poradte

Príspevok v téme: poradte
hanicka

ahojte,ja chcem pocut len nejaku radu alebo nejaku pomoc co by som mala robit ked mame doma takuto situaciu..moj otec pije, kazdy den si musi nieco dat.niekedy/teda casto/to prezenie a vtedy zazivame doma peklo..od malicka vzdy ked bol opity aj teraz nadava vulgarne mamine, ponizuje ju pred vsetkymi..je to strasne, stalo sa ze ju aj napadol.ked nieje opity tak je zase uplne iny, mily..ale to je malokedy. neviem co mam robit, vidim ze mamina je na tom uz zle, psychicky ju tyra. ja nemozem nijako pomoct.niekedy mam pocit ze ho nenavidim..nemozu za rozviest, lebo nemame sa kde odstahovat.mate niekto podobny problem? co mam robit?

hanicka

no tak to tiez aj moj, tiez nevie nikomu povedat nie a potom doma nadava ze co on musi kazdemu poskoka robit..a ked mu povieme ze mal teda povedat ze to neurobi, tak zas nam zacne nadavat ze ci nemoze ani nikomu pomoct...on sam sebe protireci a vsetko musi byt podla neho..

marisssa

hanicka--- no moj sa zas vtiera kazdemu, len nie rodine..je strasne makky a nevie povedat nie.a to kazdy vyuziva, z coho mi je nanic.ja sa radsej ani do hadky nezapajam, lebo len sa tak chvejem od nervov, ked sa takemu opitemu cloveku pokusam vysvetlit nieco a hlavne to, ze sa myli a nema pravdu..no moj oco je zaryty krestan, pravidelne chodi do kostola(nedela a sviatky), no velakrat ta jeho "viera" zlyha u neho...
tesim sa, ked sa raz odstahujem,no nechcem tam mamu nechat samu..

hanicka

marisssa no tak sme natom rovnako..je to strasne, a neviem co uz mame robit.aj dnes sa to opakovalo.zase.minule sa chcel aj zabit, ale on to stale hovori.to je uz normalne psychopat..ale najhorsie je ze sa zobudi na druhy den a strasne sa vtiera kazdemu a tak..a o tyzden je to zas uplne naopak a nadava kazdemu..maminu si stale zastavam,nie ako ked som bola mala, sa mi tak triasli kolena a zaludok ma bolel ked sa hadali..teraz sa aj ja s nim pohadam lebo sa to uz neda vydrzat, ale nic nepomoze...keby som mala vsetko pisat co robi, tak sa to sem ani nemesti :(((

marisssa

hanicka--- tvoje slova vystihuju uplne presne moju situaciu.. ked som bola mensia, tak pila aj mama a to bolo ozaj neznesitelne, stale jej drzat lavor pri ustach.. aspon ta sa uvedomila a spamatala, ale u otca to je kazdy den, presne ako ty vravis.opije sa, nadava mame, pred vsetkymi ju ponizuje,akoby bola nieco menej (co si on mysli o kazdej zene :- ( ) sme styria surodenci, dvaja starsi uz maju vlastne rodiny,tak im zavidim..
no a tiez neviem,co a ako dalej..na liecenie urcite otec nepojde...
moja tak s tebou sucitim, lebo presne viem, o com hovoris :-( je to smutne

bubu456

hanicka... jeden kamarat mal doma toto iste, jeho mama to vyriesila tak ze sa dala rozviest, predal sa dom co mali na dedine a rozdelili sa peniaze a mama si za svoju cast kupila svoj byt a tam aj byva a ma konecne pokoj a kludnejsi zivot

kitti

Vies Hanicka,pomoct ti velmi nevieme,ty neprechovas svojho otca...
Je to na tvojej mamine,aby to riesila,ty sa len postav na jej stranu,aby citila,ze neni sama.
Moja kamaratka vyrastala tak isto. Ona sa z toho nepoucila a tiez sa vydala za alkoholika! Je normalna?
Neviem,ze kolko mas rokov,ale aspon ty zi tak aby si mamine spravila radost. To je jej zivot,ona to musi napravit. Len ona vie,ci fakt chce najst vychodisko,alebo nie.....