Campylobacter

puki

Z coho Vam zistili campylobacter? dakujem za kazdy prispevok a ako dlho vam trvalo pokial ste sa z toho dostali? mne sa to zopakovalo druhy krat :(((

emkaaa

Mne z toho epidemologickeho povedali,ze to moze byt od psa.., co ja priatel.rodicia maju. Ja sa ho bojim,takze ho vobec nechytam.., a problem mal aj priatel,no celkovo..,dnes to riesili s ich zverolekarom, a pes je zaockovany aj voci takymto veciam,ale urcite to bolo od neho. Som tak nasr..., ze az :)

marfuška

Ak si užívala antibiotiká malo by to byt v poriadku.Len si treba dávat vačší pozor a častejšie umývat ruky.Ked ste to mali doma,mohlo sa to preniest kontaktom.To si človek ani niekedy neuvedomí,že sa niečoho chytil alebo pod.Hlavne že ste už OK,aspon dúfam.

emkaaa

Dik moc, lebo som to vraj mala.. prejavy, horucka, hnacky..., bolesti brucha, dali mi antibiotika.
a mali sme to doma, u priatela. maju psa, a aj ten to mal, takze neviem.
:((((Mne volali z epidemologickeho.. na zakl. vyteru od obvodnej doktorky

marfuška

Ja som mala volakedy davno Campylobacter jejuni.Nejaké výrazné problémy som nemala, akurát,že som sa v noci budila na hrozné krče.Bola som potom na vyšetrení,doktor mi povedal akurát, že mám "zduté" črevá a nakázal mi Endiaron.Ja som si urobila výter a na moje velké prekvapenie prišla k nám hygiena.Oni mi vtedy povedali,že je to niečo podobné ako salmonela, len nevyvoláva až také problémy.Ale ak vyjde pozitívny výsl.podlieha to hláseniu na hygienu.No a jediné na čo sme prišli,z čoho to mohlo byt bolo, že som pripravovala kurča.Odvtedy si dávam riadne bacha a furt sa umývam,ked robím s kurčatami,vajciami.Žial,viem len tolko.