Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Okuliare, šošovky alebo operácia?!

Príspevok v téme: Okuliare, šošovky alebo operácia?!
olivka

Co je podľa vás najlepšie? Ja mám slabý zrak do diaľky, začala som s nosením okuliarí, ale tie mi dosť prekážali a teraz nosím kontaktné šošovky, a som od nich v podstate závislá. Hlavne , že sa mi nezhoršuje zrak. Keď som predtým nosila okuliare, tak sa mi každý polrok zhoršilo o 0,25. Momentálne som skúsila šošovky s vyššou priepustnosťou kyslíku, je to určite lepšie a keď s nimi náhodou zaspím, tak sa nič nedeje. Ale neviem či je zdravé mať šošovky každý deň na sebe. Rozmýšľam nad operáciou, ale neviem či sa mi oplatí riskovať a nezostanem pri svojich šošovkách. Aké sú vaše skúsenosti?

monika9

damian a co si ty vystudovany doktor ze si dovolujes ludi liecit svojimi nazormi??preco by som sa mala bat lasera,ja chodim na laser co sa tykapleti a predstav si som moc spokojna,ja somlen chcela vediet ako taka operacia prebieha

lena251

damian, preco by to nemala pokazit operaciou? kolko ludi laser podstupilo a po 10-15 rokoch nedaju na to dopustit. klasicka medicina v mnohych pripadoch zachrani aj vela zivotov. doplnkami vyzivy mozem predchadzat mnohym chorobam, ale nie ich liecit.nie?

damian

Monika, ked bez okuliarov a sosoviek vidis, ze som v mnohych temach, musim uznat, ze vidis celkom dobre. :-)) Tak to nepokaz operaciou.

damian

Jajka, su to uz asi roky, co som nebol na vysetreniach, nepamatam sa a nemyslim, ze niekde mam papiere z posledneho vys. Viem len to, ze lave oko bolo velmi zle (+ alebo - vyse 5), prave + alebo - 1 daco). Viem, ze mam astigmatizmus. Viac sa nepamatam.

damian

Monika, co urobis, nemozem ovplyvnit. Ale Ta varujem, dobre si premysli, ci na tu operaciu pojdes. Ak nemas zavazne problemy zo zrakom, nezahravaj sa s ohnom.

damian

Monika, a lekari, ktori denne davalju ludom chemie a predpisuju drahe okuliare, tie choroby maju? Nemaju. Maju o nich INFORMACIE. Zial, tie ich informacie su od sponzorov, ktori platia fakultam za presadzovanie svojich liecebnych protokolov. Alebo KTO myslis financuje vyskum na fakultach? Hadam len nie stat?! Nuz, a taketo infoormacie, ktori lekari maju, nemozu byt ani zdaleka objektivne. Su ine metody, ktore sa vsak ani korporaciam, ani fakultam NEHODIA z dovodov ekonomickych.

Ja teda mnohe choroby, o ktorych pisem. Co ale mam, su infoormacie. Snazim sa prehrabavat v informaciach nezavyslich, co najobjektivnejsich.

Spolocnost sa musi zobudit zoo sladkeho sna o zidealizovanej ortodoxnej medicine, lebo je to z 80% podfuk ako hrom.

jablonkaa

monika, to aj ja som v soku. to si mala namerane na pristroji - autorefraktore? alebo si aj citala optotypy? asi si dobrym prikladom pre damiana, ze ak oci namahas, vidis lepsie, ako by si v skutocnosti mala.
to si normalne fungovala v skole alebo v praci, precitala si cislo autobusu? ako si fungovala v obchodoch? ja mam cca 7 D a neviem si predstavit zivot bez kontaktnych sosoviek.

monika9

tak ked ich nemas tak jak mozes posudit stav ludi a radit im ked nemam chorobu tak teda nemam nic proti nej ani vyskusane....no aako je to s tym laserom-operacia oci by ma zaujimalo lebo mi namerali dioptrie 6 a ja okuliare nenosim ani sosovky,v optike boli v soku ze este vidim....

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.