Okuliare, šošovky alebo operácia?!

Príspevok v téme: Okuliare, šošovky alebo operácia?!
olivka

Co je podľa vás najlepšie? Ja mám slabý zrak do diaľky, začala som s nosením okuliarí, ale tie mi dosť prekážali a teraz nosím kontaktné šošovky, a som od nich v podstate závislá. Hlavne , že sa mi nezhoršuje zrak. Keď som predtým nosila okuliare, tak sa mi každý polrok zhoršilo o 0,25. Momentálne som skúsila šošovky s vyššou priepustnosťou kyslíku, je to určite lepšie a keď s nimi náhodou zaspím, tak sa nič nedeje. Ale neviem či je zdravé mať šošovky každý deň na sebe. Rozmýšľam nad operáciou, ale neviem či sa mi oplatí riskovať a nezostanem pri svojich šošovkách. Aké sú vaše skúsenosti?

damian

Prave, ked nevidite dane veci dobre, je treba sa vediet sustredit a NESMIE SA ZMURIT, lebo tak sa svalstvo este viac namaha. Ja som sa toto naucil. Trvalo to. Spociatku boleli aj oci aj hlava. Ale, stale som sa snazil pristihnut sa pri tom, ze zmurim. Sustredil som sa na dany objekt a hladel nan bez namahania. Nie hned, ale po istej dobe sa zrak zlepsoval. AK ODLOZITE OKULIARE/SOSOVKY, NAJDOLEZITEJSIE JE NEZMURIT, NENAMAHAT SA PRI HLADENI, ALE HLADIET S POTESENIM A S RADOSTOU. AJ PSYCHIKA JE PRI TOMTO DOLEZITA, NETREBA SA ZLOSTIT, KED NEVIDIM, ALE HLADIET S POTESENIM A BYT SPOKOJNY/A S TYM, CO VIDIM.

damian

Malo otazok, ale boli by to dlhe odpovede, ktore si nemozem dovolit. A preto len v kratkosti. V knihach sa pise o uspechoch cvikov aj pri dalekozrakosti, aj pri kratkozrakosti. Ocna gula je zavesena na 6 svaloch, tie su bud ochabnute (atrofia), alebo stuhnute (namahane). Z toho dovodu je bud kratkozrakost, alebo dalekozrakost. Svaly je mozne nepravit aj cvikmi, aj vyzivou, ocnou hygienou (svetlo, relaxovanie oci pocas citania, spravnym hladenim atd.) Ja som zial, mal komplikovena chyby, jedno oko minus, druhe plus.

nikaaaaaa

neviem si predstavit, ze by som vysla na ulicu bez okuliarov. ale ak mi to pomoze aj ked sa tu hovori ze na kratkozrakost to moc nezabera by som vyskusala tie cviky na zlepsenie. a nezhorsi sa mi este vyse zrak keby som si casto odkladala okuliare z toho ze sa budem namahat ked sa budem snazit zaostrovat,???

olivka

Damian, aj ja som skúsila kedysi nejaký rok bez okuliarí, bežné veci som videla v pohode, len mi robilo problém rozoznať detaily, ako študentke na gympli mi to robilo značný problém, tak som nakoniec siahla po šošovkách. Je pravda, že teraz keď ich dám dole poriadne sa neviem ani orientovať a nevyjdem bez toho na ulicu. Ale predtým keď som chcela niečo lepšie vidieť som musela prižmúriť, a veľkosť dioptrií sa mi zhoršila. Aké sú podľa Teba dobré vitamíny na oči a aké cviky si robil?

jablonkaa

damian, prosim ta, mal si plusove alebo minusove dioptrie? pretoze dalekozrakost je podla mojho nazoru mozne rozcvicit, zepsit akomodacnu schopnost oka. u minusovych dioptrii, teda kratkozrakosti je to vsak zlozitejsie. neda sa len tak skratit predlzena ocna gula, alebo splostit sosovka.

damian

Nikaaaaaaa, lave oko som mal vyse 5, lave 1. nieco. Okrem toho som mal astigmatizmus. Sveedectva pisu o starych ludoch, ktori mali horsi zrak, ako ja a napravili si ho. Lenze stari ludia maju cas lebo su na dochodku, ja zatial nie som :0(

damian

Ivka, po tom, co som si precital materialy o zraku a o jeho naprave (cviky, mineraly, vitaminy, enzymy), som svoje novucke okuliare OKAMZITE odlozil a odvtedy som ich nemal. Spociatku to nebolo lahke. Ked som mal cas, cvicil som, ale len asi mesiac-dva. Potom som to zacal zanedbavat. Co som ale nadalej robil, naucil som sa spravne pozerat (to je na dlhu debatu), relaxovat oci, krcne svalstvo a pod. Moj zrak nie je vyborny, nevidim ostro, hlavne na lave oko. Avsak, velmi lahko vidim bez okuliarov, pricom som bez nich predtym nemohol byt (teda, to som si myslel).