Hawkovia

ebby

enka66 díky za názor ...ale ja som z dediny a môj pes my kaká na môj dvor...:)
takže čakám odpoved na svoju otázku kto vie nech poradí pls :)

ebby

Ahojte chcela by som sa spýtať či by náhodou niekto nevedel poradiť ohľadom výchovy psa konkrétne by som ho chcela naučiť na vodítko ale ked mu ho dám tak začne vreštať ako by som ho týrala :D potom ho pustím a uteká sa schovať neviem ako ho mám naučiť aby chcel vodítko...Nevedel by niekto poradiť? aký postup by som mala zvoliť myslím že má strach že ho už z neho nepustím abo tak..za všetky rady vopred ďakujem :) ps nieje to čistokrvný pes :D

dedy

lilluska, najprv ti odporucam prrecitat si nejake hnihy, pripadne stranky o psoch, skusit nejake psickarske fora, nech vies do coho ides,
mat psa nie je len na chvilu ale na dlhe roky (v pohode i 15 rokov), pretoze i ked mas maleho psika potrebujes ho naucit k cistotnosti, aby sa ti nepocikaval dnu, hodilo by sa i privolanie, a nejake zakladne cvik ako sadni, lahni
t si si vsak povedala, ze chces psa a nevyznas sa ani v tom, co je to krytie (ak psa ponukaju na krytie znamena to, ze hladaju nejaku fenku, s ktorou by mohli mat steniatka - povedane dost sprosto, ale je to to)
a vyberat psa podla obrazku nie je najlepsi napad, treba si vsimat i povahu efauna.sk - vyber si plemeno a najdi si k nemu povahu- ale ber to s rezervou , lebo niektore, napriklad york, je v skutocnosti terier! a teriery byvaju i ustekane. Civava je tak maly nervak na ine psy (zeby komplex menejcennosti?)
Dalej, ak si sa uz rozhodla mat civavu, bišonika, yorka alebo nieco podobne male, kup si psa s rodokmenom (v inzeratoch sa to uvadza ako "s PP"), vtedy mas vacsiu zaruku, ze ten maly psik aj malym bude, pretoze existuju i ludia, ktory psov mnozia pre peniaze, casto ma vela psikov na malom priestore, neockuje ich, psy potom byvaju chorlave(problem s klbami, caste zapaly očí, uší, rozne kozne choroby a to vsetko sa prejavi az po case, najprv si nic nemusis vsimnut)

a ak uz vyberas psika, a mas na vyber z viacerych, pozri si ich poriadne, ci su v poriadku (a ak maju nafuknute bruska co by si mohli vsimnut napr tvoji rodicia, tak vezmi nohy na plecia a psika si urcite neber a nenechaj sa obalamutit ze to len teraz, a to prejde), a vsimni si ako sa psikovia aj spravaju, ci su vesele, alebo sa boja, a vyber si take pokojnejsie, kedze by to mal byt tvoj prvy psik

sunnie

tieto male bytove psiky su mozno trosku haklivejsie, to je pravda. bastardiky byvaju odolnejsie ako cistokrvne psy s PP ale tam zas nevies aky velky pes ti z toho vyrastie.
namensi psik je civava a je ak kratko aj dlhosrsta. takze mas dost moznosti na vyber.

zuzak

kazdy si samozrejme preferuje takeho psika akeho ma...to je uplne logicke:)ale ak chces vediet viac o yorkshirskom terierovi, skus mrknut sem : www.yorkshirsky-terier.estranky.cz ...snad ti to pomoze trochu. A to je velmi individualne s tymi chorobami u malych psikov, treba si hlavne vybrat radsej takeho s PP-cize s papiermi, aby si mala vacsiu istotu, ze ma dobre zaklady...:)

kokerspaniel

ja mam doma kokerspanielku..a je to to najuzasnejsie co som kedy mala =) my mame taku malinku..je asi o polovicu mensia ako ini kokrici...

moi

Ahoj lilluska, radim ti, kup si koliu. Ver mi, lepsieho psa nenajdes. Ja mam koliu-fenku uz 10 rokov a je skutocne velmi mila, dobra, poslusna, a este je aj krasna. Len ju treba casto cesat :o)Okrem toho je velmi ucenliva. Neviem na nej najst ani jeden nedostatok o)