Problemove tehotenstvo

Príspevok v téme: Problemove tehotenstvo
mato_

ahojte moja priatelka a ja cakame babetko a vlastne ona nie je ani plnoleta..
dnes bola na kontrolu a vlastne lekarka jej zistila znizenu hladinu krvnych dosticiek-hodnotu mala 96...a navyse k tomu vsetkemu ma nizko polozenu vcestnu placentu, a krcok skrateny na 1,8cm...lekarka ju poslala hned do nemocnice aspon na par dni aby bola pre istotu pod kontrolou lekarov, ze v takomto stave jej hrozi komplikovany predcasny porod:(...
stretli ste sa nahodne s takymto pripadom? ako to nakoniec dopadlo?velmi sa bojim o svoju priatelku...
za odpovede vopred dakujem Mato

mato_

v nemocnici ostane asi este aj na buduci tyzden, nateraz to tak vyzera ze sa nic nezlepsuje ale nastastie ani nezhorsuje, ked to tak ostane aj na buduci tyzden tak ju pustia domov pod podmienkou ze bude vela oddychovat....
lenuliatko to musi byt uzasne vediet ze uz len cca3 tyzdne a mas babetko pri sebe:)pozdravim ju od teba a odkaz odovzdam....juj keby uz tak bol marec...

lenuliatko

a este stale je v nemocnici?ci v akom je teraz vlastne stave?inac pozdrav ju a povedz jej ze mna uz onedlhocaka.ze uz len 3 tyzdne :D

mato_

tkaju zabavit je niekedy poriadne tazke..proste ked ju chytia blbe nalady tak jej nesprijemni naladu nic ale inak to zvlada v pohodicke aj celkom sama:)..to ze sa boji o nase babetko je normalne:)kym to neprehana tak je dobre..

lenuliatko

to bude super ked das vediet.a urcite bude vsetko ok.mas moznost jej dokazat ze ju lubis a rozmaznavaj ju trosku.vymysli nejaky program kym je v nemocnici.co ja viem zahrajte si aj hlupe clovece nehnevaj sa.ale vsetko co ju rozptyli a zasmeje sa bude super :)

mato_

dakujem vam najkrajsie ako sa da za podporu snad bude vsetko dobre-proste musi byt!....
ked bude nieco nvoe dam vediet

dd

tiez som zvykla obcas Dominike napisat do tej temy, ktoru zalozila..nie tak casto ako ini, ale chcem aj Tebe tu napisat, ze Vam velmi drzim prsty, aby Vam to vsetko dobre dopadlo a nakoniec sa tesili zo zdravia aj z krasneho babatka!hlavne ako pisali ostatni, Dominiku podporuj a podrz, bud jej oporou a ver, ze vsetko bude ok!aj ona v to musi verit a nech sa netrapi nejakymi zlymi myslienkami.Lenuliatko to napisala uplne presne, babatka to vsetko citia..tak mu dajte istotu, ze pri nom stojite a stat budete..vela stastia a hlavne zdravia!

februar_ka

ahoj Matko,
v prvom rade pred Dominkou nedaj na sebe vediet, ze si zufaly, podporuj ju a ver tomu, ze vsetko bude v poriadku! Das tak Dominike silu a povzbudenie a to vsetko sa prenesie aj na babo.
Moj zaciatok tehotenstva nie je ruzovy, uz som mala ist na "vycistenie" ale Dr. mi daval nadej, ze vsetko bude nakoniec dobre a aj tak bolo. Zo zaciatku priatel plakal viac ako ja a prave kvoli nemu som sa zmietla - odvrhla akekolvek uvahy o tom, ze sa bude "cistit" lebo ze sa vraj babo nevyvija, pocuvala som rady dr. a po par tyzdnoch mi oznamil, ze je vsetko v poriadku, ze nam bije aj srdiecko. Vtedy sme plakali uz od radosti, pretoze bol den D. ked som prisla do nemocnice zbalena na cistenie a tak sme sa namiesto operacnej saly pobrali domov :-) Prisli aj dalsie problemy a to vcestna placenta a hematom (krvna zrazenina) v maternici, ktory bol hned pri babatku. opat som pocuvala rady lekarov, brala lieky,ktore mi predpisali a placenta sa posuvala vyssie a vyssie a teraz je to takmer ukazkove a co sa tyka hematomu, ten zmizol. Momentalne som v 28-tyzdni tehu a tesime sa z kazdeho kopnutia nasho pokladika.
Takze Matko vsetko sa na dobre obrati, len netreba prestat verit. Dominika teraz potrebuje vela lasky a nehy.
DRZIM PALCE !!!

lenuliatko

:) nic sa neboj.ked uvidis prvykrat tvaricku svojho dietatka uplne zabudnes na nejake obavy z buducnosti.ved mate rodicov ktory pomozu netreba sa nicoho bat.aj dominike to povedz lebo babetko to citi.moja mala sa napriklad dost blbo otocila ked som mala stresy.vsetko tie nase babatka citia...:)zemu si precitaj.hlavne prve reakcie a potom tie konecne :) drzim palceky.a napis poom ako to pokracuje ze ako s ama a tak ked ona nebude moct

mato_

nevedel som ze tu pisala precitam si tu temu..lekari ju enchal iaspon na par dni v nemocnici-snad to bude vsetko na koniec dobre,,,na babetko sa tesime aj ja aj ona ale tak tesime ale zaroven bojime buducnosti.ale tak moja vina a uz to nezmenime..uz len sa treba tesit a cakat co nam buducnost pripravi...

lenuliatko

ked tak najdi si temu ostala som tehotna.dost vela sme si toho tam popisali a vsetci s aonu zaujimaju ako a co je snou.