Nepravidelná menštruácia

Príspevok v téme: Nepravidelná menštruácia
Zuzana19

Velmi ma trapi moj menstruacny cyklus. Mesiaciky mi niekedy meskaju aj dva tyzdne. Okrem toho mavam stale vytok (ktory sa v priebehu cyklu meni). Mamina vravi, ze to nie je normalne a mala by som ist ku gynekologovi, ale ja sa strasne hanbim a bojim. Poradite prosim? Dakujem
-----------------------
Článok na tému "Menštruácia" www.zdravie.sk
Sekcia "Antikoncepcia" www.zdravie.sk
Článok na tému "Tehotenstvo" www.zdravie.sk

jajkafr

Miska26r.
ahoj mne aj zopár kamoškám zaberá ženský čaj. Na krabičke máš písané, že je na úpravu menštruačného cyklu. Skús ho piť pravidelne každý deň a možno sa to upraví. Ak nie tak zájdi ku gynekológovi, aby vylúčil hormonálnu alebo inú poruchu tvojho nepravidelného cyklu. Držím palčeky.

Miska 26r.

mam 26 rokov, menstruaciu mam od cca 16r., tie tri roky som ju mala nepravidelnu (raz 25,raz 53 dni..). Ked som mala 19 rokov, zacala som brat HAK, gynekolog mi to odporucil. Cize asi 5 rokov som to brala, bola pravidelna, ale dnes uz HAK brat nebudem. Po vysadeni HAK v marci som mala menzes 10.marca, potom 3.jula..odvtedy NIC (ano,4mesiace). Ziadnu chemiu do seba po tych rokoch uz nedam.. Poradite ? Ku gynekolkogovi pojdem, ale radsej by som bola, aby sa upravila prirodzene, resp. chcem nejaku alternativnu liecbu. Caje, luna, svetlo...VIETE O NIECOM UCINNOM ?? dakujem.

Marry-Jane

Ja mám tiež malý problém vždy som mávala menzes tak divne urobený že po 21 dní ale len 3 dni trval odkedy mám nového priateľa (žijeme spolu aj sexuálne)mám to každých 25 dní a trvá 5-7 ale v prvé dni mám hrozné bolesti niekedy aj zvraciam. Čím to možem byŤ ??(tehotná niesom)odp prosím niekto =( ďakujem

ojka

fenz
princíp - neprincíp, ak si myslíš, že treba vážne pomôcť, tak lekár(ka)to vie asi najlepšie, ved to nie je žiadna hanba (:

fenz

Asi som moc sprostá alebo čo , ale mám menštruáciu už tretí krát za mesiac . Teraz posledný krát to je už 9 deň a stále to nesdkončilo mám 13 menštruaciu od apríla tohto roku a moja matka neviem o žiadných mojich problémoch nechcem vyhladávať gynekologičku nie zo strachu ale z princípu že mám 13 a fakt ešte nechcem chodit po doktoroch . Potrebuujem pomoc faktr vážnu pomoc a predtým som 3 mesiace nemala krámy ... moc ďakujem za pomoc .. :)

jajkafr

cajik
Nieje začo.
Keď máš menštruáciu každý mesiac tak to nevadí aj keď ju nemáš pravidelnú. Málo ktorá žena má pravidelný 28 dňový cyklus. Horšie by bolo keby si ju nedostala niekoľko mesiacov.
Rovnako ako ty ani ja nechcem brať HAK tiež si myslím, že je to humus a nepochopím ženy, ktoré to berú len kvôli tomu, aby neotehotneli veď je toľko spôsobov ako predísť neželanému tehotenstvu.
Ale ak chceš byť kľudná, že si zdravá a že tvoj rozhádzaný cyklus nieje spôsobený žiadnym zdravotným problémom tak zájdi za lekárkou. Ak okrem toho nemáš žiaden iný problém myslím si, že bude stačiť ak to spomenieš pri preventívnej prehliadke. držím palčeky

cajik

JajkaFR dakujem ti velmi pekne za odpoved. Ked pojdem na preventivnu prehliadku tak sa spytam doktora. To ma nenapadlo ze to moze byt nieco so stitnou zlazou.. HAK brat nechcem, uz som brala a nerobilo mi to dobre, a aj tak si myslim ze je to humus :). No ale kym to mam kazdy mesiac,tak to nevadi,nie ?

jajkafr

cajik
ahoj ja mám taký istý problém. Po pár rokoch som s tým zašla k lekárke. Vzala mi krv na hormóny a výsledok: mierne zvýšený hormón štítnej žľazy. Odoslala ma k endokrinologičke a tá mi povedala že mám zníženú funkciu štítnej žľazy a tiež zvýšenú hladinu nejakého hormónu. Nieje to veľmi vysoké tak že nechá na zváženie mňa a gynekologičky či mi predpíše HAK alebo nie. Z gynekologičkou som sa dohodla že HAK brať nebudem. Na budúci týždeň idem na kontrolné odbery. Menštruačný cyklus mám rozhádzaný stále.
Nepravidelný cyklus môže spôsobovať aj cysta na vaječníku alebo nejaká iná porucha.