol.
Prevencia:
Ako pri všetkých pohlavne prenosných ochoreniach je najúčinnejšie dodržiavanie zásad bezpečného sexu.
Aktívna imunizácia:
Špecifická prevencia očkovaním nie je k dispozícii.
Imunita po prekonaní ochorenia:
Prekonaná infekcia nezanecháva imunitu, opakovaná infekcia spôsobí ochorenie.
Laboratórna diagnostika:
Najcitlivejšou metódou je kultivačné vyšetrenie výteru z močovej trubice (u mužov) alebo krčka maternice (u žien) založené na princípe využitia metabolických a biochemických vlastností mikroorganizmov. Do úvahy prichádza aj vyšetrenie pomocou DNA - sondy (DNA/hybridizácia), ale toto vyšetrenie je menej citlivé ako kultivačné vyšetrenie.
Odber biologického materiálu a transport do laboratória:
Vzorky z endocervixu a uretry:
Na odber vzoriek sa používa dakrónový tampón resp. cytobrush, ktorými sa dôkladne zotrú bunky vnútornej vrstvy sliznice. Tampónom sa naočkuje transportné médium.
Moč:
Odoberá sa stredný prúd prvého ranného moču do sterilnej odberovej nádoby. Do transportného média sa naočkuje 200 µl homogenizovaného moču.
Iné vzorky (spermie alebo iný menej tekutý materiál):
materiál sa odoberá do sterilnej odberovej nádoby. Do transportného média sa naočkuje 200 µl homogenizovanej vzorky.
Odobratý materiál naočkovaný do transportného média sa okamžite po odbere dopraví do laboratória.
V prípade, že máte záujem o vyšetrenie tohto ochorenia (aj o anonymné vyšetrenie) kontaktujte naše Odberové centrum, alebo ktorúkoľvek prevádzku našich laboratórií.

ja*

Tak to ti držím palce, aby si sa toho zbavil tak rýchlo. Mne sa to nedarí už 4 mesiace.....poradí niekto, čo by zabralo?

doubledog

akurat nedavno som bol na vysetreni a nasli mi mykoplazmy na pankrease, ktory mam oslabeny
dostal som nejake biorezonancne preparaty, a zaradim aj nejaku miernu dietu, asi aj kratke ocistne posty, nech sa telesna imunita o to postara

plus nejake byliny, v podstate som v stadiu zistovania, ktore by mi pomohli

tipujem tak mesiac, maximalne dva a som ok