Nepravidelná menštruácia

Príspevok v téme: Nepravidelná menštruácia
Zuzana19

Velmi ma trapi moj menstruacny cyklus. Mesiaciky mi niekedy meskaju aj dva tyzdne. Okrem toho mavam stale vytok (ktory sa v priebehu cyklu meni). Mamina vravi, ze to nie je normalne a mala by som ist ku gynekologovi, ale ja sa strasne hanbim a bojim. Poradite prosim? Dakujem
-----------------------
Článok na tému "Menštruácia" www.zdravie.sk
Sekcia "Antikoncepcia" www.zdravie.sk
Článok na tému "Tehotenstvo" www.zdravie.sk

jajkafr

Kačka
keďže máš menštruáciu cca rok tvoj cyklus sa upravuje... máloktorá žena má presný menštruačný cyklus... u teba sa môže stať aj to, že menštruáciu nedostaneš každý mesiac... do 18-tky by sa mal cyklus upraviť a aj keď nebude presný mala by si dostať menštruáciu raz do mesiaca... norma je v rozmedzí od 24 do 31 dní takže ak nemáš bolesti, výtok alebo nejaké iné problémy gynekológa navštíviť nemusíš

Maruška

Didi,veľmi pekme dakujem za radu,zatial zostanem pri tich liekoch a potm sa uvidí ako si povedala aby toho nebolo pre telo veľa,pa

Kačka

holky, už asi rok mam krámy, ani jeden raz mi nepprišli vtedy kedy mali.. ani raz!!uplne to mám nepravidelné. pomože mi niekto_?mám ist stým doktorovi, alebo čakať??help..

didi29

Maruška
Je ich dostať praveže bez predpisu, lebo však ktory doktor by predpísal prírodné bylinky, keď na všetko existujú umelé lieky..?! Ja som ich zohnala v takom malom odchodíku, tuším aj čaje tam predávali, v lekárni mi povedali, že ich už nedostávajú ale možno u vás budú, ale mrkni na nete najst si aj celu stranku o tom a tam sú aj obchody vypisane, kde ich určite možno zohnať.Berú sa dokedy to vy uznate za vhodné, kedy uvidíte výsledky... Nechcem nikoho nahovárať, pretože každá sme iná, každej pomôže niečo iné a po inej dobe, takže nedá sa to presne povedať. Telu určite neuškodia, len by sa nemali brať, ak už beriete nejaké iné hormonalne lieky, aby toho nebola nan veľa naraz. Upravujú aj činnosť hypofýzy, štítnej žlazy,...telo si z nich vezme to čo potrebuje a zvyšok vylúči. Berú sa 21dní a potom 7 dní prestávka 1-3xdenne max.7-9kvapiek a jediné kontraindikácie môžu byť laxatívne účinky pri nadmernom užití :D :o)

vločka2
aj mne len vyvolávačky pichal a keď nevidel žiadny výsledok, nasadil Hak, že to je na to, tak som si povedala, kašlem mu na hlavu a skúsila tie kvapky. Ako som už povedala, mne pomohli, ale nemožem zaručiť, že pomože inemu. Treba skúsiť, uškodiť pri rozumnom dávkovaní určite nemôžu.

držím všetkým palčeky, a hlavne nech ste zdravé!! :D

Maruška

Tak ja vyskúšam tie kvapky,ale chcem sa opýtať ako dlho sa berú?A s tou antikoncepciou milá vločka to len odkladáš,lebo to nie je liečba a mala by si asi ty doktorke vysvetliť že to chceš vyliečiť a nie zdržať,ja som mala to isté a musela som zmeniť doktorku,ktorá pochopí že to je problém a že ho treba riešiť,a ozaj ty sa pokúšaš o bábo,lebo to je ďalší problém s tým spojený,držim palce