rozvod

Príspevok v téme: rozvod
nevladzem

hadame sa , nerozumieme si s muzom a tak mi navrhol rozvod. mame 2 male deti. ja uz sama nevladzem takto zit. co ma caka? aky je postup? na co mam narok?som na MD, vobec neviem co kde a ake majetky ma muz okrem bytu a auta, neviem ani kolko zaraba-ma viac zamestnani, viac uctov a nikdy mi nechcel povedat, ani kolko ma nasetrene, proste nic o nom neviem. na co mam narok?kolko urci sud alimenty ci vyzivne ci ako sa to vola? bude musiet platit aj mne ci len detom?ja nevyzijem, neviem co robit, vobec sa nevyznam a nemam ani cas pri malych detoch na nic

sisisa

najdi si pravnika, opytaj sa co by to vsetko stalo, vysvetli mu o co ide a nechaj to na neho.
ten tvoj ta okradne o vsetko, byt preda vselijako a teba obabre... a este nevies ako to bude s detmi.
Dobre ti radim, tu treba pravnika. Ten tvoj je riadne vychcany, daj si pozor

edaa

tak ako tu bolo uz povedane, netracaj vieru v seba, nevesaj hlavu. preklenies to tazke obdobie a bude lepsie, neboj, poznam to z vlastnej skusenosti, len sa netrebavzdavat.verim Ti ze si sikulka, ved ked mas dve deticky ktore zaberu vela casu a energie a zvladas to, tak to zvlasnes, neboj:-)) a mozno casom Ti niekto dobry skrizi osud a bude...boli stastni pokial neumreli :-))

fifiBB

neboj sa,ak sa nedohodnete na delení majetku tak požiadaj súd o rozdelenie.súd prešetrí jeho účty,príjmy za posledný rok možno aj viac.na polku pojde všetko čo ste nadobudli počas manželstva spolu,okrem dedičstva.o výživnom sa možte tiež dohodnút,záleží od výšky príjmu a veku dietata.Jeden z vás musí podat žiadost o rozviazaní manželstva,dalej zverenie detí do koho opatery..počula som už aj o vyživnom pre ex manželku,ale neviem z vlastných skúseností..
teraz záleží od teba,či sa chceš dat rozviest a komu ostanu deti..

nevlazem

dakujem,
zial, nepoznam jeho prijmy,ani neviem ci ich ma oficialne,len viem ze zarobi dost slusne a ze ma na setrene ale kde a kolko...?
nikdy mi nexcel povedat,ze to su jeho peniaze...
ked sme sa brali nemal zhola nic, teraz zijeme slusne, ale ja bez neho nemam nic a nemam sajnu kolko ma on.
povedal ze mi da polku z predaja bytu a auta a alimenty co urci sud/asi z jeho oficialneho-mizerneho platu co prizna, nic viac
je mi do placu zo vsetkeho

bobika.

všetko čo ste nadobudli počas manželstva je spoločné, takže aj tvoje. na výške výživného sa môžte dohodnúť, ak nie určí súd podľa jeho príjmov ale každopádne životná úroveň dieťaťa nesmie byť horšia ako rodiča, v praxi to znamená, že ak má manžel slušný príjem a dopraje si, musí dopriať aj deťom. Druhá vec odporučila by som ti nejaku bezplatnú právnu poradňu, ktorá je skoro v každom meste. HLAVNE VEľA SILY A NESTRACAT VIERU V SEBA...